#21 2005-11-03 23:59:26

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: End of Evangelion

Ależ to anime jest kultowe. I nikt trzeźwo myślący, nie będzie próbował tego podważać jezor
kultowy «związany z kultem, z oddawaniem czci bóstwu, z religią; religijny, obrzędowy»
kult m IV, D. -u, Ms. ~lcie; lm M. -y
1. «cześć religijna oddawana bóstwu (siłom nadprzyrodzonym), osobom, rzeczom»
Kult bożków, świętych, zmarłych.
Kult słońca, ognia.

przen. «wielki szacunek dla kogoś lub czegoś, zamiłowanie do czegoś, uwielbienie, cześć»
A że eva ma swoich wyznawców, to jest kultowa smile_big Kiedyś nawet zwykle drzewa były kultowe, bo stawały się obiektami kultu smile_big.

Ja tylko twierdze, że to anime nie jest wybitne. Po prostu żadna rewelacja. Pare dobrych momentów, pare słabszych, beznadziejne zakończenie (mówie o serii tv). Po prostu to było niezgorsze anime, które uplasowało się w niszy rynkowej co spowodowało bum na tego typu anime. Potem mieliśmy zalew jemu podobnych, które już nie mogły zyskać takiego uznania. Po prostu eva jest tym pierwszym anime i zawsze pozostanie czymś wyjątkowym dla swoich widzów.

Offline

#22 2005-11-04 00:04:08

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: End of Evangelion

No i ja dokładnie to powiedziałam, tyle innymi słowami i trochę krócej:)


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

#23 2005-11-04 00:04:24

Satanael
Użytkownik
Skąd: z 9 poziomu piekła Dantego.
Dołączył: 2004-08-05

Odp: End of Evangelion

To ja jednak na początku trafiłem na bardziej kultowe anime, bo pierwsze jakie widziałem to Akira i GITS. Chociaż też teraz uwazam z perspektywy czasu, że Akira ma słabe punkty. Kultowość GITS'a nie podlega dyskusji jezor;)

Offline

#24 2005-11-04 00:05:44

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: End of Evangelion

I niech się ktoś spróbuje nie zgodzić:P


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

#25 2005-11-04 00:11:33

strusic
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2005-03-24

Odp: End of Evangelion

A tak btw. jezor
Gadamy nie w tym temacie chyba jezor
Tu ludzie chcieli link do Enda xD
NGE RoX! jezor


strusic.pngmalsig2.png

Offline

#26 2005-11-04 00:14:13

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: End of Evangelion

E tam, prawie mówimy na temat, bo o evie smile_big. A że robimy to bez linków, to też inna sprawa.

BTW GITS aż taki ekstra też nie jest i też można się do niego przyczepić jezor. Ale również jest pozycją kultową i pewnie bardziej niż zupa życia oczkod.

Offline

#27 2005-11-04 00:18:25

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: End of Evangelion

No tak ale tak na prawdę to do każdego anime można sie przyczepić bo zawsze znajdzie się osoba której sie dana seria albo film nie podobał.

PS. A co do linka to nie podaję bo go nie znam:P


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

#28 2005-11-04 00:24:06

Wanderer
Użytkownik
Skąd: Kędzierzyn
Dołączył: 2004-12-06

Odp: End of Evangelion

To powiedz Yang co takie extra jest jezor


"Choć uliczna burda jest ze wszech miar godna potępienia, to nie ma nic złego w energii, jaką wyzwala ona w ludziach" John Keats

Offline

#29 2005-11-04 00:50:43

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: End of Evangelion

Ehh coś mi się zdaje, że Yanga zatkało albo tak długo myśli:P:P:P


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

#30 2005-11-04 01:10:04

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: End of Evangelion

Nie zatkało, tylko oglądałem (i przy okazji robiłem korekte napisów, wiecie, taki już mam nawyk) całkiem fajne anime o dzwięcznym tytule Noein smile_big

A super extra jest cowboy bebop smile_big Doskonała mieszanka stylów z niebagatelną fabuła i interesującą kreską. Nie pogardze też 12 kingdoms. No i taki Ruroni Kenshin pierwsza oavka, też nie należy do zgorszych. I jeszcze by się znalazło pare tytułów, które w swoich kategoriach są naprawde świetne. GITS też zły nie jest, jednak z pewnością nie jest ideałem. Jednak w moim osobistym rankingu stoi dużo wyżej od takiej evy oczkod.

Offline

#31 2005-11-04 01:15:08

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: End of Evangelion

W takim razie zwracam honor:) I także sie z Tobą zgodzę bo Cowboy Bebop należy do jednej z moich najulubieńszych animek:p Jednak GITSa chyba wyżej klasyfikuję niż Ty ale cóż co osoba to inne zdanie tak to już chyba powinno być bo inaczej świat byłby nudny:)
A co do 12kingdoms to zapowiada się całkiem ładnie ale nic więcej powiedzieć nie mogę bo nadal jestem w trakcie ściągania:P:P:P


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

#32 2005-11-04 01:52:21

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: End of Evangelion

To ściągaj jedyną słuszną, od APeople smile_big
Z tym że na razie zrobiliśmy 3 epki i do czasu aż nie złapie oddechu, nie pociągniemy dalej (czyli pewnie za 2 tygodnie będę mógł się wziąść do roboty). No i wtedy jest taki fajny dreszczyk, gdy chcesz koniecznie wiedzieć, co będzie dalej (co wydanie od AL takie coś czułem smile_big).

Offline

#33 2005-11-04 07:45:58

R4Zi3L
Użytkownik
Skąd: Kielce
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: End of Evangelion

a ciekawe co czuliscie po SELu (Lain) jezor To dopiero jest bełkot...

Offline

#34 2005-11-04 08:04:14

strusic
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2005-03-24

Odp: End of Evangelion

No jezor Lain tesh jest świetna jezor
Jeszcze bardziej zeschizowana niż NGE, ale przez to jest piękna ^^
Od czasu do czasu trzeba obejrzeć coś z "cięzkim" klimatem.
Kurde tak chwialicię tego Bebopa, że se go chyba obejrze, bo ściągłem niedawno i leżey...


strusic.pngmalsig2.png

Offline

#35 2005-11-04 10:36:44

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: End of Evangelion

Bełkot w jakim sensie? I odnośnie Lain, i Evy.

Offline

#36 2005-11-04 17:04:27

R4Zi3L
Użytkownik
Skąd: Kielce
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: End of Evangelion

ja tez nie rozumiem jak mozna uznac Eve za bełkot... jeśli czegoś nie rozumiecie - mozna zapytać smile_big (nie koniecznie mnie jezor)

Offline

#37 2005-11-04 19:47:38

makrunia
Użytkownik
Skąd: Chełm
Dołączył: 2004-10-18

Odp: End of Evangelion

Mi tam EVA się podobała, no, może poza tymi schizami Shinji'ego i feralnymi dwoma ostatnimi odcinkami TV. A EoE jest świetne, natomiast przy D&R się zaziewałam aż mi szczęka się zwichnęła i mogę polecić tylko megafanatykom.
EOE jest z polskim hardsubem dostępny na Emulku ^^

BTW, co do Laina i Bebopa. Laina widziałam i jest extra. A co do CB to nie widziałam i nie zamierzam w najbliżeszj przyszłości ^^ *makrunia została zlinczowana*.
A jak już przy ulubionych Anime mowa, to powiem, ze kocham Elfen Lied, dlatego, że uwielbiam Anime drastyczne. Do ulubionych zaliczam jeszcze Bleach i Shingetsutan Tsukihime XD

Offline

#38 2005-11-05 00:57:34

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: End of Evangelion

Ehh nie wiem jak to jest, że przez cały dzień nie mam czasu wejść na neta cóż...
Dzięki za info Yang, tylko jeśli byłbyś jeszcze tak uprzejmy i podał mi jakiś link do tych ep to byłabym bardzo wdzięczna bo coś ostatnio mam pecha do poszukiwań:P

PS. A ten dreszczyk doskonale znam bo niestety (albo stety) czuję go za każdym razem jak ściągam jakąś serię:P

PS2.Życzę szybkiego złapania oddechu i owocnej pracy przy kolejnych odcinkach. Już się nie mogę doczekać jej efektów:P


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

#39 2005-11-05 03:10:58

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: End of Evangelion

link
Mam nadzieje że niczego pod wpływem alkoholu nie pokręciłem smile_big.

Offline

#40 2005-11-05 12:02:38

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: End of Evangelion

Dzięki.
Nie niczego nie pokręciłeś:) Nie wiem jak to działa ale często pod wpływem alkoholu umysł lepiej pracuje:P:P:P Nie, żeby bez alkoholu było źle:P


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024