#1 2006-06-22 18:17:00

azeghiel
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-28

Dziwne fonty napisów w ass po Subtitle Workshop ?

Mam problem probowałem juz roznych rzeczy i ciagle to.. samo , po obrobce napisów w Subtitle Workshop zapisuje je w formacie ass . w parametrach wyjsciowych nie ma  mozliwosci ustawienia fontów itp gdyz nie ma tam  opcji dla ass .. Pytanie ??? co wpływa ze wychodza takie a nie inne fonty.??? tzn... gruba czcionka i badzo nie wyrazna... gdzie to zmienic... ..to napewno robi Subtitle Workshop a nie np. DriectVobsub.. i nie potrafie sobie z tym porodzic

Offline

#2 2006-06-22 18:25:13

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Dziwne fonty napisów w ass po Subtitle Workshop ?

Stosuj do tego Aegisa. Albo sprawdź jaki masz ustawiony styl i zmień go na inny - tobie odpowiadający.

Offline

#3 2006-06-22 18:50:06

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: Dziwne fonty napisów w ass po Subtitle Workshop ?

Subtitle Workshop w ogole miesza zarowno z ass jak i z ssa. Zawsze uzywam go do sprawdzania pisowni i za kazdym razem musze zapisywac sobie w osobnym pliku cala stopke ze stylami, bo SW wstawia cos swojego. Poza tym jak juz powiedzial #gracol, ewentualna korekte stylu trzeba robic w Aegisub'ie.


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#4 2006-06-22 23:07:44

azeghiel
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-28

Odp: Dziwne fonty napisów w ass po Subtitle Workshop ?

Własnie tak robie.... plik z tekstem zawsze na koncu przerabiam a aegisub.... Jednakze jestem bardzo przywiazany do     Subtitle Workshop...chciałbym moc w nim robic wszystko do konca .
Ponadto nie znam innego programu w ktorym moge edytowac napisy i bawic sie timingiem na plikach ass wraz z podgladem plików  mkv czy ogm... Moze jakies znacie ??bo ja jeszcze nie trafiłem ??

Offline

#5 2006-06-22 23:14:35

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Dziwne fonty napisów w ass po Subtitle Workshop ?

No włąsnie aegisub - posiada dokładnie wszystko co wymieniłeś. Wrzucasz ścieżkę audio, wrzucasz ścieżkę wideo i hulaj dusza! smile

Offline

#6 2006-08-25 21:18:44

Satanael
Użytkownik
Skąd: z 9 poziomu piekła Dantego.
Dołączył: 2004-08-05

Odp: Dziwne fonty napisów w ass po Subtitle Workshop ?

To ja mam pytanie w związku a Aegisub. Jak tam możne przesunąć czas wyświetlania zaznaczonych napisów??? Konkretnie chodzi mi o to, że mam pewne napisy w .ass i od pewnego fragmentu musiałbym je przesunąć o 10s do tyłu. I czas początku wyświetlania i końca. Jak tu już wspomniano w SW da sie to zrobić bezproblemowo, ale miesza on w samym formacie .ass i wtedy znikają wszystkie efekty, a nie chciałbym ich stracić.

Offline

#7 2006-08-25 21:50:40

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Dziwne fonty napisów w ass po Subtitle Workshop ?

zaznaczasz napisy, a potem Edit i Time shift
Tam sobie ustawiasz o ile przesunąc, do przodu czy do tyłu, czasy początkó, końcu lub i tego i tego, oraz włąśnie czy zaznaczone czy wszystko.

Offline

#8 2006-08-25 23:08:52

Satanael
Użytkownik
Skąd: z 9 poziomu piekła Dantego.
Dołączył: 2004-08-05

Odp: Dziwne fonty napisów w ass po Subtitle Workshop ?

Wielkie dzięki. Pomogło.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024