#581 2013-12-26 23:31:07

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Sword Art Online

Jeśli chodzi o special jak i możliwy nowy sezon to niestety nie spodziewam się czegoś lepszego od SAO. Jakby nie kilka emocjonujących walk, ładny świat, świetna muzyka i ten dramatyzm połączony z miłością to nawet SAO oceniłbym o wiele niżej.

Widać, że to seria przeznaczona dla niezbyt wymagających widzów, którym nie wolno nawet pić alkoholu (co wyraźnie zaznaczyli w ostatnim odcinku), czyli japońskich nastolatków. Zachowania postaci (prawdę mówiąc wszystkich) są proste, płytkie i schematyczne, a chwilami irytujące. Zarówno Lisbeth, Silica, Suguha, Klein, Egil. Żadna z tych postaci niczym ciekawym się nie wyróżnia.

Nie chciałem o tym pisać bo jednak anime mnie wciągnęło, ale trudno tego nie zauważyć.

Główny bohater również powiela wszelkie irytujące schematy i to zarówno odnośnie wyglądu (dlaczego nie mógł tak wyglądać jak na początku I odcinka?) jak i zachowania (nieśmiałość, wstydliwość, niedomyślność, zakłopotanie, dziwne reakcje itp). Asuna to tsundere, ale na szczęście z tych sympatyczniejszych i mniej irytujących.

Dlatego bardzo bym się zdziwił jakby z takimi bohaterami powstało coś lepszego.

PS:

Sacredus napisał:

Pokaż spoiler
Została przeniesiona do ALO dopiero przy wychodzeniu z gry. Mikrofalówka nie włączała się od razu (dopiero po jakichś 10 sekundach), a anime przedłużyło wszystko trochę dla dramy.

Pokaż spoiler

A kiedy według ciebie została przeniesiona ? Jak skończyli rozmawiać z Kayabą i oboje zniknęli czy wcześniej jak Kirito go pokonał ? Do momentu ich zniknięcia minęło z kilkanaście minut. Nijak to ma się nawet do "rozciągniętych" 10 sekund.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2013-12-26 23:55:27)

Offline

#582 2013-12-26 23:43:24

Asparte
Użytkownik
Dołączył: 2012-09-30

Odp: Sword Art Online

Pokaż spoiler
Rozciągnięte 10 sekund licz do momentu, w któym Kirito zabija Kayabę.

Offline

#583 2013-12-27 17:18:07

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Sword Art Online

I kolejny obrazek:
GnWDeYyl.jpg


K5Cqyo6.png?1

Offline

#584 2013-12-27 19:47:52

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Sword Art Online

2ptqmxi.jpg

Na powyższym obrazku Asuna z serii TV dla porównania.

Offline

#585 2013-12-27 20:00:22

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Sword Art Online

Ło Boże! Przecież na twoim screenie siedzi na ławce w cieniu, a na tym FAiMa jest na basenie, i to w na pełnym słońcu! Jak oni mogli?!  klnie


Edit:
Dotarły mnie słuchy, że nie wszyscy wiedzą, o co mi chodzi.

Kenshiro napisał:

http://i39.tinypic.com/2ptqmxi.jpg

Na powyższym obrazku Asuna z serii TV dla porównania.

Po co to? Przecież design postaci się nie zmienił, a przynajmniej ja nie widzę żadnej różnicy.

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2013-12-27 21:13:02)

Offline

#586 2013-12-27 22:06:54

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Sword Art Online

Różnica jest łatwo zauważalna. Kreska wydaje się taka koślawa i grafika niższej jakości. Zamieściłem co prawda zdjęcie w cieniu, ale na każdym innym dałoby się zauważyć, że ładniej wyglądała w serii TV.

Zobaczcie galerię na tej stronie. Znacznie gorszy wygląd niż w serii TV.

http://www.swordartonline.wbijam.pl/ext … on-01.html

Offline

#587 2013-12-28 19:18:44

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Sword Art Online

Obejrzałem Sword Art Offline i muszę powiedzieć, że to nic więcej jak taka głupiutka parodia, w której postacie wyglądają jak rysowane przez kilkulatka (SD = dno).

Co prawda jest kilka ciekawych wyjaśnień odnośnie świata SAO i nawet nieliczne zabawniejsze sceny, ale charakter Asuny (Leafy i Kirito również) został ukazany z najgorszej możliwie strony. Przykładowo jeśli Asuna w taki sposób zachowywałaby się w anime to uznałbym ją za jedną z najbardziej irytujących, schematycznych i płytkich tsundere. To znaczy ciągłe bicie głównego bohatera z byle powodu ( praktycznie zawsze nie z jego winy). Ot taki najgłupszy schemat zachowań (śmieszny chyba jedynie dla japońskich otaku) w anime, który dotyczy głównie najpłytszych tsundere, ale nie tylko.

Sword Art Offline  oceniłbym 3/10 (bo jak pisałem chwilami było ciekawe).

Offline

#588 2013-12-28 21:56:23

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Sword Art Online

Kolejny obrazek z SAO-wego twittera:
0zAYkjOl.jpg

A na dokładkę 18 obrazków z dengekionline:

Pokaż spoiler 1. zestaw obrazków
z2W4Plom.jpg 03mo7h6m.jpg t5fGM4Vm.jpg 9OslPFQm.jpg c4OM2rDm.jpg lhotzTRm.jpg f9zHtcrm.jpg 2CnFdQYm.jpg EpiEP71m.jpg
Pokaż spoiler 2. zestaw obrazków
F1poevym.jpg NHOLvpBm.jpg Kgy8qLom.jpg 9x6qoMKm.jpg 0JKjyjYm.jpg iZlF8Dbm.jpg q3B1DFrm.jpg MbPchiYm.jpg mQXQwcam.jpg

Ostatnio edytowany przez FAiM (2013-12-30 20:38:27)


K5Cqyo6.png?1

Offline

#589 2013-12-30 20:54:54

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Sword Art Online

Kolejne obrazki z SAO-wego twittera:
BRsOlbNl.jpg
GNsRc8al.jpg

Oraz 11 obrazków z dengekionline:

Pokaż spoiler
RpCH4wam.jpg rQxhllUm.jpg qleWZ26m.jpg YPyWZm5m.jpg NQAkBePm.jpg hTgp0ukm.jpg ediuERym.jpg ysVQLJhm.jpg RU5CO9jm.jpg kCCD1sWm.jpg tL4FLtdm.jpg

Przypomnę, że emisja SAO Extra Edition już jutro o 14:00 polskiego czasu. Całość potrwa 2 godziny, a od 17:00 będzie dostępny stream na Crunchyroll.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#590 2013-12-31 17:07:39

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Sword Art Online

ulMDjqTl.jpg
Drugi sezon oficjalnie zapowiedziany!

Ostatnio edytowany przez FAiM (2013-12-31 17:09:01)


K5Cqyo6.png?1

Offline

#591 2013-12-31 17:11:09

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Sword Art Online

Więcej info: http://www.animenewsnetwork.com/news/20 … ch-in-2014

Na plakatach widać nową postać Sion + Kirito.


tumblr_static_bug.gif

Offline

#592 2013-12-31 17:35:46

nero177
Użytkownik
Skąd: ?
Dołączył: 2013-06-29

Odp: Sword Art Online

hoho, co za wyśmienita wiadomość  wow

Offline

#593 2013-12-31 17:36:31

Tristan
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-07

Odp: Sword Art Online

Ten plakat wygląda dziwnie smile No ale fajnie, że Phantom Bullet dostanie ekranizację.


- No to wchodzę do Jakuba na podwórze - ciągnął opowieść Semen - A on coś opieka na ognisku. Na rożnie znaczy się...Ja go pytam: “Jakub, gdzie upolowałeś taką żółtą wiewiórkę? “, a on mi na to: “Powiedziało, że nazywa się Pikaczu”...

Offline

#594 2013-12-31 17:37:44

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Sword Art Online


tumblr_static_bug.gif

Offline

#595 2013-12-31 18:21:51

reddd
Użytkownik
Skąd: Warszawa/Puck
Dołączył: 2011-10-10

Odp: Sword Art Online

Kiedyś to musiało nastąpić. W końcu nie urywa się kurze złotych jaj. szalony


XX1BYr3.gif

Offline

#596 2013-12-31 18:42:45

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Sword Art Online

Emisja 2 sezonu najpewniej w lato, bo teraz będzie reemisja pierwszego w wersji remastered - czyli z poprawkami z BD.

Ostatnio edytowany przez FAiM (2013-12-31 19:02:38)


K5Cqyo6.png?1

Offline

#597 2013-12-31 20:30:10

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Sword Art Online

Przeglądałem wcześniejsze strony, więc zacytuję niektóre wypowiedzi.

KieR napisał:

No i znany jest tytuł 14 odcinka: The End of the World, czyli wiadomo już, że ALO dostanie ich aż 11 ^^.

FAiM napisał:

Odcinek skończył się dokładnie tak jak przewidywałem ziew.

Ciekawe jest to, że wielu fanom sprawia przyjemność oglądanie anime, nawet jeśli wiedzą/domyślają się co będzie w następnych odcinkach itp. Dla mnie nie byłoby wtedy fajnego klimatu (dlatego również nie mógłbym czekać na kolejny odcinek jakiegoś emocjonującego anime). Oglądam dopiero wtedy jak wyjdą wszystkie (a nawet czekam na BD), żeby nie psuć sobie tej tajemnicy następnych odcinków i tego co się wydarzy  Nie lubię zgadywać co będzie dalej i preferuję ocenianie całości naraz (ze szczególnym zwróceniem uwagi na niektóre odcinki i sceny). smile

Sacredus napisał:

A co do 10ep... brak mi słów.

Świetny. Szczególnie końcówka. smile
Szkoda tylko, że dziwnie pocięty.

Merry_Nightmare napisał:

Najlepsze rzeczy z 11 odcinka SAO:

Pokaż spoiler

- Yui-chan.  smile_big
- "Tatuś Kirito" i "Mamusia Asuna" xD
- Badass Asuna na końcu

Dokładnie. Rewelacyjny był ten odcinek. Czegoś takiego w anime się raczej nie spotyka.

Merry_Nightmare napisał:

Silica. <3 Powinna dostać więcej czasu antenowego.

Fajna była, więc się zgodzę.

reddd napisał:

Słabo im wyszedł ostatni odcinek na tle pozostałych.

Powiedziałbym, że 14 to był zdecydowanie najlepszy odcinek SAO. Na pewno najbardziej emocjonujący i wzruszający.

Merry_Nightmare napisał:

Szczerze, równie dobrze mogliby tu zakończyć anime. Już lepszego zakończenia adaptacji nie zrobią.

Wtedy byłoby to bardzo smutne zakończenie.

Kensai napisał:

Też uważam, że ALO ma lepsze zakończenie.

Pokaż spoiler
Oby tylko nie skopali postaci Sugou.

No i właśnie Sugou był postacią wyjątkowo żałosną i skrajnie zboczoną.

Taiczo napisał:

Bo ja np. nie rozumie co się teraz niby stanie!!! Nie czytałem LN i nie bardzo jestem obeznany ze światem SAO oprócz tego co zostało pokazane od 1 do 14 odcinka.

Ja przed oglądaniem anime też nic o nim nie wiedziałem i nie czytałem LN. Właśnie dlatego żeby nie psuć sobie klimatu.

Podobnie nie czytam mang i nie gram w VN przed oglądaniem anime.

KieR napisał:

Pisałem o tym. To bzdurne angielskie tłumaczenie. W wersji Coalgirls było odwrotnie czyli "A game where your life isn't on the line is a piece of cake."

Soivon napisał:

Kirito który myślał tylko o sobie był najlepszy.

Jak dla mnie podobał się i taki i taki. Jednak później zaczął bardzo się martwić o Asunę co było piękne.
Ogólnie ten ich romans to rewelacja.

Akurat na tych kadrach nic prawie nie ma, ale ta mina Asuny odwróconej głową w dół była naprawdę świetnasmile_big

A sam fanserwis niesamowicie zaskakakujący. Tego bym się nie spodziewał. Prawie jak w eromandze lub eroge. smile

FAiM napisał:

Sword Art Online - Infinity Moment na PSP:
Generalnie fabuła gry to:
co by było gdyby SAO nie skończyło się na 75 poziomie.

W grze znajdzie się Leafa - jakimś cudem przeniesie się do Aincrad - oraz nowa kobieca postać - bo jakby inaczej - Strea.

Fajne, zaskakujące, ale zarazem smutne zakończenie. Mogli w taki sposób dokończyć SAO.

Foris napisał:

Widzę że rape Asuny się rozwija, najpierw macki teraz...

Straszne, a zarazem dziwne (chociaż tentacle bardziej mi się podobały).

KieR napisał:

Dobrze, że w obu przypadkach nieudany jezor

Bardzo dobrze, ale tu chodziło głównie o trochę fanserwisu. smile
Chociaż w przedostatnim odcinku również o maksymalne znienawidzenie głównego złego.

Sacredus napisał:

Mowa o serii, w której wycieli Kirita leżącego w łóżku z Asuną w 10ep, a wy na cycki liczycie?

Ano właśnie SAO to anime, w którym nie rysuje się dokładnie piersi. Po pierwsze dlatego, że to nie ecchi, a po drugie z powodu niskiego przeznaczenia wiekowego.

Ale odnośnie tamtej sceny z 10 odcinka to faktycznie jakieś chore i nienormalne posunięcie producentów.

Pokaż spoiler
Ona naga w łóżku, a on siedzi obok niej ubrany.

Poza tym jak mogli pominąć coś takiego ciekawego jak Ethic Code Off. Zachowanie Kirito wynikało w pewnym stopniu z nieznajomości tej opcji.

Hostile napisał:

Dobra, to teraz już mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że Sword Art Online jest najbardziej przereklamowanym anime tego sezonu, z płyciutką fabułą i infantylnymi bohaterami

Najważniejsze, że świetnie się oglądało z powodu zarówno konstrukcji świata, muzyki, pięknej grafiki/animacji, scen akcji, sympatycznych postaci, świetnego wątku miłosnego (wyjątkowo rozwiniętego) i tego dramatyzmu (walka o przetrwanie).

Dlatego właśnie SAO jest uwielbiane (nawet ALO było dobre). Najważniejsze żeby wczuć się w klimat podczas oglądania, a jak pisałem na początku to właśnie dlatego oglądam anime dopiero jak są wszystkie odcinki i to w wersji BD.


123fluxbbfan napisał:

nie ma i nigdy nie będzie ideału.

Ja bym tam wymienił kilka przykładów arcydzieł, jeśli chodzi o anime (przynajmniej jak dla mnie).

Niestety SAO (już pomijam ALO) trochę brakowało do tego miana.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2014-01-01 03:40:43)

Offline

#598 2014-01-01 00:09:11

Mammoth
Użytkownik
Skąd: Ząbki
Dołączył: 2010-01-26

Odp: Sword Art Online

Jeżeli chodzi o film. Sporo retrospekcji, do tego sceny 'basenowe' no i pod koniec pewien tajemniczy bonus (w sumie to nie pod koniec, a chyba najważniejszy element tego filmu)

Ostatnio edytowany przez Mammoth (2014-01-01 00:09:51)


view?username=Mamut&style=normal

Offline

#599 2014-01-01 13:33:42

Merry_Nightmare
Użytkownik
Skąd: 夢と希望もないの場所
Dołączył: 2006-06-24

Odp: Sword Art Online

Pierwszy trailer SAO2 i już pokazują w Sinon to, co najlepsze. smile_big

Pokaż spoiler Dat sniper ass
sao2_zps123cb6c1.jpg

Offline

#600 2014-01-01 15:24:50

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Sword Art Online

Imo nie ma w tym nic nadzwyczajnego, że ludzie oglądają adaptacje książek, które czytali, i jeszcze się przy tym dobrze bawią. A w zasadzie, to takie adaptacje są w głównej mierze skierowane do fanów pierwowzoru i niewątpliwie to oni stanowią znaczącą część widzów.

A co do samego Extra Edition, to w głównej mierze recap poprzeplatany scenami na basenie. Co prawda ostatnie 19 minut to nowy quest, jednak imo wyszedł średnio.
Tak jak wcześniej pisałem, akcja Extra Edition dzieje się po The Day After - na co wskazywała fryzura Kirito, a teraz potwierdziły daty. Również Kirito ma nowy mieczyk zrobiony przez Lisbeth z rzadkiego materiału znalezionego w Jötunheimr...

No i ten telefon po napisach końcowych - zapewne dotyczący "Death Gun" oczkod.


K5Cqyo6.png?1

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024