#1 2006-07-14 13:11:54

eme
Użytkownik
Skąd: Sławno
Dołączył: 2005-07-11

Kłopot z napisami do DBZ...

Mam problem z napisami do DBZ. W odcinkach 197-209 napisy kompletnie nie pasują do odcinka mimo że mam wersję AHQ w ogm. Napisy są kompletnie rozsynchronizowane, przesunięcie nic nie daje, aby pojawiały się dobrze musiałbym zmieniać czas wyświetlania wszystkich napisów.
Ponadto napisy te śa bardzo dziwne. Odcinek ma około 1100 klatek (tak pokazuje subedit)za to napisy mają aż około 26000. Czy może jest to jakiś inny sposób zapisu, nie klatkowy?? Jeśli tak, to w jakim programie mogę go otworzyć i przerobić tak by pasowało??? Będe wdzieczny za pomoc.

Offline

#2 2006-07-14 13:18:51

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Kłopot z napisami do DBZ...

stary będe szybszy od arda^^. Czytaj FAQ!

Offline

#3 2006-07-14 13:50:50

eme
Użytkownik
Skąd: Sławno
Dołączył: 2005-07-11

Odp: Kłopot z napisami do DBZ...

Chłopaki trochę zrozumienia. Nie znam się na wszystkich sprawach więc pytam. Co to jest to FAQ?? prawie cały rok jestem na uczelni odcięty od kompa i netu, żadko jestem w domu więc nie mam ani czasu ani możliwości bawić się w szukanie. Naprawdę nie mam. Dlatego pytam Was o pomoc bo wiem że się na tym znacie. Co za problem odpowiedzieć komuś na pytanie?? Zajmie to tyle samo czasu co jakieś docinki niektórych. Gdybym miał czas i możliwość to bym poszukał ale niestety nie mam więc proszę Was o pomoc. Będę naprawdę wdzięczny za nią.

Offline

#4 2006-07-14 14:44:47

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: Kłopot z napisami do DBZ...

Będę kulturalny i zapodam linki: oczkod

FAQ Sub-Edit'a

Wątek autorstwa ~arda

Z resztą musisz sobie poradzić sam. Na pewno nikt tutaj nie zrobi za ciebie synchra jezor

BTW  Nerwy u ludzi stąd, że wczoraj był podobny wątek (pełno się ostatnio takich pojawia) i userzy już chyba nie wytrzymują. Sam zaczynam nie trawić tych wątków. blee

Offline

#5 2006-07-14 14:58:38

Kisiel
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Kłopot z napisami do DBZ...

songoku napisał:

Z resztą musisz sobie poradzić sam. Na pewno nikt tutaj nie zrobi za ciebie synchra jezor

BTW  Nerwy u ludzi stąd, że wczoraj był podobny wątek (pełno się ostatnio takich pojawia) i userzy już chyba nie wytrzymują. Sam zaczynam nie trawić tych wątków. blee

Fakt... hehe
ale zauważ czasem, że ktoś odpisze w tym stylu: "Ja kiedyś zrobiłem synchro, mogę ci podesłać na mail" - to ułatwia życie smile
zresztą taka 'pomoc sąsiedzka' jest OK. chyba mnie rozumiesz? oczkod

Ostatnio edytowany przez Kisiel (2006-07-14 14:59:16)


10721827ve.gif

Offline

#6 2006-07-14 16:04:22

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: Kłopot z napisami do DBZ...

Kisiel napisał:

ale zauważ czasem, że ktoś odpisze w tym stylu: "Ja kiedyś zrobiłem synchro, mogę ci podesłać na mail" - to ułatwia życie smile

:/ Zdarzyło ci się kiedyś, że po napisaniu topica ktoś ci przesłał synchra??
Jeśli tak to okej.
Według mnie to lepiej sporządzić PM do autora napisów (w tym przypadku DB) i poprosić go o synchro do wersji o fps takim i takim. To byłoby chba najlepsze rozwiązanie, byc może wtedy inni skorzystaliby również z tego, gdyby autor dorzucił synchro także do releasów innych grup oczkod

Ostatnio edytowany przez songoku (2006-07-14 16:06:42)

Offline

#7 2006-07-14 16:10:10

Kisiel
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Kłopot z napisami do DBZ...

songoku napisał:

:/ Zdarzyło ci się kiedyś, że po napisaniu topica ktoś ci przesłał synchra??
Jeśli tak to okej.

Nie, bo nigdy nie zakłądałem takiego 'durnego' tematu jezor Sam sobie synchronizuję. Jednak widziałem nie raz, że osoby pisały, iż posiadają synchro i podeślą osobie co szuka.

songoku napisał:

Według mnie to lepiej sporządzić PM do autora napisów (w tym przypadku DB) i poprosić go o synchro do wersji o fps takim i takim. To byłoby chba najlepsze rozwiązanie, byc może wtedy inni skorzystaliby również z tego, gdyby autor dorzucił synchro także do releasów innych grup oczkod

I to jest najlepszy sposób smile Często stosowany przez różnych autorów. Najlepszymi przykładami na czasię są: FSN lub Naruto.
Niemniej jednak czasem ciężko się skontaktować z autorem (rzadko co prawda ale zdarza się).


10721827ve.gif

Offline

#8 2006-07-15 08:20:46

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Kłopot z napisami do DBZ...

eme napisał:

Chłopaki trochę zrozumienia. Nie znam się na wszystkich sprawach więc pytam. Co to jest to FAQ??

Co do pytania "co to jest FAQ" to po prostu ROTFL. Rozmawiałem już kiedyś z Taipanem i chyba to zostanie wdrożone, żeby podczas rejestracji obowiązkowym było zapoznanie się z FAQ. Ostatnio większość pytań jakie pada sprowadza się do rzeczy już w nim opisanych (sic!).

eme napisał:

prawie cały rok jestem na uczelni odcięty od kompa i netu, żadko jestem w domu więc nie mam ani czasu ani możliwości bawić się w szukanie.

LOL! Tym bardziej, że znalezienie odpowiedzi zajęłoby kilka minut i nie trzeba by czekać na czyjąś odpowiedź. Hmmmm, chyba że na szukanie nie masz czasu, ale już na czekanie tak. To jest po prostu lenistwo.[bzdura] Rozwiązanie zostało podane. Powinieneś już wiedzieć jak to zrobić, więc nie ma sensu ciągnąć tego tematu.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024