#1 2012-03-13 02:53:38

olszam
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-29

Efekty karaoke animacja tutek

czy ktoś może zna dobrą stronke z tutkiem jak zrobić przykładowy efekt karaoke nie chodzi mi o taki że z timinga taki podstawowy efekt jest tylko bardziej animacyjny coś jak tu http://www.youtube.com/watch?v=1Uj2xUJu … re=related obojętnie z kąd może być tutek a fajnie by było jakby ktoś na yt znalazł dobrego tutka bo ja nie mogę znaleść tego odpowiedniego

Offline

#2 2012-03-13 11:34:45

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: Efekty karaoke animacja tutek

To chyba w LUA było skryptowane. W skrócie - musisz narysować sobie kształty, które tam latają (czyli w tym wypadku gwiazdka i kwiatek - np. w dołączonym do Aegisub Ass 3 DRAW) i następnie opisać, po jakim torze i mają się poruszać poszczególne obiekty.

Tutka do tego nigdzie nie znajdziesz - ja szukałem swojego czasu i ostatecznie wylądowałem w dokumentacji. Ogólnie jeśli nie miałeś styczności z programowaniem, to możesz o tym zapomnieć oczkod

Offline

#3 2012-03-13 12:33:19

Rein
Moderator
Skąd: Sława
Dołączył: 2006-12-08

Odp: Efekty karaoke animacja tutek

Nie, to było robione w karaoke templaterze. oczkod
Po części zgadzam się z Kensaim. O wiele łatwiej, gdy się człowiek zna na programowaniu.
Ale i bez tego da się ten automatyzator aegisuba okiełznać. oczkod
Znacznie łatwiejszy niż pisanie skryptu w lua. oczkod
A jeśli chodzi o tutoriale, to kilka ich na necie jest.
Chociażby ten: Tutorial Karaoke Templater
Bazę kształtów/obiektów rysowanych w ASS Draw 3 znajdziesz na forum Aegisuba: Shapes

Ostatnio edytowany przez Rein (2012-03-13 12:34:50)

Offline

#4 2012-03-13 13:19:50

olszam
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-29

Odp: Efekty karaoke animacja tutek

styczność z programowaniem mam bo informe studiuje więc jako tako programowanie coś ogarnę, z assdraw3 to widziałem tutka trudno nie było to zrobić(mozna miec gotowy obrazek pozaznaczać punkty w odpowiednich miejscach poprzeciągać i inne duperele smile_big i już jest kodzik jezor ) więc pozostaje albo poduczyć się pisania skryptów w lua albo tak jak rein podał mi tego tutka z yt

Offline

#5 2012-03-13 13:24:42

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Efekty karaoke animacja tutek

Skoro masz styczność z programowaniem - templater to bardziej programowanie funkcyjne, LUA proceduralno-obiektowe (lua obiektowym językiem nie jest, ale ma namiastkę namiastki). Jak dla mnie drugie podejście jest dużo mniej frustrujące jezor

LUA:
Trochę podstaw składni (po polskiemu)
Dokumentacja Aegi

Do tego forum Aegi i Animesuki - trochę porad i sporo pomocnych skryptów do przeanalizowania.


[EDIT]

Pamiętaj tylko, że ta wersja LUA to mocno wykastrowana implementacja oryginału i nie wszystkiego warto uczyć się z oficjalnych (czysto luowskich) manuali. Opanuj Aegowe biblioteki utils.lua i karaskel.lua i będzie git.

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2012-03-13 21:51:45)

Offline

#6 2012-03-13 13:36:38

Rein
Moderator
Skąd: Sława
Dołączył: 2006-12-08

Odp: Efekty karaoke animacja tutek

Karaoke templater też się opiera na lua. xD
Ja bym to ujął, że templater jest bardziej obrazowy.
Wszystko załatwia się w obrębie aegisuba z poglądem tego, co tam nam wyszło.
Ale co kto lubi. xD

Ps: Tutorial, do którego link dałem, również w ostatnich częściach traktuje o pisaniu skryptu w lua. oczkod

Edit I:
Manual Karaoke Templatera:
1
2
3
No i funkcja: "!retime" ułatwiająca rozmieszczenie poszczególnych efektów w czasie:
Funkcja Retime

Grunt to mieć wybór. oczkod

Edit II:
Poza tymi dwoma podstawowymi sposobami są jeszcze inne programy, które opierają się na lua i pythonie czy C#.
Różnią się między sobą sposobami zapisu i korzystają z bardziej rozbudowanych funkcji, które wymagają znacznie więcej czasu.
Nie polecam ich na początek, bo bez tych podstaw, samemu niczego się nie osiągnie.
Bądź co bądź wszystkie wykorzystują format ass. i jego tagi, które należy znać.   

Jest jeszcze zabawa w Adobe After Effects. ^^'
Ale w to obecnie nikt się nie bawi na naszej scenie. xD

Ostatnio edytowany przez Rein (2012-03-13 14:14:23)

Offline

#7 2012-03-13 14:09:09

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Efekty karaoke animacja tutek

Sir_Ace napisał:

Skoro masz styczność z programowaniem

... to napisz se w perlu/ruby/pythonie/php/czymtam parser i rób w tym efekty oczkod


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#8 2012-03-13 14:22:59

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Efekty karaoke animacja tutek

qwig napisał:
Sir_Ace napisał:

Skoro masz styczność z programowaniem

... to napisz se w perlu/ruby/pythonie/php/czymtam parser i rób w tym efekty oczkod

Bo ja wiem? Nakładanie nowego poziomu abstrakcji może i uprości/uładni kod, ale na dobrą sprawę tak samo zadziała sporządzenie własnej biblioteki funkcji/prostego frameworka, jak to chyba Bakura zrobił. Żeby napisać parser, musisz dobrze poznać Lua, a kiedy już poznasz... niepotrzebny ci parser jezor

Ale sam pomysł na projekcik do zabawy przedni oczkod

Offline

#9 2012-03-13 17:44:27

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Efekty karaoke animacja tutek

Pro tip - nie rób takich karaoke.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#10 2012-03-13 21:23:50

olszam
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-29

Odp: Efekty karaoke animacja tutek

a wlaśnie wiem że mogę wymagać od was czegoś niemożliwego ale się już zapytam w razie czego: znalazłem na yt napisy http://www.youtube.com/watch?v=ZXdmFJkpFzs jeszcze jedne i widząc po kodach to jakoś tak mało chyba tego jest i jeśli byłaby taka możliwość to jakoś opisać co robi teraz dana funkcja i dlaczego tak wtedy mógłbym jakoś się wzorować na dobrze opisowym przykładzie ale jak nie da rady trudno też spróbuje jakoś sobie poradzić

Offline

#11 2012-03-13 23:45:26

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: Efekty karaoke animacja tutek

Chcesz powiedzieć, że studiując informatykę nie potrafisz sprawdzić opisu składni w manualu? Ach ten poziom nauczania...

Offline

#12 2012-03-14 01:09:19

olszam
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-29

Odp: Efekty karaoke animacja tutek

no cóż ja się tak uczę wzoruje się na przykładach i komentach do tego, a potem robię to co mi zadadzą bo sam z siebie wymyśleć programu dobrego nie potrafie smile_big, jak czegoś nie wiem a mam w przykładzie to stosuje się do takich zaleceń i pisze się dalej. A u nas poziom to tak: to to i to i macie czas do tego dnia nic nie tłumacząc nawet na 5 min.

Ostatnio edytowany przez olszam (2012-03-14 01:10:09)

Offline

#13 2012-03-14 01:47:33

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: Efekty karaoke animacja tutek

Wzorowanie na przykładach to jedno, a proszenie o wytłumaczenie składni, kiedy ktoś wkleił link do przystępnie napisanego manuala to już co innego.
Jeśli chcesz w tej informatyce zostać, to szczerze polecam nauczyć się czytać dokumentację i testować to samemu, bo później nikt ci nie będzie tłumaczył, tylko zleci projekt i wyznaczy deadline.

Offline

#14 2012-03-14 09:56:50

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Efekty karaoke animacja tutek

Kensai napisał:

Jeśli chcesz w tej informatyce zostać, to szczerze polecam nauczyć się czytać dokumentację i testować to samemu, bo później nikt ci nie będzie tłumaczył, tylko zleci projekt i wyznaczy deadline.

Na kasie w Biedronce? No co ty dajesz...  szalony


wladza1.png

Offline

#15 2012-03-14 12:58:54

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Efekty karaoke animacja tutek

IMO po to ktoś wymyślił książki informatyczne i tutoriale, żeby nie trzeba było uczyć się wszystkiego z dokumentacji. Praktycznie każda technologia/framework/język oprócz dokumentacji ma jakieś oficjalne i obszerne tutoriale, bo z nich po prostu łatwiej się uczyć. Microsoft, Google i inni wielcy mający wpływ na rozwój technologii mają setki stron, dokumentów i filmów, gdzie za rączkę prowadzą przy budowaniu projektów albo na przykładach pokazują najważniejsze i najfajniejsze funkcjonalności. Im mniej czasu trzeba poświęcić na naukę tego nowego czegoś, tym większej ilości ludzi będzie się w ogóle chciało. Jak powiesz szefowi, że wszystkiego nauczyłeś się sam z dokumentacji, szczęka mu nie opadnie, tylko i tak zapyta, czy aplikacja będzie działać i ile czasu ci zajmie.

Offline

#16 2012-03-14 13:52:20

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Efekty karaoke animacja tutek

A odkąd informatyk to programista? oczkod


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#17 2012-03-14 13:56:59

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Efekty karaoke animacja tutek

Fakt, zapędziłem się. Do wymiany tonerów i przeciągania kabli programowanie niepotrzebne baka

Offline

#18 2012-03-14 14:05:31

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Efekty karaoke animacja tutek

I tak to bardziej twórcze niż klepanie w javie czy php, a nawet lepiej płatne, jak się te kable odpowiednie poplącze smile_big

Ostatnio edytowany przez qwig (2012-03-14 14:06:05)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024