#3881 2016-02-08 11:45:40

kantror
Użytkownik
Dołączył: 2014-07-03

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

kantror napisał:

szukam coś : no tak typowo - fantasy, walki choć mechów raczej nie
coś coś al'a : one punch man, nanatsu no taizai, czy to co mam podane w ulubionych na malu
mój mal : http://myanimelist.net/profile/kantror?q=kantror
+ odc < ~60.

Ponawiam :p obejrzałem  Arslan Senki całkiem nie złe (nie będę się rozpisywał  kombinuje ). Nie wiem czemu ale pare pozycji z mojego mal'a wypadło :/ , anyway proszę o jakieś propozycję do obejrzenia

Offline

#3882 2016-02-08 14:29:42

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Z tego, co widzę, to będziesz zmuszony na starocia, bo wśród nowszych nie widzę nic, czego nie obejrzałeś. Jedynie Hunter x Hunter jeszcze pasuje, ale najwyraźniej tasiemcom mówisz nie. jezor

Offline

#3883 2016-02-08 15:48:25

kantror
Użytkownik
Dołączył: 2014-07-03

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

najdłuższe serie jakie obejrzałem to FMA:B i Bleach i teraz mangę nawet czytam, ale ten Bleach nazwijmy wyjątkiem, anyway "zmuszony na starocia" jak będzie fajnie się oglądało to czemu nie .
EDIT
Polecacie którąś z tych serii :
- Tsubasa Chronicle
- Sora wo Miageru Shoujo no Hitomi ni Utsuru Sekai
- Seirei no Moribito
- Shining Tears X Wind
- Wolf's Rain
- Druaga no Tou the Aegis of Uruk
???

Ostatnio edytowany przez kantror (2016-02-08 20:19:13)

Offline

#3884 2016-02-08 21:53:39

nuito
Użytkownik
Skąd: Żary
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

kantror napisał:

najdłuższe serie jakie obejrzałem to FMA:B i Bleach i teraz mangę nawet czytam, ale ten Bleach nazwijmy wyjątkiem, anyway "zmuszony na starocia" jak będzie fajnie się oglądało to czemu nie .
EDIT
Polecacie którąś z tych serii :
- Tsubasa Chronicle
- Sora wo Miageru Shoujo no Hitomi ni Utsuru Sekai
- Seirei no Moribito
- Shining Tears X Wind
- Wolf's Rain
- Druaga no Tou the Aegis of Uruk
???

Seirei no Moribito można śmiało atakować.

Offline

#3885 2016-02-08 22:04:33

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Ja miło wspominam Wolf Rain.
https://www.youtube.com/watch?v=oBI3wUDC5wc

Jestem ciekawy jak zniósł próbe czasu.
Seria może mało wybitna, ale warto obejrzeć.
Jak się skusisz, daj PW jak się zestarzało.

Ostatnio edytowany przez LagoonCompany (2016-02-08 22:05:44)


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#3886 2016-02-08 22:08:10

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Poleciłbym Tsubasę i Moribito.

Wolf Rain jak dla mnie dość dobry, ale jednak nie bdb.


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#3887 2016-02-09 01:22:32

wizard2000
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2007-12-11

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

kantror napisał:

najdłuższe serie jakie obejrzałem to FMA:B i Bleach i teraz mangę nawet czytam, ale ten Bleach nazwijmy wyjątkiem, anyway "zmuszony na starocia" jak będzie fajnie się oglądało to czemu nie .
EDIT
Polecacie którąś z tych serii :
- Tsubasa Chronicle
- Sora wo Miageru Shoujo no Hitomi ni Utsuru Sekai
- Seirei no Moribito
- Shining Tears X Wind
- Wolf's Rain
- Druaga no Tou the Aegis of Uruk
???


Ja od siebie polecam z tego Tsubase

Z innych serii to
-Escaflowne-stara seria, fantasy i mecha
-Spice and Wolf-skoro podobało się Tobie Maoyuu Maou Yuusha to też powinno
-Ozma- co prawda to bardziej sf ale fajnie w starym stylu zrobiona
-Pandora Hearts-takie lekko strawne fantasy, zapychacz
-Seikai no Senki- elfy w kosmosie
-Shingetsutan Tsukihime, Gekijouban Kara no Kyoukai-fantastyka trochę już ale myślę że warte obejrzenia


wizard2000.jpg

Offline

#3888 2016-02-09 01:46:10

Animazon
Użytkownik
Dołączył: 2014-10-31

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

wizard2000 napisał:

-Spice and Wolf-skoro podobało się Tobie Maoyuu Maou Yuusha to też powinno

Szczególnie polecam. Przygodowe anime o ekonomii - nie wiele takich serii jest. Co jeszcze lepsze, bohaterowie nie są skończonymi idiotami i potrafią myśleć logicznie (niewiele takich serii jest).

Offline

#3889 2016-02-14 15:27:21

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Szukam czegoś odprężającego, żebym mógł się dobrze pobawić po sesji. Nie mam wymagań co do tego, żeby fabuła była jakaś wybitnie złożona i dobra, byleby mnie wciągnęło. Ostatnio obejrzałem sobie ponownie Code Geassa i powiem, że dobrze wpisuje się w ten kanon (chociaż Akito the Exiled już mnie cholernie nużył). Jednym słowem: coś wciągającego, ale niekoniecznie dobrego, biorąc pod uwagę złożoność historii (tj. bardziej takie Death Noty i Indexy niż LoGHi), etc. Moja lista: http://www.anime-planet.com/users/Sado

Ostatnio edytowany przez Sado (2016-02-14 15:29:01)


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#3890 2016-02-14 15:48:40

kantror
Użytkownik
Dołączył: 2014-07-03

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Sado napisał:

Szukam czegoś odprężającego, żebym mógł się dobrze pobawić po sesji. Nie mam wymagań co do tego, żeby fabuła była jakaś wybitnie złożona i dobra, byleby mnie wciągnęło. Ostatnio obejrzałem sobie ponownie Code Geassa i powiem, że dobrze wpisuje się w ten kanon (chociaż Akito the Exiled już mnie cholernie nużył). Jednym słowem: coś wciągającego, ale niekoniecznie dobrego, biorąc pod uwagę złożoność historii (tj. bardziej takie Death Noty i Indexy niż LoGHi), etc. Moja lista: http://www.anime-planet.com/users/Sado

Nanatsu no Taizai
Shokugeki no Souma

Offline

#3891 2016-02-14 15:56:27

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

kantror napisał:
Sado napisał:

Szukam czegoś odprężającego, żebym mógł się dobrze pobawić po sesji. Nie mam wymagań co do tego, żeby fabuła była jakaś wybitnie złożona i dobra, byleby mnie wciągnęło. Ostatnio obejrzałem sobie ponownie Code Geassa i powiem, że dobrze wpisuje się w ten kanon (chociaż Akito the Exiled już mnie cholernie nużył). Jednym słowem: coś wciągającego, ale niekoniecznie dobrego, biorąc pod uwagę złożoność historii (tj. bardziej takie Death Noty i Indexy niż LoGHi), etc. Moja lista: http://www.anime-planet.com/users/Sado

Nanatsu no Taizai
Shokugeki no Souma

Obejrzane, i fakt faktem - właśnie o takie pozycje mi chodzi. Dałem listę - można przejrzeć, co już mam na koncie.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#3892 2016-02-14 18:12:04

Boomerek
Użytkownik
Skąd: Bialy-StOOk
Dołączył: 2007-04-23

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Chrno Crusade
Air Gear
Hikaru no Go
Beck
Onegai Teacher .... Jezu jak ja do dziś kocham nauczycielki... baka  właśnie przez ten tytuł  gwizdze

Generalnie przy tych pozycjach miałem przednią zabawę ale są gusta i guściki  oczkod

Ostatnio edytowany przez Boomerek (2016-02-14 18:14:07)


Nie mogę palić w klubach, więc upijam się szybciej!
Postawię igloo dla palaczy przed klubem koło stycznia! [...]
Odczuwam ucisk, e-trucizn,
Oplata mnie tyle światłowodów, że zaraz się przewrócę!    || !Ruch Narodowy!Czołem Wielkiej Polsce! ||

Offline

#3893 2016-02-14 18:46:20

Takto ^_^
Użytkownik
Skąd: Witax
Dołączył: 2011-08-10

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Może Phantom: Requiem for the Phantom?

Offline

#3894 2016-02-14 19:46:06

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Sado napisał:

Szukam czegoś odprężającego, żebym mógł się dobrze pobawić po sesji.

Za długa ta lista, ale chyba po wyszukiwaniu nie trafiłem:
- Sayonara Zetsubo Sensei (takie Bakemonogatari trochę (graficznie i koncepcyjnie), świetne dialogi i dobry humor)
- stary Macross lub film kinowy z tamtego okresu (ładny i przyjemny klasyk, niegłupi)
- Lupin (chyba nowego widziałeś, a starszych już nie, a to błąd oczkod Warto.)
- Black Jack (znany cykl i postać, która pojawiła się w wielu seriach (czasem przelotnie). Warto znać, dobrze się ogląda.

No i Gundam... Gundam! Mobilu bojowy... jezor


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#3895 2016-02-14 21:10:32

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Dzięki za odpowiedzi, na pierwszy ogień pójdzie Hikaru no Go i Sayonara Zetsubo Sensei.

Hunter Killer napisał:

No i Gundam... Gundam! Mobilu bojowy... jezor

Wziąłem się ostatnio z Gundama (objerzałem pierwszą serię z UC) i powiem, że się wynudziłem sporo, a końcówka trochę durnowata. Próbowałem też Zetę, ale wymiękłem po jakimś czasie. Reszta lepsza? Btw. lepiej oglądać filmy kompilacyjne czy jednak same serie?


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#3896 2016-02-14 21:44:04

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Sado napisał:

Wziąłem się ostatnio z Gundama (objerzałem pierwszą serię z UC) i powiem, że się wynudziłem sporo, a końcówka trochę durnowata. Próbowałem też Zetę, ale wymiękłem po jakimś czasie. Reszta lepsza? Btw. lepiej oglądać filmy kompilacyjne czy jednak same serie?

No to, imo, nie oglądaj nic więcej. Zeta moim zdaniem najlepsza oczkod
Chyba że ty z tego pokolenia/tych którzy wolą te nowsze - Seed itd. Ale to się nie wypowiem, który najlepszy, bo według mnie wymiękają przy tych pierwszych. Takie starsze serie trzeba oglądać przez pryzmat tego, kiedy powstały, by je docenić. Chociaż taka Zeta dobrze się trzyma mimo upływu lat (i ten epicki OP, jeden z lepszych jakie słyszałem). Filmy kompilacyjne... Generalnie sporo ścinają. Te od pierwszej serii wypadają całkiem nieźle, ale np. od Zety sporo zmieniają (nie wspominając o uproszczeniach/lub niezrozumieniu, gdy się serii nie widziało).

Ostatnio edytowany przez Hunter Killer (2016-02-14 21:50:01)


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#3897 2016-02-14 23:09:22

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Hunter Killer napisał:
Sado napisał:

Wziąłem się ostatnio z Gundama (objerzałem pierwszą serię z UC) i powiem, że się wynudziłem sporo, a końcówka trochę durnowata. Próbowałem też Zetę, ale wymiękłem po jakimś czasie. Reszta lepsza? Btw. lepiej oglądać filmy kompilacyjne czy jednak same serie?

No to, imo, nie oglądaj nic więcej. Zeta moim zdaniem najlepsza oczkod
Chyba że ty z tego pokolenia/tych którzy wolą te nowsze - Seed itd. Ale to się nie wypowiem, który najlepszy, bo według mnie wymiękają przy tych pierwszych. Takie starsze serie trzeba oglądać przez pryzmat tego, kiedy powstały, by je docenić. Chociaż taka Zeta dobrze się trzyma mimo upływu lat (i ten epicki OP, jeden z lepszych jakie słyszałem). Filmy kompilacyjne... Generalnie sporo ścinają. Te od pierwszej serii wypadają całkiem nieźle, ale np. od Zety sporo zmieniają (nie wspominając o uproszczeniach/lub niezrozumieniu, gdy się serii nie widziało).

Cenię serie niezależnie od wieku (np. takiego LoGHa uwielbiam, ale takim Saint Seiya już gardzę). W Zecie do szewskiej pasji doprowadza mnie główny bohater, tj. Kamille. No ale spróbuję przebrnąć, w końcu chciałbym obejrzeć Unicorna, o którym słyszałem bardzo dużo dobrych zdań. W sumie to najnowszy Gundam o sierotach cholernie mi się podoba.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#3898 2016-02-14 23:38:46

Animazon
Użytkownik
Dołączył: 2014-10-31

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

No game, no life - luźne, proste ale jednocześnie wciągające. Odstraszać może nietypowa kolorystka i rodzaj prezentowanego humoru.

Offline

#3899 2016-02-14 23:53:54

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Co do Gundama - styl historii Tomino powoduje, że albo anime może być ciężkie do przetrawienia, albo występujące w nich postacie, gdzie stara się praktycznie zawsze dawać dzieci w roli bohaterów, często posiadające negatywne cechy wychodzące na pierwszy plan (kompleks wyższości chociażby czy łatwowierność). Gundam Unicorn to taka mieszanka przypominająca właśnie IBO, zachowując wspólne cechy poprzednich serii. A skoro jesteś na Zecie, to będziesz musiał przeboleć pierwszą połowę ZZ - sam zobaczysz, dlaczego jest tak hejtowany, jednak cała seria jest ważną częścią kanonu, więc należy go obejrzeć. jezor
Życzę wytrwałości. smile

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2016-02-14 23:55:43)

Offline

#3900 2016-02-15 09:39:04

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Sado napisał:

W Zecie do szewskiej pasji doprowadza mnie główny bohater, tj. Kamille.

Bohater przechodzi pewne ewolucje psychiki + Zeta ma mocne i epickie zakończenie. Dodatkowo świetna postać Haman Karn. Ogólnie radzę powalczyć i może docenić. ZZ jak marek2fgc jest istotna dla kanonu, ma średnie/słabawe początkowe odcinki, ale później się rozkręca.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024