#1 2006-04-11 22:03:53

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Napisy.ovh.org - czyli technikalia

Jak już pisałem w tym wątku powstała stronka, na której będzie można znaleźć odpowiedzi na tematy związane z tworzeniem i obróbką napisów. Wiadomo wszem i wobec, że trwają cały czas prace nad Podręczmnikiem Fansubera ala Manganime, który w mojej opini będzie w 100% wart oczekiwania na niego. W końcu robią go specjaliści smile Niemniej serwis/srtona, którą uruchomiłem ma troszkę inny charakter. Jakoże jak na razie jestem sam, a nie jestem alfą i omegą, nie dam rady napisać dziesiątków artykułów na każdy zadany problem. Dlatego też wpadłem na pomysł, aby to wszyscy mogli brać w tym udział. Każdy zalogowany na stronie użytkownik ma prawa do pisania artykułów, które po weryfikacji będą mogły zostać dodane na stronie. Dlaczego taki model? Otóż każdy ma jakiś inne drobne problemy i nigdy w małej grupie nie zadowoli się wszystkich, ale tworząc już większą grupę userów/autorów można stworzyć coś co będzie służyło naprawdę wielu.

Jak na razie ndodane są artykuły napisane przeze mnie, czyli coś co każdy powinien przeczytać i specyfikacje (opisy) 5 najpopularniejszych formatów napisów. Do tego skromny download, oraz linkownia, która ma nadzieję, także dzięki wam się rozwinie.

W tym momencie oddaję to w wasze ręce. Macie tam też małe forum i jeśli macie jakieś uwagi to proszę pisać.

A oto adres.
napisy.ovh.org

Offline

#2 2006-04-11 22:12:14

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Napisy.ovh.org - czyli technikalia

No super, ale bym to raczej widział na Manganime (tam jest już Podręcznik Fansubera i powstają kolejne przydatne suberom artykuły), pomijając fakt, iż sporo danych mamy na forum smile


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#3 2006-04-11 22:12:40

Songo007
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-06

Odp: Napisy.ovh.org - czyli technikalia

Jak dla mnie "bomba" miło, że dotrzymałeś słowa i utworzyłeś stronę. yahoo[okej]
Życzę powodzenia w dalszym rozwoju i liczę , że w krótkim czasie znajdzie się na niej mnóstwo artykułów/opisów związanych z robieniem napisów oraz najbardziej trudnymi napisami jak *.ssa.
Może w końcu się dowiem i ja i inni jak robi się te wspaniałe napisy oraz jak zrobić karaoke, efekty itp.

Mam tylko pytanie: Czy artykuły będą oparte na jakiś stosownych screenach co i jak?

Offline

#4 2006-04-11 22:15:23

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Napisy.ovh.org - czyli technikalia

Dzięki. Oczywiście, że będą oparte, ale wszystko trochę tak na wariata na razie. Przyznam szczerze, że robię to też dla siebie, bo muszę zaliczenie na uniwerku dostać, a sztuka dla sztuki to nie to co bym preferował.

Offline

#5 2006-04-13 18:57:09

Smoczek
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-10-24

Odp: Napisy.ovh.org - czyli technikalia

Hmm... prócz tego o czym Ci wspomniałem na gg to powiem jeszcze (krótko):
Cieszę się, że ktoś tworzy taką stronkę... fajnie by było jednak gdybyś nie opisywał jedynie samych podstaw (bo to mimo wszystko można znaleźć już na necie po polsku ^_-), ale też bardziej zaawansowane rzeczy, np. "Jak zrobić karaoke? Krok po kroku." xD.
W każdym bądź razie życzę sukcesu i jak napisałem... czekam na bardziej zaawansowane "tutoriale" ^_-.

Offline

#6 2006-04-13 19:02:53

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Napisy.ovh.org - czyli technikalia

żeby zrobić karaoke to trza by było dużo pisać, cholernie dużo, nie martw się na pewno ktoś kiedyś napiszę ale na pewno to potrwa. a jak chcesz jeszcze te efekty itp. to dopiero

Offline

#7 2006-04-14 11:41:09

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Napisy.ovh.org - czyli technikalia

Smoczek napisał:

fajnie by było jednak gdybyś nie opisywał jedynie samych podstaw (bo to mimo wszystko można znaleźć już na necie po polsku ^_-), ale też bardziej zaawansowane rzeczy, np. "Jak zrobić karaoke? Krok po kroku." xD.
W każdym bądź razie życzę sukcesu i jak napisałem... czekam na bardziej zaawansowane "tutoriale" ^_-.

Wszystko po kolei. Paradoksalnie jest wielu, którzy właśnie tych podstaw nie znają (o czym się już w ciągu tych kilku dni przekonałem, patrząc na propozycje jakie kierujecie na GG, Tlena. W pewnym momencie zaczną się te ciekawsze rzeczy i napewno znajdziesz coś dla siebie, a przy okazji Ci, którzy podstaw nie znali, nadgonią oczkod Starał się będę robić w marę regularne updaty, lecz tak jak napisałem serwis user to user. Każdy zarejestrowany użytkownik sam może dodawać artykuły, więc jeśli masz wiedzę to możesz pomóc innym i napisać np. artykuł o scene timingu oczkod

Edit: Dodałem krótki artykuł na temat tworzenia timingu mDVD w SE. Miłej lektury.

Ostatnio edytowany przez gracol (2006-04-14 18:23:13)

Offline

#8 2006-04-14 18:32:54

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Napisy.ovh.org - czyli technikalia

Zatem walnę ocenkę smile_big
Estetycznie mi się bardzo podoba. Elegancko i nie przebajerowana. Czytelna strona. Logo wygląda znajomo ROTFL oczkod Merytorycznie nie jest dużo (ale to początek), ale poziom jest jak najbardziej ok. Techniccznie wygląda stabilnie.

Generalnie w skali 1-10 i przy uwzględnieniu tego, że robiona w pojedynkę i jest to bardzo młoda stronka daję 8.
9 byłoby przy większym dopracowanoi całości i ilości w zawartości (ale rym smile_big), 10 przy w pełni profesjonalnym kodzie i interakcji (np alpety Java, Flash itp).

Ostatnio edytowany przez Suchy (2006-04-14 18:34:50)

Offline

#9 2006-04-14 18:47:00

Smoczek
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-10-24

Odp: Napisy.ovh.org - czyli technikalia

Ocena stronki? Kodu strony... cóż nie ma sensu oceniać, za to jeżeli chodzi o materiał mogę jedynie powtórzyć zdanie Suchego, jest dobrze opracowany, ale MAŁO go ^^.
Ogólnie wystawiam ocenę 8 za jakość tekstów, a na resztę musisz zaczekać, do czasu aż sam napiszesz kod ^_-.
Aha i nie zgadzam się w żadnym bądź razie z Suchym odnośnie apletów JAVY, czy też flasha. Czym strona prostrza i mniejsza tym IMO lepsza (na tego typu stronce zwyczajnie nie widzę sensu w animacjach flashowych ^_-... no chyba że autor chciałby pokazać jaki to on nie jest boski xD).
Tutaj dobry przykład stronki flashowej (i w tym przypadku się sprawdza, bo ma ona jedynie cieszyć oczy, nic więcej xD):
http://nexuscore.info/dobs/

Offline

#10 2006-04-14 18:51:07

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Napisy.ovh.org - czyli technikalia

Dzięki Suchy, ta ocena naprawdę wiele dla mnie znaczy. Co do samej strony to nie da się ukryć, że jest to cms i z tego powodu pojawia się wiele ograniczeń, i nie mogę zrobić wszystkiego co bym chciał. Ale jak napisałeś, jest to młoda strona więc w przyszłości mogą nastąpić zmiany (a jak na razie robię to sam). Dzięki też wszystkim, którzy pisali mi na GG, że cieszą się, że jest taka strona i że już kilku osobom pomogła. Cel został osiągnięty.

Co niektórzy od razu chcięliby, abym od razu przeszedł do zaawansowanych rzeczy, ale wychodzę z założenia, że najważniejsze są dobre podstawy, a z czasem wszystko będzie ewolułowało do coraz ciekawszych i skomplikowanych zagadnień.

Jeśli chcięlibyście, aby jakiś temat został poruszony, piszcie tutaj, albo na forum serwisu. Hehe, nie ma tematów tabu - w końcu to serwis dla was i wy macie wpływ na jego kształt i formę.

~Suchy: Skąd znacz moje logo oczkod Hehe. Dzięki.

Edit: http://nexuscore.info/dobs/ - ktoś tu gra w GW okej

Ostatnio edytowany przez gracol (2006-04-14 18:52:50)

Offline

#11 2006-04-14 19:09:43

Smoczek
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-10-24

Odp: Napisy.ovh.org - czyli technikalia

Wiesz, ja się nie upieram przy tym, aby od razu na starcie wrzucać art w stylu "ASS w godzinę" (rotfl), ale naprawdę miło by było coś takiego ujrzeć.
A co do podsyłania własnych opracowań, jak znajdę czas to może czymś się podzielę (moja wiedza nie jest zastraszająca... ale większość podstaw znam xP).
GW - gram od kilku miesięcy i akurat tak się złożyło, że wrzuciłem link do gildii w której jestem xD.

Ostatnio edytowany przez Smoczek (2006-04-14 19:13:24)

Offline

#12 2006-04-14 19:35:33

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Napisy.ovh.org - czyli technikalia

@Smoczek: Widzę, że podszedłeś do tego po stereotypach. Wykorzystanie Flasha czy też apletu Javy nie musi się wiązać, z ogromną ilością danych i wszędobylskimi animacjami i błyskami. Są strony w których flash i java umożliwiają wygodne zarządzanie zawartością strony i interakcję z nią, nie tracąc przy tym na zgodności z standardami i małym rozmiarze.

P.S.
To, że CMS to nie jest w cale złe. Jeśli dany CMS oferuję to czego oczekujesz i spełnia twoje wymagania to czemu go nie zastosować. A umiejętne go modyfikowanie pozawala na dostosowanie go do własnych potrzeb. Jaki jest sens od nowa coś robić, skoro jest już to dostępne i zrobione.

Ostatnio edytowany przez Suchy (2006-04-14 19:39:41)

Offline

#13 2006-04-15 21:10:49

Songo007
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-06

Odp: Napisy.ovh.org - czyli technikalia

Suchy: a zmoże Ty byś napisał coś o *.ssa ?

Offline

#14 2006-04-15 21:54:59

Songo007
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-06

Odp: Napisy.ovh.org - czyli technikalia

ard: jeśli potrafisz to napisz[ej]

Offline

#15 2006-04-15 21:58:59

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Napisy.ovh.org - czyli technikalia

Piszę, piszę.. już wyklepałem ok 20-30% specyfikacji smile
Z resztą Ard też przy tym siedzi.

Offline

#16 2006-04-15 23:51:45

Smoczek
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-10-24

Odp: Napisy.ovh.org - czyli technikalia

Suchy - ależ ja temu nie przeczę, ale aplety javy i flash są zwyczajnie nei przydatne przy takiej stronce... złaszcza, że to natychmiast odrzuca osoby korzystające z przegladarek tekstowych (można zrobić dwie wersje strony, fakt... ale tu nei widzę akurat sensu).
Suchy once again - rób, rób ^^.

Ostatnio edytowany przez Smoczek (2006-04-15 23:51:56)

Offline

#17 2006-05-02 13:15:02

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Napisy.ovh.org - czyli technikalia

Umieściłem na stronie prostą ankietę. Prosiłbym was o jej wypełnienie, abym mógł dokładnie zorientować się jakie są potrzeby jeśli chodzi o tę tematykę. Z góry wielkie dzięki.

Offline

#18 2006-05-06 08:04:17

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Napisy.ovh.org - czyli technikalia

A będzie artykuł o SSF 1.0 & ASS2 ?


K5Cqyo6.png?1

Offline

#19 2006-05-06 11:30:13

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Napisy.ovh.org - czyli technikalia

Zmiany jakie wprowadza ASS2 sa niewielkie i w sumie nie ma co pisać o tym.
SSF1 jest już znacznie bardziej ciekawy, nie mniej nie ma jeszcze takiego wsparcia jak ASS i nie jest jeszcze w 100% gotowy. Zatem z opisem SSF warto się wsrzymać, do czasu, gdy będzie "popularniejszy"

Offline

#20 2006-05-06 11:38:05

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Napisy.ovh.org - czyli technikalia

Suchy napisał:

Zmiany jakie wprowadza ASS2 sa niewielkie i w sumie nie ma co pisać o tym.
SSF1 jest już znacznie bardziej ciekawy, nie mniej nie ma jeszcze takiego wsparcia jak ASS i nie jest jeszcze w 100% gotowy. Zatem z opisem SSF warto się wsrzymać, do czasu, gdy będzie "popularniejszy"

Dokładnie. Poza tym nie wiadomo czy SSF tą popularność wogóle zyska, ale tak czy siak dopiszę na forum strony do proponowanych tematów. Dzięki. Poza tym jeśli chcecie coś zaproponować to proponuję napisać tam, żeby coś "nie uciekło" z czasem.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024