#1 2007-01-21 00:53:34

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Timing w Aegisub

W końcu po bardzo długim czasie coś mnie trafiło i skończyłem artykuł o timingu na podstawie audio przy użyciu Aegisub. Obejmuje on tylko timing, bez rozpiski błędów (planowana na osobny artykuł) oraz bez opisu scene, flashingu i linkingu (przewidziane na osobny artykuł - opis metody w Aegisub i VDM). Niemniej 1/3 serii artów o timingowaniu zakończona.

A dlaczego osobny temat? Bo chcę, żeby jak najwięcej osób zwróciło na niego uwagę i czegoś się nauczyło ;]

Miłej lektury smile_big

NEWS
ARTYKUŁ

Komentować, bo chcę wiedzieć co poprawić ;]

Ostatnio edytowany przez gracol (2007-01-21 01:21:12)

Offline

#2 2007-01-21 00:54:43

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Timing w Aegisub

Dziękuję bardzo, mi się przyda. Będę czekał na resztę smile

Ostatnio edytowany przez Freeman (2007-01-21 00:55:33)

Offline

#3 2007-01-21 00:59:05

khadzad
Użytkownik
Skąd: POZNAŃ
Dołączył: 2006-11-04

Odp: Timing w Aegisub

ariagtou takze mi sie przyda:)i takze czekam na reszte(zeby nie bylo ze wszystko przepisalem z postu to powiem jeszce ze swietna robota tak dalej i wogole gambatte;P

Offline

#4 2008-02-29 12:35:14

MasterPLASTER
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-26

Odp: Timing w Aegisub

Myślę, że tu będzie dobrze się podpiąć z takim zapytaniem: jak zrobić timing [w aegisub] do JAPOŃSKIEJ ścieżki dźwiękowej, jeżeli wczytuję kontener ogm/mkv, który ma domyślnie ustawioną ANGIELSKĄ ścieżkę audio? Jak wczytam taki kontener, to w tym momencie mam audio USA/ENG. Co prawda, to "prawie" to samo, ale jak wszyscy wiedzą "prawie" robi wielką różnicę jezor

Offline

#5 2008-02-29 12:40:53

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Timing w Aegisub

Możesz VirtualDubModem wyciągnąć z kontenera plik mp3/ogg/co-tam-jest ze ścieżką japońską i załadować do Aegi.

Offline

#6 2008-02-29 13:45:03

MasterPLASTER
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-26

Odp: Timing w Aegisub

Ło, gut. Póki co, to dzięki.

Offline

#7 2008-04-05 11:44:21

Dragmaru
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2007-04-13

Odp: Timing w Aegisub

Chciałem się przerzucić na format .ass ale za nic w świecie nie potrafię posługiwać się Aegisub (wer. 1.10). Nie potrafię nawet pliku wideo obsłużyć - nawet pauza nie działa, żeby zatrzymać, czy wznowić odtwarzanie. Jak już doszedłem gdzie się pisze tłumaczenie, to stwierdziłem, że nie mogę nic zrobić ze zdaniami - wyświetlają się w standardowych ustawieniach. Jako, że myszką nie zawsze wyceluje się dokładnie na początek kwestii,to chciałem te kilka klatek cofnąć ręcznie - też się nie da :/. Nie wspominając o tym, że co kliknę enter, by zatwierdzić zdanie, to mi film ucieka na początek i znowu celuj myszką po suwaku[zly]. Nie wierzę, że wy się tak męczycie. Jest może jakiś poradnik na necie jak się tym posługiwać? Nie będę przecież robił wiecznie w mdvd.

Offline

#8 2008-04-05 12:15:52

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Timing w Aegisub

Może zacznij od meduzy, chociaż ja tam nie wiem co ty masz za problem z tym aegi. Ewentualnie możesz jeszcze robić w SEP-ie w ssa, potem konwertować do ass i tutaj już ustawiać style, pozycję tekstu itp. i robić scene timing. Poza tym masz tzw "wajchy", które pozwalają na zwiększenie dokładności/zmniejszenie "widoku" ścieżki dźwiękowej, a wówczas nie powinno już być problemu z kliknięciem sobie myszką na wybrany fragment.


wladza1.png

Offline

#9 2008-04-05 12:21:52

Krid
Użytkownik
Skąd: Szczerców
Dołączył: 2005-12-08

Odp: Timing w Aegisub

Dragmaru napisał:

za nic w świecie nie potrafię posługiwać się Aegisub (wer. 1.10).

Ściągnij najnowszy bodajże 2.1, ale nie jestem pewny.

Dragmaru napisał:

Nie potrafię nawet pliku wideo obsłużyć - nawet pauza nie działa, żeby zatrzymać, czy wznowić odtwarzanie.

Nie kapuję czego tu można nie umieć, normalnie działa pauza czy odtwarzanie.

Dragmaru napisał:

Jak już doszedłem gdzie się pisze tłumaczenie, to stwierdziłem, że nie mogę nic zrobić ze zdaniami - wyświetlają się w standardowych ustawieniach.

Albo robisz styl w "style manager" i potem wybierasz go w polu "style", ale używać tych ikonek (b,i,u,fn,ab,ab,ab,ab), gdy chcesz tylko w kawałku zdania, jedynym wyrazie coś zmienić.

Dragmaru napisał:

Jako, że myszką nie zawsze wyceluje się dokładnie na początek kwestii,to chciałem te kilka klatek cofnąć ręcznie - też się nie da :/. Nie wspominając o tym, że co kliknę enter, by zatwierdzić zdanie, to mi film ucieka na początek i znowu celuj myszką po suwaku[zly]. Nie wierzę, że wy się tak męczycie. Jest może jakiś poradnik na necie jak się tym posługiwać? Nie będę przecież robił wiecznie w mdvd.

Timing robisz na podstawie audio przesuwając tymi suwaczkami po wykresie dźwięku. Zatwierdzasz ctrl+enter.
Poradników jest od groma, zaczynając od helpu aegi na PF kończąc.


Krid.jpg

Offline

#10 2008-04-05 12:26:08

Dragmaru
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2007-04-13

Odp: Timing w Aegisub

bodzio napisał:

Może zacznij od meduzy, chociaż ja tam nie wiem co ty masz za problem z tym aegi. Ewentualnie możesz jeszcze robić w SEP-ie w ssa, potem konwertować do ass i tutaj już ustawiać style, pozycję tekstu itp. i robić scene timing. Poza tym masz tzw "wajchy", które pozwalają na zwiększenie dokładności/zmniejszenie "widoku" ścieżki dźwiękowej, a wówczas nie powinno już być problemu z kliknięciem sobie myszką na wybrany fragment.

Po prostu przyzwyczaiłem się do SE - włączasz film --> crtl+L - insert - tłumaczenie - alt+insert - poprawiasz ręcznie timing i tak w kółko. Tutaj nie ma tej obsługi pliku wideo, przez co jest niewygodnie. No i wciąż nie doszedłem do tego jak zmieniać wygląd napisów i poprawiać timing, bo na razie mam wrażenie, że jak nie zatrzymam filmu w idealnym momencie, to nie mam jak już tego poprawić :/.

Offline

#11 2008-04-05 12:35:09

MasterPLASTER
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-26

Odp: Timing w Aegisub

Przecież w pierwszym poście masz linki do odpowiednich artykułów!
Zajrzyj też tutaj.
Post Zio - Małe abc z obrazkami.

Ostatnio edytowany przez MasterPLASTER (2008-04-05 12:38:59)

Offline

#12 2008-04-05 12:38:15

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: Timing w Aegisub

Jesli chodzi o timing, to ~Gracol zapodal wystarczajacy artykul, wiec nie wiem w czym problem :/

Co do zmiany czcionki itd. to wchodzisz do stylow (różowa literka "S") i tam je modyfikujesz. Nastepnie do danej linni przypisujesz wybrany styl (pierwsze okienko z lewej nad napisami - tlumaczeniem [styl for this line] ).

Offline

#13 2008-04-05 14:03:48

ShAd0w
Użytkownik
Skąd: Piła
Dołączył: 2007-04-06

Odp: Timing w Aegisub

Dragmaru napisał:

(...)Nie potrafię nawet pliku wideo obsłużyć - nawet pauza nie działa, żeby zatrzymać, czy wznowić odtwarzanie. (...)Jako, że myszką nie zawsze wyceluje się dokładnie na początek kwestii,to chciałem te kilka klatek cofnąć ręcznie - też się nie da :/. Nie wspominając o tym, że co kliknę enter, by zatwierdzić zdanie, to mi film ucieka na początek i znowu celuj myszką po suwaku[zly].

Co do pauzy hmmm kliknij raz na przycisk pauzy albo "play video starting on position" (po kliknięciu przycisk podświetl się na niebiesko) i potem już zatrzymujesz naciskając spacje. Klatki można cofać "ręcznie"... Wchodzisz w zakładkę Timing --> Shift Times...beztytuukx6.th.jpg I cofasz. Żeby ci film nie uciekał to naciskaj ctrl+enter pozostaniesz wtedy w tej samej linii. Kiedy wciskasz sam enter przechodzisz do następnej linii, której czas zaczyna się w momencie końca poprzedniej.

Ostatnio edytowany przez ShAd0w (2008-04-05 14:05:19)


hachiroku.gif

Offline

#14 2008-04-05 14:37:00

Dragmaru
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2007-04-13

Odp: Timing w Aegisub

Czy jest jakaś możliwość wyciągnięcia napisów z hardka po przez Aegis, albo w jakiś inny sposób?

Offline

#15 2008-04-05 14:41:18

Tommy
Użytkownik
Skąd: Rydułtowy
Dołączył: 2007-03-14

Odp: Timing w Aegisub

Możesz używać AVISubDetect


tmpdk.png

Offline

#16 2008-04-05 14:57:31

ShAd0w
Użytkownik
Skąd: Piła
Dołączył: 2007-04-06

Odp: Timing w Aegisub

~Dragmaru tu masz tutorial waskiego jak używać AviSubDetector'a

Ostatnio edytowany przez ShAd0w (2008-04-05 14:59:00)


hachiroku.gif

Offline

#17 2008-04-05 15:47:26

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Timing w Aegisub

Skoro jesteś przyzwyczajony do Subedita, to zrób w nim timing, potem konwersję i tłumaczenie w Aegi. Ewentualnie pełne tłumaczenie w mDVD, a dopiero potem wszelkie bajery w Aegi.

Offline

#18 2008-04-05 16:13:05

Zio
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2008-01-09

Odp: Timing w Aegisub

a ja robie tak.

najpierw timing na aegi. (na audio, nie na viedo)
później tłumaczenie w subedicie
konwersja z ANSI na UTF
type w aegi.

Offline

#19 2008-06-02 14:37:14

KenneX
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2008-02-28

Odp: Timing w Aegisub

A czy Aegisub v2.1.2 posiada funkcję wydłużania wyświetlania każdego wersu napisów w formacie ASS o określoną jednostkę czasu?
Konwertowałem z mDVD na ASS i chciałbym jednorazowo wydłużyć czas wyświetlania kwestii jezor

Offline

#20 2008-06-02 14:41:22

Krzyżu
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2007-05-20

Odp: Timing w Aegisub

KenneX napisał:

A czy Aegisub v2.1.2 posiada funkcję wydłużania wyświetlania każdego wersu napisów w formacie ASS o określoną jednostkę czasu?
Konwertowałem z mDVD na ASS i chciałbym jednorazowo wydłużyć czas wyświetlania kwestii jezor

Eee... Timing--->Shift Time?


lastfmbuttonbykiokuh.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024