#101 2008-06-29 22:18:06

Shinuta
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-22

Odp: Gry na PC niezwiązane z anime

Lol, to po co w ogóle piszesz że gry z konsol są lepsze? Nie od tego ten temat człowieku.

Co do gier na PC to grał ktoś może w Sacred, takie fajne smoki na cały ekran tam są do pokonania, a do tego niezmiernie trudne, w pewnnym sensie podobne do Diablo 2.


722396467d834906med.jpg
We will continue to exist, we haven't finished what we have to do yet.

Offline

#102 2008-06-29 22:20:59

Kisiel
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Gry na PC niezwiązane z anime

Freeman napisał:
rabit napisał:

...

3/4 z tych gier to najlepsze tytuły, w jakie w życiu grałem (z wymienionych gatunków), co ciekawe - są to same "stare" gry...
Do symulatorów przed X3 dałbym Freespace 2 smile

Oj a Independence War 2: Edge of Chaos to się już nie pamięta? smile_lol

strusic napisał:

IMO gry na konsolach zawsze będą lepsze...
btw. Mam nadzieję, że powyższym zdaniem nie rozpocznę kolejnej wojny...

Ze mną nie ale wspomnę, że nie każde typy gier na konsole będa lepsze.
Mam tutaj na myśli gry RTS, FPP (FPS) bo combo klawiatura + mysz nie raz jest lepsza.


10721827ve.gif

Offline

#103 2008-06-29 22:36:35

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: Gry na PC niezwiązane z anime

strusic napisał:

Sprawa wyglądała tak. Jak jeszcze nie miałem PC (tak teraz już pisze z pieca xD), to w owe Fallouty czy Baldury grałem u kolegi. Po pół godziny stwierdziłem, że te gry są nudne i idę grać w Parasite Eve na PSXie... IMO gry na konsolach zawsze będą lepsze...

Widzisz bo to nie sa gry do pogrania na 30 min smile. Taki Fallout to rozrywka na wyzszym poziomie intelektualnym. Brutalny, zdewastowany swiat w lekko skrzywionym zwierciadle,  pelno zartow i fajnych nawiazan. jRPG  to jak dla mnie (no offence, sam lubie pograc) godziny losowych walk, tepe nabijania statsow przerywane zajebiscie renderowanymi scenkami ;-), takiego Fallouta nie przebija. Nic tylko zacierac rece na Fallout 3 i miec nadzieje ze 3d nie zepsuje tego klimatu. Konsole wygrywaja (a przynajmniej kiedys tak bylo) iloscia japonszczyzny i typowo odmozdzajacych zrecznosciowek, teraz i tak to samo wychodzi praktycznie na wszystkie platformy oczkod.

Edit: A ja generalnie za diablo nie przepadam bo zabardzo wpasowywuje sie w model tepego nabijania statystyk smile.

Ostatnio edytowany przez m_jay (2008-06-29 22:39:03)


WoodenJesus.png

Offline

#104 2008-06-29 22:58:47

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Gry na PC niezwiązane z anime

strusic napisał:

Sprawa wyglądała tak. Jak jeszcze nie miałem PC (tak teraz już pisze z pieca xD), to w owe Fallouty czy Baldury grałem u kolegi. Po pół godziny stwierdziłem, że te gry są nudne i idę grać w Parasite Eve na PSXie... IMO gry na konsolach zawsze będą lepsze...

Gry na konsole sa proste myslec nie trzeba i tylko troche zrecznosci w palcach potrzeba, nawet jrpg sa liniowe do bolu, gralem na konsoli w wiele gier na pewno i nie sa lepsze, poprostu sa inne. Inny target maja 0 myslenia wkladasz plyte i musi dzialac smile Im dluzej jestem w UK tym bardziej przekonuje sie, ze w wiekszosci przypadkow ludzie tu sa poprostu idiotami, a usa i eu sa targetem dla producentow gier, a nie polska smile. Ostatnio moj manager pokazal mi jak bardzo tryska inteligencjia, podczas przerwy i rozmowy na temat Metal gear solid powiedzial mi ze po 30 min przestal grac w MGS 3 bo za duzo trzeba kombinowac smile


ara ara...

Offline

#105 2008-06-29 23:22:58

strusic
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2005-03-24

Odp: Gry na PC niezwiązane z anime

Kilgur napisał:

Gry na konsole sa proste myslec nie trzeba

Gry mają odprężać, a nie zmuszać nas do myślenia (w dodatku jakiego myślenia? Użyj to na to i będzie tamto?). W takim razie wolę bezmyślne gry niewymagające myślenia, a dające dużo zabawy nie tylko w pojedynkę, ale i multi z kumplami.
btw. do ~m_jay > Co do D2. Złe ustawienie statystyk i źle dobrany eq i znikasz na strzała w duelu. jezor

Ostatnio edytowany przez strusic (2008-06-29 23:26:55)


strusic.pngmalsig2.png

Offline

#106 2008-06-29 23:48:23

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Gry na PC niezwiązane z anime

strusic napisał:

Gry mają odprężać, a nie zmuszać nas do myślenia

Znaczy, żeby się odprężyć, musisz robić coś bezmyślnego? smile_big To ja już wolę zasadę "uczyć - bawiąc, bawić - ucząc" smile

U mnie też Diablo odpada. Właściwie ja czekam tylko na HL2 Ep3, Deus Ex 3 i Dragon Age.

Ostatnio edytowany przez Freeman (2008-06-29 23:51:41)

Offline

#107 2008-06-29 23:56:57

strusic
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2005-03-24

Odp: Gry na PC niezwiązane z anime

Freeman napisał:
strusic napisał:

Gry mają odprężać, a nie zmuszać nas do myślenia

Znaczy, żeby się odprężyć, musisz robić coś bezmyślnego? smile_big

Niekoniecznie. smile_lol Ale, załóżmy, że taki Fallout wymaga jednak więcej myślenia niż Burnout smile_big Wolę jednak śmigać samochodem pod prąd miażdżąc przeciwników spychając ich na filary czy inne samochody. jezor

Freeman napisał:

Właściwie ja czekam tylko na HL2 Ep3.

Fajnie, że przypomniałeś o tak wspaniałym tytule jak Half Life 2 smile Także czekam na nowy ep. Mam nadzieję, że wymagania pozostaną na poziomie poprzedniego bym mógł jeszcze pograć. smile

Ostatnio edytowany przez strusic (2008-06-29 23:59:13)


strusic.pngmalsig2.png

Offline

#108 2008-06-30 00:01:38

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Gry na PC niezwiązane z anime

strusic napisał:
Freeman napisał:
strusic napisał:

Gry mają odprężać, a nie zmuszać nas do myślenia

Znaczy, żeby się odprężyć, musisz robić coś bezmyślnego? smile_big

Niekoniecznie. smile_lol Ale, załóżmy, że taki Fallout wymaga jednak więcej myślenia niż Burnout smile_big Wolę jednak śmigać samochodem pod prąd miażdżąc przeciwników spychając ich na filary czy inne samochody. jezor

A ja wolę wycinać w Falloucie pół miasta i patrzeć, jak drugie pół zwiewa, a potem iść na piwo i panienki (w mieście obok oczywiście smile_big

Ostatnio edytowany przez Freeman (2008-06-30 00:03:42)

Offline

#109 2008-06-30 00:05:38

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Gry na PC niezwiązane z anime

TA gry na konsole nie wymagaja myślenia, zagraj w jakąś grę taktyczną albo jRPG i pokonaj mega BOSSa. Ciekawe czy grając grę z serii Persona, czy FF, Front Mission  itd. zdałbyś się na zręczność  .Jeśli gra w losowe gry na konsole to nic dziwnego że można natrafić na kaszane (ale to na PCta wychodzą kaszanki za 10zł) Fabułą liniowa? gry z seri  .hack , Kingdom Hearts, Okami, Onimusha itd fabuła genialna która pochłaniała gracza i kazała grać dalej. PCty to bastion RTSów i cRPG, ale i to mija coraz więcej takich tytułów wychodzi na konsole (mi osobiście lepiej się gra w FPSy na X360), jedyne w czym króluje komputer to gry MMO. Granica miedzy blaszakiem a konsolą zanika, a wydawcy gier nawet z Azji np. Capcom wydaja gry na multiplatformy.   i żeby nie było nie jestem konsolowcem tylko gram na tym i na tym. Jednak z konieczności używam częściej Pieca. Ogólnie niech wydadzą super kombajn co ma wszytko i wtedy będzie taniej i nie będę musiał sobie zawracać głowy konsolą i kompem.

Offline

#110 2008-06-30 00:12:00

Zwierz
Użytkownik
Skąd: Ustronie
Dołączył: 2006-07-29

Odp: Gry na PC niezwiązane z anime

a jeszcze nik nie wspomniał o kultowych przygotówkach takich jak seria Monkey Island ,Syberia Sokala, przezabawny Sam & Max ,Discworld , 2 części Broken Sword i ostatnio Runaway i wiele wiele innych tytułów w które grałem a nie wspomnę o nich i ostatnio gatunek wraca do łask w zmienionej wersji ale jednak

na x360 jest automatyczne celowanie w hallo3 i nie można chyba tego wyłączy a mi sie tam złe gra na konsoli w FPS najlepiej w samochodówki <ale kierownicy się jeszcze nie dorobiłem>

Ostatnio edytowany przez Zwierz (2008-06-30 00:27:55)


DZIECIĘ NEO

PC king >ps3>x360>ds>psp(subiektywna opinia posiadacza wszystkiego)
http://myanimelist.net/animelist/Zwierz

Offline

#111 2008-06-30 00:45:52

postmaster
Zbanowany
Skąd: gdynia
Dołączył: 2008-01-06

Odp: Gry na PC niezwiązane z anime

TEnchi 2:shadow


to jest fajne...

Offline

#112 2008-06-30 01:07:20

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Gry na PC niezwiązane z anime

Zgrzyt napisał:

Granica miedzy blaszakiem a konsolą zanika

Niestety w ten sposób, że gry z PC równają poziomem do gier z konsol.

Offline

#113 2008-06-30 01:29:50

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Gry na PC niezwiązane z anime

Freeman napisał:

Niestety w ten sposób, że gry z PC równają poziomem do gier z konsol.

Ludzie skończcie te wojenki konsola vs PC...
Przez pojawienie się Nintendo Wii teraz sami wyjadacze konsoli ze starszym stażem grania w bardziej skomplikowane gierki są w kropce trochę. Po sukcesie głupawych gier na Wii wychodzi obecnie na konsole masa gier dla "zwyczajnych graczy" (ktoś kto gra w ciągu tygodnia z 1-2 godziny). Tytuły te są super łatwe w odbiorze i mechanice gry dla osób od 5 do 105 lat. Jednak dla graczy wymagających zawsze znajdzie się studio, które zrobi świetną grę w którą autorzy wpompują całe swoje serce (najlepszy przykład "Okami" - gra to małe arcydzieło i kunszt programistów i całej rzeszy ludzi stojących za tym projektem).
Także Metal Gear Solid 4 oparł się temu głupiemu trendowi i został zrobiony z myślą o starszych fanach a nie osobach, które za sprawą rozgłosu jaka gra wywołała postanowiły sobie pograć w 4 część (nieznając poprzednich) i nic z fabuły nie zrozumieć;)

Offline

#114 2008-06-30 17:56:36

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Gry na PC niezwiązane z anime

Zarathustra napisał:

Ludzie skończcie te wojenki konsola vs PC...

Wojenki to się wywołuje takimi postami, jak ten zacytowany. Konsole mało mnie interesują (w sensie, że w ogóle nie zawracam sobie nimi głowy), ale skoro uważam, że w wyniku ich ekspansji znacząco pogorszyła się jakość gier, to chyba mam prawo to powiedzieć, nie? Co mam napisać, że to w wyniku zabijania wielorybów?

Zarathustra napisał:

Także Metal Gear Solid 4 oparł się temu głupiemu trendowi i został zrobiony z myślą o starszych fanach a nie osobach, które za sprawą rozgłosu jaka gra wywołała postanowiły sobie pograć w 4 część (nieznając poprzednich) i nic z fabuły nie zrozumieć;)

W MGS4 nie grałem i nie zagram, ale pooglądałem z ciekawości sporo filmików i byłbym ostrożny w ferowaniu takich opinii, że to jakaś ambitna gra dla starych wyjadaczy. Takiej dawki patosu, tandetnego kiczu i tanich, skliszowanych maksymalnie motywów, które imo mogą się spodobać co najwyżej gimnazjaliście, jakie się z tych filmików wylewały, to chyba nie widziałem w żadnej innej grze. Przypominam, że to w zasadzie opinia (moja) tylko o filmikach z tej gry, ale z drugiej strony, o ile się orientuję, to one są głównym punktem MGS...

Ostatnio edytowany przez Freeman (2008-06-30 17:57:31)

Offline

#115 2008-06-30 19:05:03

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Gry na PC niezwiązane z anime

Freeman napisał:

Konsole mało mnie interesują (w sensie, że w ogóle nie zawracam sobie nimi głowy), ale skoro uważam, że w wyniku ich ekspansji znacząco pogorszyła się jakość gier, to chyba mam prawo to powiedzieć, nie?

W przeszłości też było pełno kiepskich gier, w większości na komputery bo konsole jeszcze nie dominowały tak znacząco rynków
(nie mówię o Polsce, jednym z nielicznych krajów gdzie komputer wyprzedza konsole pod względem maszynki do grania i tak już zapewne pozostanie). Obecnie rynek konsol przynosi najwięcej kapusty i wszyscy chcą na tym zarobić wypuszczając proste gierki z małymi budżetami, które zapełnią konta producentom. Gdyby nie było konsol te gry wychodziły by na kompy i tyle. Zresztą te głupawe gierki wychodzą głównie na Wii i NDS'a, przecież studio pokroju Blizzard'a nie wypuści na PC gierki w stylu Rayman Rabits tylko po to by nachapać się kasą, fani by ich wygwizdali;)

Freeman napisał:

W MGS4 nie grałem i nie zagram, ale pooglądałem z ciekawości sporo filmików i byłbym ostrożny w ferowaniu takich opinii, że to jakaś ambitna gra dla starych wyjadaczy. Takiej dawki patosu, tandetnego kiczu i tanich, skliszowanych maksymalnie motywów, które imo mogą się spodobać co najwyżej gimnazjaliście, jakie się z tych filmików wylewały, to chyba nie widziałem w żadnej innej grze. Przypominam, że to w zasadzie opinia (moja) tylko o filmikach z tej gry, ale z drugiej strony, o ile się orientuję, to one są głównym punktem MGS...

Tu akurat nie pisałem o wyjadaczach tylko fanach akurat tego tytułu (spora liczba graczy konsolowych też się krzywo zapatruje na gry z tego cyklu gdyż są miszmaszem japońskich pierdół i Hollywoodzkiej epickości). To specyficzna seria która właśnie dzięki temu jaka jest zdobyła wielu fanów i tylu samo przeciwników widzącą w niej tylko ninja rozwalającego roboty, bekającą małpkę i masę innych rzeczy nie teges;)
Moim zdaniem gra jest bardzo dobra (chyba wszystkie serwisy i magazyny o grach na świecie wystawiały noty rzędu 9 - 10, 8 to skrajne przypadki), jak piszesz nigdy w to nie zagrasz bo konsolami nie zawracasz sobie głowy więc do końca tej fabuły i emocji z całej gry nie poznasz (chociaż i tak zapewne akurat na tobie to by nie robiło wrażenia;)).

Offline

#116 2008-06-30 19:21:19

Hyuga
Użytkownik
Skąd: Bristol UK
Dołączył: 2005-03-29

Odp: Gry na PC niezwiązane z anime

PO CO SIE KŁÓCIĆ :p I TAK ŻADNEJ STRONIE NIE DA SIE NIC PRZETŁUMACZYĆ! :)JA OSOBIŚCIE JESTEM FANEM pS3 W SZCZEGÓLNOŚCI (JRPG,mGS RESIDENT EVIL).od bardzo dawna w nic nie gralem na pc!dlaczego? bo nie ma dla mnie interesujących tytułów (na pc wiekszosc gie to sportowe i fpp czyli nic! nie ma zadnego dobrego Jrpg:( no ale teraz czekam na jedna jedyna gre DIABLO 3 jest to gra dla której kupie nowego laptopa smile wojna jest niepotrzebna kazdy jest inny i kazdy lubi co innego!

Offline

#117 2008-06-30 19:48:18

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Gry na PC niezwiązane z anime

Zarathustra napisał:
Freeman napisał:

znacząco pogorszyła się jakość gier,

W przeszłości też było pełno kiepskich gier

Jedno drugiego nie wyklucza.

Ale fakt, że na mnie MGS wrażenia by nie zrobił, to nie jest gra dla mnie smile Obadałem to na jedynce z PSX smile

Hyuga napisał:

PO CO SIE KŁÓCIĆ :p I TAK ŻADNEJ STRONIE NIE DA SIE NIC PRZETŁUMACZYĆ! :)JA OSOBIŚCIE JESTEM FANEM pS3 W SZCZEGÓLNOŚCI (JRPG,mGS RESIDENT EVIL).od bardzo dawna w nic nie gralem na pc!dlaczego? bo nie ma dla mnie interesujących tytułów (na pc wiekszosc gie to sportowe i fpp czyli nic! nie ma zadnego dobrego Jrpg:( no ale teraz czekam na jedna jedyna gre DIABLO 3 jest to gra dla której kupie nowego laptopa smile wojna jest niepotrzebna kazdy jest inny i kazdy lubi co innego!

Następny smile_big Sorry, ale muszę to napisać - dlaczego o "wojnie" zawsze wspominają konsolowcy? smile Nikt (ja na pewno nie) się nie kłóci i nikogo do niczego nie przekonuje na siłę. Natomiast jakakolwiek krytyka konsoli (analogiczna sytuacja jest w przypadku Linuksa, jak zauważyłem), to od razu "atak" i "wojna". Jakiś psycholog mógłby się tym zająć, bo naprawdę coś w tym jest smile_big Najpewniej pewien kompleks, ale nie będę pisał jaki, żeby nie wywoływać wojny smile_big

Ostatnio edytowany przez Freeman (2008-06-30 19:52:26)

Offline

#118 2008-07-01 01:02:10

k0tek
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-14

Odp: Gry na PC niezwiązane z anime

He, he!!!
"Wojna"?
Co jest lepsze: konsola czy PC?
Odpowiedz jest tak samo oczywista, jak odpowiedz na pytanie: co bylo pierwsze: jajko czy kura?
Uwazam, ze odpowiedzi na to pytanie nikt nie udzieli obiektywine, bo kazdy ma wlasne gusta.
Gry powinny odprezac, relaksowac. Dla jednego czlowieka relaksem bedzie szpilanie w strategie, gdzie bedzie wysilac szare komorki do granic wytrzymalosci (tutaj wchodzi PC na pierwszy plan). Drugi lubi pograc w gre gdzie bedzie wazny szybki refleks, bo to go odpreza (np. jakies mordobicie na konsole). Jeszcze inny lubi bezmyslna, krwawa  sieczke w stylu TETRISA i tu siegnie po konsole lub PC, a moze nawet po komorke smile_big.
I kazdy z nich ma sporo uciechy. I nie mozna mowic, ze tylko inteligetni graja w strategie (np. ja strasznie lubie strategie turowe jezor), a inteligentni inaczej w zrecznosciowki nie wymagajace myslenia, bo jezeli, np. , ktos siedzi w pracy 12 godzin za biurkiem, to dla relaksy odpali sobie Q3.

P.S.

Zazwyczaj wszelkiej masci Inkwizytoszy (czy to PCtowcy, czy konsolowcy) koncza z fanatyzmem w chwili, kiedy maja PC i konsole, bo kazda z tych rzeczy ma swoje plusy i minusy. Za to razem maja wiecej plusow niz minusow, ktorym jest cena :/.


Pozdrawiam wszystkich, ktorym udalo sie dotrzec do konca moich wypocin i zycze zeby wszystkich bylo stac na zakonczenie "WOJNY", znaczy sie na zakup obu platform do grania i nie tylko do grania smile.

Offline

#119 2008-07-01 01:28:10

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Gry na PC niezwiązane z anime

Freeman napisał:

Właściwie ja czekam tylko na HL2 Ep3, Deus Ex 3 i Dragon Age.

Nie widzę tu Fallouta trójeczki smile_big Jedyna gra, na którą ja naprawdę czekam. Oj, zaraz zaraz, Disciples trójka ma wyjść na wiosnę, w to też chętnie pogram smile


"Skazany na zajebistość"

Offline

#120 2008-07-01 01:57:56

Kisiel
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Gry na PC niezwiązane z anime

Hmm.. dodam jeszcze do tego następną starą grę legendę:
Total Annihilation
zagrywam się w tę strategie niesamowicie i odkurzam płytki z nią co jakiś czas. Po odpowiednim zmodowaniu, gra dostaje nowe rasy, polepszona szatę graficzną, setki (jeśli nie tysiące) jednostek i budynków na rasę - w tym wiele indywidualnych, ogromne mapy i grrrrrrrrrrrywalność. Czego chcieć więcej?

Jest też bardzo dobry sequel - Supreme Commander niestety wykańcza mój komputer i nie mogę się o niej dużo wypowiedzieć.

PS: Jak ktoś chce pomocy w modowaniu gier takich jak:
Battlefield 1942
Homeworld 2
Total Annihilation
to pisać do mnie!!


10721827ve.gif

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024