#21 2006-04-09 17:54:26

Smoczek
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-10-24

Odp: Jak robicie timing?

Logan, nie zawsze timing w mkv lub ogm jest jako oddzielna strumień i fakt błąd popełniłem wpisując że tylko do mkv i ogm się to odnosi xP. Odnosi się to oczywiście do każdego formatu ^_-.
A timing nawet po wyciągnięciu z pliku (z hardka) często wymaga dopracowania, zwłaszcza DVD ripy ^_-.
A poza tym czy wązne czyja to robota xP? IMO najważniejszy jest efekt ^^, to co dla mnie najbardziej się liczy w napisach to tłumaczenie.
A ASD nie używam zazwyczaj ^_-.

Offline

#22 2006-04-09 17:54:54

Logan
Użytkownik
Skąd: Piasek/k. Cz-wy
Dołączył: 2006-02-24

Odp: Jak robicie timing?

phenix napisał:

Może bardzo chce?:-D Ja osobiście mam wrażenie, że tam został użyty dość niefortunnie dobrany zwrot, ale to nie jest zbyt ważne. :]
Poza tym tutaj akurat jest trochę inna sytuacja niż przy robieniu hardsubów, do których mam wrażenie się odwołujesz - tam rzeczywiście idiotyczne byłoby "kserowanie" timingu. Ale tu często przydaje się użycie timingu z ASD i innych takich programików. Dlaczego? Z prostej przyczyny - żeby napisy PL nie pojawiały się w innych momentach niż te angielskie. Gdy jest inaczej, potrafi to mocno rozproszyć uwagę widza. I tyle.;)

Tak masz racje, pisałem o timingu jako hardsuber, nie biorąc pod uwagę tego, że ludzie robią takze sotfy;) Wyszło nnieporozumienie, za które przepraszam.

Ale używając ASD nie powinno sie pisać, że to ktoś popełnił dany tm bo to nieprawda[jezor]

Offline

#23 2006-04-09 18:06:33

Thar
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2005-12-31

Odp: Jak robicie timing?

A ja się przyznam - jestem tylko tłumaczem (dobre sobie - na razie tylko jedne napisy na ANSI jezor ). Kiedy robiłem timing ręcznie w SubEdit metodą: Insert --> Alt+Ctrl+Insert to szlag mnie trafiał, jak dużo czasu poświęcałem na timing co do klatki, a jak mało wychodziło. Teraz, jak będę robił napisy do jakiegoś tytułu, postaram się po prostu zdobyć wersję OGM (w nowszych anime - MKV), wyciągnąć z nich napisy i tłumaczyćtekst, zostawiając cudzy timing.

Czuję że zaraz mnie tu zlinczują jezor

Offline

#24 2006-04-09 18:29:04

Smoczek
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-10-24

Odp: Jak robicie timing?

Thar to nie forum i strona hardsubingowa, więc o linczu możesz co najwyżej pomarzyć jezor2 z smile_big.
I IMO jak już napisałem liczy się efekt, a nie kto robił timing xD.
Hmmm... dodam tylko że IMO timing ze ścieżki jest prostrzy do zrobienia niż timing "co do klatki".

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024