#441 2013-07-07 13:39:43

SiwyCZR
Użytkownik
Skąd: Oświęcim
Dołączył: 2004-09-19

Odp: Berserk!

Czolgi napisał:

Szczerze wolałbym restart wersji tv na podstawie mangi. Oczywiście w stylu z 1997 roku. To by było coś smile_big.

TV=Cenzura, więc jestem na nie. Już lepiej jak by wydali w wersji OVA, coś ala Hellsing Ultimate, tylko nie w takim odstępie czasowym smile_big


The Hate U Give Little Infants F*ck Everybody

Offline

#442 2013-07-07 19:35:27

Czolgi
Użytkownik
Skąd: Niemcy
Dołączył: 2008-01-17

Odp: Berserk!

SiwyCZR TV wiadomo że cenzura. W wersji DVD dali by pewnie full time smile_big.


ファンのファンのために

Offline

#443 2013-07-07 20:20:10

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Berserk!

Rzuci mi kto subki do 3 epka?
Widziałem raz przez chwile, ale się zagapiłem ze sciągnieciem.


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#444 2013-07-07 20:25:52

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Berserk!

LagoonCompany napisał:

Rzuci mi kto subki do 3 epka?
Widziałem raz przez chwile, ale się zagapiłem ze sciągnieciem.

Pisz od razu, że chodzi o film, bo jak czytam "epek", to rozumiem, że chodzi o serial.
Faktycznie, RoD usunęło. Widać, że zdanie coellus to był cios dla dumnego tłumacza. smile_big

Offline

#445 2013-07-07 20:29:04

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Berserk!

No, tu mnie masz.
Dla mnie anime = głównie serie.


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#446 2013-07-07 22:28:45

Hostile
Użytkownik
Dołączył: 2011-12-27

Odp: Berserk!

Zarathustra napisał:

Stara seria w przeciwieństwie do tej trylogii oddawała emocje znacznie lepiej, posiadała niezły OST i całkiem dobre projekty postaci.

Bzdura. OST z serii TV nie dorównuje tej z filmów, pseudo-średniowieczne utwory chóralno-orkiestrowe o wiele bardziej mi pasują do tej serii niż oparte na japońskim folklorze zawodzenie i rzępolenie. O oddawaniu emocji w całej drętwocie serialu już nawet nie wspomnę ;P

Wolfram napisał:

OST w I części filmu był w miarę OK, ale do trzeciej kompletnie klimatycznie nie pasuje. Przykład: scena gwałtu, gdzie w tle słychać brzękanie na pianinie. Wtf?

W serii TV za to w tle słychać było "klimatyczne" granie na cymbałkach i fujarce... ;P

Wolfram napisał:

Niektóre zmiany scen można potraktować jako błędy. Przykładem może być widoczna rana Gutsa na klatce piersiowej, która powinna pojawić się po walce ze Slan w Qliphoth(25 tom). Ba! Nawet nie widać w którym momencie ją otrzymał.

Na Twoim miejscu radziłbym zajrzeć do tomu 13 rozdziału 106 i przekonać się, że Guts rzeczywiście miał wtedy taką ranę na klatce piersiowej:

Pokaż spoiler
f9ts.png

Wolfram napisał:

Takich dziwnych zmian jest pełno. Zastanawiam się, czy autorzy w ogóle czytali mangę. brakslow

Dość dokładnie, jak widać.

Wolfram napisał:

Edit: Dziwne, że jeszcze nikt nie wspomniał o błękitnym zaćmieniu...

A skąd mamy wiedzieć, jakiego koloru było to zaćmienie, skoro manga była czarno-biała? oczkod

Zarathustra napisał:

Ale debeściakiem było, kiedy Guts pod koniec zabrał mu jego miecz, żeby walczyć z tymi duchami.

Przecież w mandze Guts też odpędzał te duchy mieczem Skull Knighta, z tą tylko niewielką różnicą, że ten sam mu ten miecz rzucił ;P

Ostatnio edytowany przez Hostile (2013-07-07 22:30:35)

Offline

#447 2013-07-08 00:26:25

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Berserk!

Właśnie o to mi chodziło, odebrał mu jego miecz. Taka drobnostka, a zmienia scenę na gorsze. Powiadasz, że filmy oddają emocje lepiej od serialu... <ok>. Według mnie jednak seria TV przy mandze i tak wypada licho, ale kinowa wersja to już dno pod tym względem.

A co do ścieżek dźwiękowych to te autorstwa Shiru Sagisu brzmią niczym odrzuty z prac nad Rebuild of Evangelion. To nie jest kiepska muza, ale nie pasuje do Berserka, "cymbałki i fujarki" za to były w tym aspekcie świetne.

edit:
Jeszcze co do tej blizny na klacie. Nie jest zbyt rozległa i późniejszych tomach zanika, za to w filmie zrobili ją większą od tej po spotkaniu ze Slan.  oczkod

Ostatnio edytowany przez Zarathustra (2013-07-08 00:35:50)

Offline

#448 2013-11-04 11:32:16

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Berserk!

8 Listopada Miura powraca na łamy magazynu... z nową mangą. mruga

Tytuł to "Gigantomachia" i ma być ponoć jakimś sci-fi osadzonym dziesiątki milionów lat w przyszłości. Ta krótka seria ma mieć jedynie 6 rozdziałów, a po niej prawdopodobnie powróci do prac nad swoim opus magnum.
5u6p.jpg

Jak dobrze pójdzie może za dwa lata znowu będzie Berserk. oczkod

Offline

#449 2013-11-04 11:59:26

JinX3d
Użytkownik
Dołączył: 2013-10-18

Odp: Berserk!

Jakoś nie widzę stylu rysowania Berserka w serii sci-fi... Chyba że to dystopia + wyniszczona kraina, w której nie ma żadnej zaawansowanej technologii.


o5re.jpg

Offline

#450 2013-11-04 13:49:33

L0NG3r
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-09

Odp: Berserk!

JinX3d napisał:

Jakoś nie widzę stylu rysowania Berserka w serii sci-fi...

Giganci kontra mali ludzie, z sci-fi może być wzięte: daleka przyszłość, wojna z kolonizatorami, więc nie ma co się zbytnia przejmować.


Mości panowie! na cześć onych przyszłych pokoleń! Niechże im Bóg błogosławi i pozwoli ustrzec tej spuścizny, którą im odrestaurowaną naszym trudem, naszym potem i naszą krwią, zostawujem. Niech, gdy ciężkie czasy nadejdą, wspomną na nas i nie desperują nigdy, bacząc na to, że nie masz takowych terminów, z których by się viribus unitis przy Boskich auxiliach podnieść nie można.

Offline

#451 2013-11-04 15:37:22

JinX3d
Użytkownik
Dołączył: 2013-10-18

Odp: Berserk!

L0NG3r napisał:
JinX3d napisał:

Jakoś nie widzę stylu rysowania Berserka w serii sci-fi...

Giganci kontra mali ludzie

Tak, bo już Shingeki no Kyojin nie wystarcza i trzeba kolejne podobne robić? - -'


o5re.jpg

Offline

#452 2013-11-04 15:40:37

L0NG3r
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-09

Odp: Berserk!

He, trzeba badać rynek i tworzyć pod publikę.

Pokaż spoiler
Niestety.

Ostatnio edytowany przez L0NG3r (2013-11-04 15:51:36)


Mości panowie! na cześć onych przyszłych pokoleń! Niechże im Bóg błogosławi i pozwoli ustrzec tej spuścizny, którą im odrestaurowaną naszym trudem, naszym potem i naszą krwią, zostawujem. Niech, gdy ciężkie czasy nadejdą, wspomną na nas i nie desperują nigdy, bacząc na to, że nie masz takowych terminów, z których by się viribus unitis przy Boskich auxiliach podnieść nie można.

Offline

#453 2013-11-04 18:47:35

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Berserk!

JinX3d napisał:

Tak, bo już Shingeki no Kyojin nie wystarcza i trzeba kolejne podobne robić? - -'

Miura idący w mainstream, ciekawe. Chyba gdyby mu zależało na kasie, to zrzynałby raczej z One Piece (w sumie od kilku tomów nawet to robił).  smile_big

Offline

#454 2013-11-05 11:33:18

SiwyCZR
Użytkownik
Skąd: Oświęcim
Dołączył: 2004-09-19

Odp: Berserk!

Zarathustra napisał:

Ta krótka seria ma mieć jedynie 6 rozdziałów.

Jedynie 6 rozdziałów... Czyli jeszcze z rok poczekamy na nowy rozdział Berserka  bzdura


The Hate U Give Little Infants F*ck Everybody

Offline

#455 2013-11-05 19:49:24

Wolfram
Użytkownik
Dołączył: 2006-08-10

Odp: Berserk!

Każdy rozdział "Gigantomakhia" będzie wychodził regularnie co dwa tygodnie.
Nowy epizod Berserka pojawi się 28 lutego.

Offline

#456 2013-11-05 20:29:37

JinX3d
Użytkownik
Dołączył: 2013-10-18

Odp: Berserk!

Wolfram napisał:

Nowy epizod Berserka pojawi się 28 lutego.

W przypadku autora Berserka należy zapytać "Którego roku"? smile_big


o5re.jpg

Offline

#457 2014-03-11 20:13:50

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Berserk!

Manga w końcu wraca 11 Kwietnia Info  szpan

Offline

#458 2015-01-16 16:33:28

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Berserk!

Obejrzałem wszystkie 3 filmy kinowe "Berserk: The Golden Age Arc" i jakbym miał je porównać do serii TV to wypadają zdecydowanie lepiej pod każdym względem.
Co prawda te sztucznie wyglądające ludziki 3D to nic ładnego, ale i tak trudno uznać tą grafikę za gorszą w jakimkolwiek aspekcie, jeśli porównać do Berserka z 1998 roku. Jednak ta typowo komputerowa grafika pasuje głównie do różnego rodzaju efektów, a nie do przedstawiania postaci. Co ważne było to 3D raczej niskiej jakości i dosyć niedbałe. Może jakby się bardziej postarali to aż tak by nie przeszkadzało. Widać jednak, że twórcy chcieli pójść na łatwiznę.

Jeśli chodzi o tą całą Drużynę Jastrzębia to nie mogę powiedzieć, że było mi ich jakoś szczególnie żal, a chociażby taki Corkus to irytujący kretyn, więc powinien być ubity o wiele wcześniej.

Poza tym wycięli raczej mniej ważne momenty, więc nie ma na co narzekać.

Pomijając już tą nędzną grafikę komputerową to kreska niektórych postaci była naprawdę prześliczna. To zdecydowanie jeden z najbardziej realistycznych stylów rysowania (chociażby oczy) jaki można zobaczyć w anime, a w dodatku było to połączone z grafiką wysokiej jakości.

Oczywiście warto również wspomnieć o doskonale pokazanej scence z Charlotte pod koniec drugiego filmu. Chyba w żadnym innym anime taka scena nie została ukazana aż tak dobrze (to znaczy pięknie i dosyć dokładnie). Nie ma porównania do serii TV, w której wyglądało to beznadziejnie. Widać, że producenci wyjątkowo się postarali (sceny z Caską też były dobrze ukazane).

Z tego co czytałem to jest szansa na kolejne filmy, więc mam nadzieję, że faktycznie na tych trzech się nie skończy, czyli zaledwie kilkunastu minutach więcej niż pokazywała seria TV.

8/10

Jak ktoś nie czytał mangi, a chce wiedzieć co się działo dalej z postaciami to poniżej można o tym przeczytać (w wielkim skrócie).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Berserk_(anime)

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2015-01-17 06:24:53)

Offline

#459 2015-03-09 22:25:04

senami
Użytkownik
Skąd: Stąd
Dołączył: 2011-02-18

Offline

#460 2015-12-21 16:50:04

DanteBanKai
Użytkownik
Dołączył: 2012-11-15

Odp: Berserk!

Ochłonęli po wiadomości o D.Gray-man? Nie wiem ocb, ale może zaczyna się jakiś nowy trend na kontynuacje starszych tytułów albo ktoś po prostu był bardzo grzeczny i Mikołaj spełnia jego życzenia. smile_big

BĘDZIE NOWY BERSERK

Mam mieszane odczucia do tego projektu, kinówki nie były jakoś strasznie złe, ale mogły zostać lepiej zrobione. I szykuje się niby jakiś przeskok fabularny... Ale krwawe ciachanie mieczem zawsze lubiłem, więc na pewno będę oglądał. xD

Jak ktoś zdobędzie więcej info niech się nim tutaj dzieli. oczkod


Przez trzy lata działałem pod nickiem Anonsik.
61yNUls.jpg

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024