#1 2006-07-06 16:30:54

Narwany Grzybiarz
Użytkownik
Skąd: Tczew
Dołączył: 2005-08-17

AviSubDetector problem z działaniem.

Mam drobny problem z w/w. Jest tak, ze niektore filmy, ktore wrzucam do obrobki ladnie dzialaja i nie ma problemow, podczas gdy niektore nie chca dzialac.
Dokladniej - standardowo - Manual Mode, Start (full) - wczytuje jeden odcinek z serii, klikam start - dziala, inny - juz nie (tzn. stoi w miejscu i wogole nic sie nie dzieje). (w ASD 0.6.0.7 wyskauje komunikat:division by zero)
Czytalem gdzies, ze moze to byc spowodowane brakiem jakiegos kodeka ... otoz mam najnowsza wersje Xvida i DivX wiec nie wiem juz co moge zrobic.
Macie jakies pomysly?
PS. Ktos mi juz powiedzial zeby zainstalowac xvida osobno, nie z paczki - zrobione - nie pomoglo.
Licze na was.

Offline

#2 2006-07-06 16:42:03

Narwany Grzybiarz
Użytkownik
Skąd: Tczew
Dołączył: 2005-08-17

Odp: AviSubDetector problem z działaniem.

Czasem dziala, czasem nie powiadasz...
Ale dlaczego wlasnie mi nie dziala ? smile_big
PS. Te same pliczki (odcinki ktore chce przetlumaczyc) u innej osoby dzialaja dobrze, na tym samym programie. Wyglada wiec na to ze to kwestia czysto techniczna.

Offline

#3 2006-07-06 17:18:54

Gamelord
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2004-08-31

Odp: AviSubDetector problem z działaniem.

U mnie zachowywał się swego czasu podobnie, ale instalacja kodeków (tych umożliwiających kodowanie, a nie tych do odtwarzania) rozwiązała problem. Po prostu, program zachowuje się w ten sposób, jeżeli nie potrafi zdekodować filmu, a że robi to nie tym kodekiem, co trzeba... Oczywiście to jest tylko moja osobista teoria, u mnie działało... jezor

PS. Ręczne przekodowanie filmu pomaga w 100%, po prostu, jak już sam zakodujesz film, to z pewnością posiadasz do tego niezbędne kodeki smile_big

Offline

#4 2006-07-06 17:36:15

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: AviSubDetector problem z działaniem.

O ile pamiętam do AVI Sub Detector preferował chyba dekodowanie poprzez VfW a nie DS, dlatego potrzebe są "oryginalne" dekodery. Ale mogę się mylić.

Offline

#5 2006-07-06 17:39:34

Narwany Grzybiarz
Użytkownik
Skąd: Tczew
Dołączył: 2005-08-17

Odp: AviSubDetector problem z działaniem.

Najlepiej zaproponujcie konkretnie co moge w mojej sytuacji zrobic. Co sciagnac itp.

PS. Sprawdzilem koedki jakimi zostal zakodowany film i...okazuje sie ze wszystkie mam zainstalowane, dzialajace itp.

Ostatnio edytowany przez Narwany Grzybiarz (2006-07-06 17:52:21)

Offline

#6 2006-07-06 18:10:04

Gamelord
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2004-08-31

Odp: AviSubDetector problem z działaniem.

Narwany Grzybiarz napisał:

Najlepiej zaproponujcie konkretnie co moge w mojej sytuacji zrobic. Co sciagnac itp.

1. Sprawdzamy programem (naszym ulubionym) czym zakodowany jest dany film.
2. Szukamy w internecie (goggle się kłania) naszego kodeka (w wersji do kodowania filmów, będzie to napisane na stronie internetowej)
3. Sprawdzamy czy działa:
a) Jeżeli działa, to się cieszymy jezor
b) Jeżeli nie działa, to musimy wszystkie odcinki konwertować do innego kodeka (jak kto woli, mi by się nie chciało) fuj

Offline

#7 2006-07-06 18:16:32

Narwany Grzybiarz
Użytkownik
Skąd: Tczew
Dołączył: 2005-08-17

Odp: AviSubDetector problem z działaniem.

Dobra - problem rozwiazany dzieki pomocy Gamelorda smile

Po dlugich bojach i burzliwych dyskusjach - hehe - zartuje smile
Zgodnie z jego rada zainstalowalem innego xvida (tutaj link, bo moze komus sie przyda) : www.afterdawn.com/software/video_software/codecs_and_filters/xvid.cfm

I pomoglo smile

Dziekuje wszystkim, ktorzy wypowiedzieli sie w tym temacie, oraz raz jeszcze:  dzieki Gamelord.

Offline

#8 2006-11-05 20:46:56

cieslak
Użytkownik
Skąd: Włocławek || Kuruoshii Anime
Dołączył: 2006-03-21

Odp: AviSubDetector problem z działaniem.

potrzebuje pomocy smile_big
jak chcę wyciągnąć timing avisub detector'em to wyskakuje mi taki komunikat ;/

Error in FrameOpen - conversion to RGB24 not available. Check that you have reguired codec installed

jaki kodek jest potrzebny ?? prosze bardzo o pomoc smile

Offline

#9 2006-11-05 21:15:15

cieslak
Użytkownik
Skąd: Włocławek || Kuruoshii Anime
Dołączył: 2006-03-21

Odp: AviSubDetector problem z działaniem.

już sam się dowiedziałem smile_big wystarczyło zainstalować DivX'a

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024