#561 2013-10-11 10:39:47

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Sword Art Online

Imo raczej chodzi o spotkanie z Seijirou z samego początku Phantom Bullet w sprawie GGO...
Ale zawsze może być to nowa dziewczyna do haremu jezor2.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#562 2013-12-18 09:25:37

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Sword Art Online


K5Cqyo6.png?1

Offline

#563 2013-12-18 09:51:17

Mammoth
Użytkownik
Skąd: Ząbki
Dołączył: 2010-01-26

Odp: Sword Art Online

Odcinek plażowy być musi!


view?username=Mamut&style=normal

Offline

#564 2013-12-19 17:40:37

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Sword Art Online

JZuFarH.jpg
Pojawiło się drugie PV gry Sword Art Online - Hollow Fragment, która ukaże się w kwietniu na PS Vita.
     >> LINK <<


K5Cqyo6.png?1

Offline

#565 2013-12-25 19:25:14

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Sword Art Online

Obejrzałem  Sword Art Online i jeśli chodzi o pierwsze 14 odcinków (czyli właśnie SAO) to okazało się prawie doskonałe.

Pokaż spoiler
Śmierć w grze oznaczająca śmierć w realu to dopiero pomysł na dramatyczne anime.

Zaczęło się świetnie, potem były w większości odcinki takie średnio dobre, a gdzieś od 8 do 14 najlepsze z całej serii. Wtedy pojawiły się najbardziej emocjonujące i efektowne walki z bosami, a do tego relacje pomiędzy Asuną i Kirito uległy znacznemu pogłębieniu, a zarazem wyjątkowo mi się spodobały (zaskoczyły również). Ich wielka miłość okazała się jedną z największych zalet tego anime, a jej postępy były aż trudne do uwierzenia.
Pokaż spoiler
Nagle w jednym odcinku pocałunek, seks i od razu potem zostali mężem i żoną.
Co ciekawe Asuna nadal miała cechy tsundere. : )

A tak właśnie odnośnie tej drugiej kwestii to nie wiem dlaczego w anime została bezmyślnie wycięta scena pomiędzy tym jak nazwała go

Pokaż spoiler
idiotą (kiedy powiedział, że mówiąc o spędzeniu z nią nocy nie miał na myśli seksu), a tym jak leżała naga w łóżku (to znaczy, że jednak był seks).

Wyjaśnienie Asuny odnośnie "Ethic Code Off" zostało pominięte i powstała dziura w anime. Co prawda to szczegół, ale takie postępowanie twórców nie miało sensu. Wiadomo, że nie mogli zekranizować rozdziału 16.5, ale wyjaśnień z  rozdziału 16 nie powinni wycinać.

Więc uważam, że główni bohaterowie byli zdecydowanie najciekawszymi postaciami, a połączenie dramatyzmu (ciągłego ryzyka śmierci) i miłości w SAO stworzyło świetny klimat. Cały czas miałem nadzieję, że to się dobrze skończy.

Odnośnie 14 odcinka to

Pokaż spoiler
bardzo mnie zaskoczył. Z tego co wiem to Asuna nie umarła mimo śmierci w grze bo została przeniesiona do innej gry, a Kirito pokonał game master. Chociaż nie wiem czy jakby nie znalazła się w ALO to by umarła. Twórca SAO mówił, że są zwycięzcami, więc chyba nie. Wydaje to się trochę nielogiczne. Na szczęście ostatecznie był happy end.

Końcówka 14 odcinka była bardzo dziwna i smutna, ale to co potem nastąpiło zrównało z ziemią cały klimat i aż odechciało mi się je oglądać.

Pokaż spoiler
Rozpoczęło się nowe anime (gra), czyli SAO to jakby dwa anime w jednym.

Tak naprawdę to dopiero od 21 odcinka anime znowu zaczęło bardziej mi się podobać, ale i tak było słabsze od SAO. Brakowało świetnych walk z bosami, gdyż w ALO żadna mnie nie zachwyciła (w SAO natomiast 3 walki z bosami uważam za doskonałe). Poza tym ciągły

Pokaż spoiler
brak Asuny i zastąpienie jej siostrzyczką bardzo mi się nie spodobało.

Dodatkowo w ALO pojawił się jakiś dziwny fanserwis

Pokaż spoiler
tentacle i ohydny perwers
, który nie pasował do tego anime.

Muzyka natomiast była jedną z największych zalet serii. Tworzyła bardzo przyjemny, emocjonujący i wciągający klimat. Genialny podkład dźwiękowy był zarówno podczas walk (z bosami) jak i innych scen (szczególnie romantycznych).

Grafika także była wysokiej jakości,  a animacja jeszcze lepsza. Oczywiście to nie jest w żadnym razie poziom najlepszych anime (chwilami rzucała się w oczy niska szczegółowość kreski i i to co się  działo z wyglądem postaci podczas szybszych scen), ale i tak jest zdecydowanie ładniejsza niż przeciętna.

Podsumowując:

SAO oceniłbym 9/10, a ALO 7/10.

Pokaż spoiler
16hksp0.jpg

Asuna i Kirito.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2013-12-25 19:32:03)

Offline

#566 2013-12-25 20:41:59

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Sword Art Online

Pokaż spoiler
esxc.jpg
A jednak wybrał Lizbeth.

Offline

#567 2013-12-25 20:57:34

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Sword Art Online

Sacredus napisał:

Pokaż spoiler

Jedyny słuszny wybór ej


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#568 2013-12-25 21:20:25

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Sword Art Online

Zawsze jest jeszcze:

Pokaż spoiler
tumblr_mfgy5iMk4e1qdo5i8o1_500.jpg

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2013-12-25 21:24:09)

Offline

#569 2013-12-25 22:04:55

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Sword Art Online

Obrazki z SAO-wego twittera:
DrYTKGAl.jpg
112igqGl.jpg


K5Cqyo6.png?1

Offline

#570 2013-12-26 14:23:36

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Sword Art Online

Odnośnie muzyki w Sword Art Online to muszę powiedzieć, że nawet nie wiedziałem kto jest jej wykonawcą, ale już na początku zauważyłem, że jest jedną z najlepszych jakie słyszałem w anime. Zapewne jakby nie podkład dźwiękowy w wykonaniu Kajiura Yuki to zarówno walki jak i inne sceny nie miałyby, aż tak fajnego klimatu. Szczególnie perfekcyjny podkład dźwiękowy dało się słyszeć podczas walk z bosami. Ta muzyka w ogromnym stopniu wpływała na emocje i tworzyła niesamowity nastrój.

A tak w ogóle to świat SAO kojarzył mi się z Final Fantasy/The Last Remnant, a skoro uwielbiam takie gry to oglądanie było tym bardziej przyjemne.

Walki z różnorodnymi potworami, zbieranie przedmiotów, nowe poziomy i różne umiejętności walki. W dodatku czym dalej tym anime robiło się lepsze i bardziej wciągało. Silniejsi przeciwnicy to jak wiadomo więcej emocji, a w przypadku tego anime zdecydowanie większy dramatyzm walk.
Jednak same walki (nawet z dużym ryzykiem śmierci) nie wystarczą jeśli nie polubisz bohaterów. Dlatego właśnie pomysł na wielką miłość między nastoletnimi bohaterami wyróżnił to anime jeszcze bardziej.

Szkoda tylko, że

Pokaż spoiler
w prawdziwym świecie nie było nic więcej oprócz pocałunku bo jednak ich relacje w SAO były całkiem inne.

Niestety, ale gra została przedwcześnie zakończona i to w tak absurdalny sposób. Walka powinna się toczyć do końca.

Druga gra nie miała już tego klimatu jak SAO i to chociażby z powodu

Pokaż spoiler
braku ryzyka śmierci.
A ten główny zły to żenada do potęgi.
Nie wiem po psuć tak fajny pomysł, klimat i w zamian robić coś gorszego.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2013-12-26 14:52:32)

Offline

#571 2013-12-26 15:06:11

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Sword Art Online

Kolejny obrazek:
uMaTyhnl.jpg

Jakiś czas temu wyszedł 10 tom Material Edition - seria doujinów wydawana przez samego Kawahare - zatytułowany Sword Art Online 16.6. Jest to bezpośrednia kontynuacja The Day Before. oczkod

edit
Przeciwnie, śmierć w ALO oznaczała powrót do miasta startowego danej rasy. Więc gdyby Kirito gdzieś po drodze padł, to nie dotarłby na czas do tego drzewa.

Ostatnio edytowany przez FAiM (2013-12-26 15:15:01)


K5Cqyo6.png?1

Offline

#572 2013-12-26 15:29:28

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Sword Art Online

FAiM napisał:

Przeciwnie, śmierć w ALO oznaczała powrót do miasta startowego danej rasy. Więc gdyby Kirito gdzieś po drodze padł, to nie dotarłby na czas do tego drzewa.

Nawet nie chodzi mi o Kirito, ale ogólnie (śmierć w grze to już nie jest śmierć). W dodatku po śmierci w grze mają jeszcze trochę czasu (i to nie tak mało) na ożywienie przez kogoś. W SAO było całkiem inaczej.

A tak poza tym to nawet dobrze, że skończył się ten dramatyzm bo przecież

Pokaż spoiler
jeśli chodzi o Asunę to przez całe anime nie było wiadomo co się z nią stanie (los pozostałych był już znany po zakończeniu SAO). Dlatego właśnie bardzo spodobał mi się happy end, a szczególnie ten ich pierwszy pocałunek w prawdziwym świecie. W anime ją niesamowicie polubiłem od pewnego odcinka.

Offline

#573 2013-12-26 15:48:46

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Sword Art Online

Kenshiro napisał:

A tak w ogóle to świat SAO kojarzył mi się z Final Fantasy/The Last Remnant, a skoro uwielbiam takie gry to oglądanie było tym bardziej przyjemne.

W sumie nie wiem czemu, ale mi z FF bardziej skojarzyło się Galilei Donna.

Kenshiro napisał:

Niestety, ale gra została przedwcześnie zakończona i to w tak absurdalny sposób. Walka powinna się toczyć do końca.

No bo 1 tom SAO został napisany na konkurs Dengeki Light Novel Award, a że przekroczył dopuszczalny limit długości pracy, to Reki postanowił kontynuować serię na swojej stronie internetowej. A zdobywanie Aincradu będzie lepiej opisane w Sword Art Online Progressive ("piętro po piętrze").

A jak brakuje ci ryzyka realnej śmierci, poczekaj na 2 serię.


@FAiM
Zapomniałeś dodać, że 16.6 jest już na blogu tapa.

The title, “16.6 (sixteen point six)” doesn’t hold any meaning in particular!

Taaaa, jasneee... smile_big


EDIT:
Tak na marginesie, jak myślisz, dadzą Mother Rosary w 2 serii czy zekranizują jedynie GGO, a z tego zrobią kinówkę?

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2013-12-26 16:11:19)

Offline

#574 2013-12-26 16:16:34

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Sword Art Online

Wiecie może o co konkretnie chodziło w tym 14 odcinku ? Czy istnieje jakieś logiczne wyjaśnienie dlaczego

Pokaż spoiler
Asuna nie umarła mimo, że została zabita, a minęło znacznie więcej niż 10 sekund do momentu jak Kirito (co ciekawe po swojej śmierci) zabił mistrza gry ? Czy dlatego, że po swojej śmierci w SAO została przeniesiona do świata ALO ? Jednak to też byłoby dziwne bo przecież rozmawiała z Kirito na końcu jak świat SAO ulegał zniszczeniu.

Co prawda czytałem co inni pisali na ten temat, ale jakoś w pełni sensowne to mi się nie wydaje.

A odnośnie odcinka specjalnego, który ma się pojawić 31 grudnia.

http://www.swordartonline.wbijam.pl/newsy-03.html

http://www.swordartonline.wbijam.pl/ext … on-01.html

Offline

#575 2013-12-26 16:23:01

DaBiDo
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2007-03-10

Odp: Sword Art Online

Wydaje mi się, że korzystniej było by zrobić krótszą serię o GGO a z Mother's Rosario walnąć wyciskającą łzy klinówkę, choć pewnie rozciągną i zrobią jedną serię, upchnąć Caliber (plus Caliber SS przedstawią w jednym odcinku jako zły sen) i jeszcze jakiś zapychać w postaci The Celeste Fairy jednak moim zdaniem, to by wyszło strasznie, GGO jest dość zamknięte więc w sam raz na jedną krótką serię Caliber to takie OVA i Mother's Rosario movie.

Przy okazji, mam pytanie o Rondo of the Transient Sword. Z wiadomych przyczyn jedyne Side Story, którego nie przeczytałem. Czy warto je zaczynać czy poczekać na całość i przeczytać już z Progressive jako cały tom.
I jeśli ktoś czytał to czy Aria in the Starless Night w Progressive różni się od samego Side Storie?

Offline

#576 2013-12-26 16:57:11

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Sword Art Online

Nie zaczynaj, z Baka-Tsuki poleci wszystko, co związane z SAO. A co do Arii, z Progressiva nie czytałem, ale coś tam do niej dodano (chociaż chyba niewiele).

Kenshiro napisał:

Wiecie może o co konkretnie chodziło w tym 14 odcinku ? Czy istnieje jakieś logiczne wyjaśnienie dlaczego

Pokaż spoiler
Asuna nie umarła mimo, że została zabita, a minęło znacznie więcej niż 10 sekund do momentu jak Kirito (co ciekawe po swojej śmierci) zabił mistrza gry ? Czy dlatego, że po swojej śmierci w SAO została przeniesiona do świata ALO ? Jednak to też byłoby dziwne bo przecież rozmawiała z Kirito na końcu jak świat SAO ulegał zniszczeniu.

Pokaż spoiler
Została przeniesiona do ALO dopiero przy wychodzeniu z gry. Mikrofalówka nie włączała się od razu (dopiero po jakichś 10 sekundach), a anime przedłużyło wszystko trochę dla dramy.

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2013-12-26 16:58:23)

Offline

#577 2013-12-26 17:10:57

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Sword Art Online

W zasadzie zakończenie Mother's Rosario nie pasuje mi na grand finale 2 serii. Owszem, mogli by z GGO zrobić 12 odcinkową serię, a Caliber dać jako OVA na ostatnim BD. Jednak z drugiej strony, nie widzę Mother's Rosario jako filmu.
Dlatego zapewne druga seria będzie się składała z GGO + Caliber + MR.

Aria pierwotnie była wydana jako dodatek do któregoś tam numeru Dengeki Bunko - tak jak wcześnie Versus i Caliber SS oraz ostatnio The Celeste Fairy - więc raczej większych zmian tam nie ma. Z tego co wiem, to doszły 3 ilustracje i coś tam dodano na samy końcu.
Natomiast nie wiem jak z webowym Rondo of the Transient Sword. Jednak jego tłumaczenie idzie strasznie powoli...
A Concerto of Black and White z drugiego tomu, to całkiem nowy materiał - bo do tej pory wyszedł jedynie pierwszy rozdział w ME9.
Jak dla mnie, to Progressive mógłby wcale nie istnieć - dlatego sam jeszcze tego nie czytałem. A że autor usilnie próbuje z tego zrobić prawdziwą wersję SAO, to trza będzie kiedyś to nadrobić.

Swoją drogą, to chara design Kirito wykazuje, że Extra Edition dzieje się po The Day After oczkod.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#578 2013-12-26 17:30:12

Tristan
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-07

Odp: Sword Art Online

Chwila moment drodzy państwo. Druga seria SAO została zapowiedziana? Czy po prostu gdybacie co by było jakby wyszła.


- No to wchodzę do Jakuba na podwórze - ciągnął opowieść Semen - A on coś opieka na ognisku. Na rożnie znaczy się...Ja go pytam: “Jakub, gdzie upolowałeś taką żółtą wiewiórkę? “, a on mi na to: “Powiedziało, że nazywa się Pikaczu”...

Offline

#579 2013-12-26 17:42:20

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Sword Art Online

Sprzedaż na poziomie 30k BD + DVD, na trailerze Extra Edition jest Kikuoka (i chyba asystentka Kayaby)... Half-Life 3 SAO 2 zapowiedziane jezor

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2013-12-26 17:53:38)

Offline

#580 2013-12-26 19:18:03

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Sword Art Online

Hm... ale Koujiro - asystentka Kayaby - według ilustracji z 10 tomu ma czarne włosy. oczkod

A jak ktoś jeszcze nie widział PV, to tutaj znajduje się jego angielska wersja.


K5Cqyo6.png?1

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024