#1801 2009-10-07 10:01:46

horo
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-29

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Hej, tym razem chciałabym poprosić o pomoc w wyborze jakiegoś MOV. Jaki gatunek ? hm... właściwie sama nie wiem, po prostu coś o wciągającej fabule, fajnym klimacie i ładnej kresce. Może być trochę akcji, trochę fantasy i może odrobina romansu ale nie koniecznie. Do tej pory nie oglądałam zbyt wielu MOV a przeglądanie długich list tylko utrudnia mi wybór, więc liczę na wasze propozycje oczkod

Z góry dzięki

P.S.
tylko żeby nie był bardzo stary i w miarę łatwo "dostępny"


e4d5147510fece6emed.jpg

Offline

#1802 2009-10-07 13:41:08

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Mogę polecę ci Sword of the Stranger - do tego wyszły 3 polskie hardki; GitS - wszystkie filmy, ale zaopatrzyć się w nie trzeba w empiku; Cowboy Bebop - chyba też ma lickę; filmy Studia Ghibli - też prawie wszystkie mają licenzję, jak jakaś nie ma, to i tak będzie miała. No to chyba na tyle. ;P


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#1803 2009-10-07 13:44:48

MasterPLASTER
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-26

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Roval, co prawda nie widziałem za wiele anime o mechach, więc tak nieśmiało mogę zapodać tylko to:
- Soukou no Strain, ale niestety bohater spełniający Twoje wymagania jest "tym złym" i z natury rzeczy pojawia się tylko wtedy, kiedy nikt się tego nie spodziewa.
- Tenkuu no Escaflowne, fajne "mechy", ale tutaj raczej wszyscy "dobrzy" są grzeczni i cacy.
Oczywiście domyślnie uznałem, że takie popularne hity jak CG, FMP, NGE i tym podobne już widziałeś.

horo, no niestety tutaj Ci nie pomogę, bo generalnie oprócz tytułów powiązanych z większymi/ciekawszymi seriami, filmów, jako takich, praktycznie nie oglądam.

Offline

#1804 2009-10-15 20:16:23

Harz
Użytkownik
Skąd: Słupsk
Dołączył: 2007-04-24

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Ostatnio zbyt dużo poważnych serii obejrzałem i przydałby się jakiś odmóżdżacz. Zatem szukam jakiegoś zwyczajnego shounena. Główny bohater albo bohaterzy stają się silniejsi, interesująca fabuła, i najważniejsze, żeby nie nudziło. Im więcej odcinków tym lepiej. Prosze o typy, które możecie z czystym sercem polecić ^^ Dzięki z góry smile
Obejrzałem:
One Piece, Naruto, Bleach, Hitman Reborn i tyle pamiętam, a były ich troche...


Temee-0.png
"Why? Because Trolling is a Art!"
                                    ~Pablo Picasso

Offline

#1805 2009-10-15 21:21:55

Cybrag
Użytkownik
Skąd: Świdnica
Dołączył: 2007-12-23

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Nawalanki do relaksu:P
1. History's Strongest Disciple Kenichi
2. Ikkitousen
3. Tenjou Tenge

Offline

#1806 2009-10-15 21:27:55

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Harz, oblukaj Hajime no ippo - boks, pierwsza seria była w pytę, drugiej jeszcze nie obejrzałem; D. Gray-man - dość słaby, ale dużo lepszy od Naruto i Blecha; Gintama - najlepszy shounen ever, ale tu nikt nie staje się silniejszy, Gintoki ma wiecznie wysoki poziom upa; InuYasha... To chyba na tyle, ale tak z szczerym sercem mogę polecić tylko Hajime no ippo i Gintamę.

Ostatnio edytowany przez arystar (2009-10-15 21:29:23)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#1807 2009-10-15 22:54:46

Harz
Użytkownik
Skąd: Słupsk
Dołączył: 2007-04-24

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Kenichi, D.Gray-Man, Tenjou Tenge, Gintame widziałem. Hajime no Ippo i Ikkitousen sprawdzę. dzięki smile


Temee-0.png
"Why? Because Trolling is a Art!"
                                    ~Pablo Picasso

Offline

#1808 2009-10-15 23:49:20

Diukatan
Użytkownik
Skąd: Śląsk
Dołączył: 2006-05-05

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

To teraz może bardziej skomplikowana prośba. Poszukuję anime horroru, może być odrobinę psychologiczne, tyle żeby nie był to marny, nudny straszak...Ciężko mi znaleźć podobieństwo do czegoś konkretnego. Wszelkie sugestie mile widziane. papa

Edit : \/ Potworka widziałem, poza tym wolałbym raczej, coś mniej psychologicznego, a bardziej strasznego... baka

Edit2 : Hrabia horrorem?? xD...

Edit3:

Krzyżu napisał:

Ale takiego typowego horroru, gdzie podskakujesz co chwilę na krześle, to Ci nie polecę. Bo nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek taki widział.

To mamy ten sam problem jezor Poza tym, nie musi być co chwilę, wystarczy raz na jakiś czas... madrala

Ostatnio edytowany przez Diukatan (2009-10-16 00:32:04)

Offline

#1809 2009-10-15 23:54:20

Krzyżu
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2007-05-20

Odp: Poszukuję anime podobnego do...


lastfmbuttonbykiokuh.png

Offline

#1810 2009-10-16 00:07:48

Krid
Użytkownik
Skąd: Szczerców
Dołączył: 2005-12-08

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Ciężko będzie, ale może spróbuj z tym: Gankutsuou
Edit: złą osobę cytowałem smutny
Ja tam się hrabiego bałem przez parę pierwszych epów. Mimo, że rzadko który film może mnie przestraszyć.

Ostatnio edytowany przez Krid (2009-10-16 00:17:29)


Krid.jpg

Offline

#1811 2009-10-16 00:21:06

Krzyżu
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2007-05-20

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Diukatan napisał:

Edit : \/ Potworka widziałem, poza tym wolałbym raczej, coś mniej psychologicznego, a bardziej strasznego...

Hm, no to może:
-Gantz [w wersji UNC trup ściele się gęsto. Dużo krwi i flaków.]
-Ninja Scroll [z tego, co kojarzę, tutaj też była fajna siekanka.]

Ale takiego typowego horroru, gdzie podskakujesz co chwilę na krześle, to Ci nie polecę. Bo nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek taki widział.

Ostatnio edytowany przez Krzyżu (2009-10-16 00:24:27)


lastfmbuttonbykiokuh.png

Offline

#1812 2009-10-16 02:23:59

Kythwena
Użytkownik
Skąd: Pomorze
Dołączył: 2009-01-27

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Diukatan napisał:

Poszukuję anime horroru, może być odrobinę psychologiczne, tyle żeby nie był to marny, nudny straszak...

Elfen Lied albo Paranoia Agent (ShounenBat może trochę przypominać Freddiego Kruegera). Ichi The Killer: Episode 0 raczej nie straszy tylko wywołuje mdłości i koszmary. Higurashi to podobno niezły thriller jest.
Ayakashi, Jigoku Shoujo - chyba coś jak Krąg albo Klątwa, jeszcze nie widziałam.


sygMAL.png3x9hrfjsyg_05.pngsyg_07.pngsyg_08.png

Offline

#1813 2009-10-16 14:34:29

Diukatan
Użytkownik
Skąd: Śląsk
Dołączył: 2006-05-05

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Hm, co prawda Paranoia Agent i Ayakashi nie widziałem, ale jakoś te obie serie tak dziwnie wyglądają, baka może innym razem, no chyba, że mnie przekonasz. kombinuje Natomiast ten Ichi, całkiem obiecująco się zapowiada. Zwłaszcza, jeśli serio miałaś po nim koszmary. szpan Poza tym czekam na więcej propozycji. okej

Edit:Co do Ayakashi - Japanese Classic Horro i Mononoke powiedzmy, że zdobędę ze 3/4 epki i sam zobaczę, choć ciężko to widzę baka ...A Berserka, raczej do horroru nie zaliczyłbym, poza tym widziałem. los Ten Ichi jednak mi najbardziej do gustu przypadł, jeśli chodzi o opis. evil

Ostatnio edytowany przez Diukatan (2009-10-16 16:10:36)

Offline

#1814 2009-10-16 15:14:48

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

~Diukatan, luknij se Ayakashi - Japanese Classic Horro i Mononoke - ta druga jest lepsza, ale i pierwsza nie odstaje od dobrego poziomu, dość nietypowe animciaki; Berserk - gorąco polecam, zajebiaszcza seria.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#1815 2009-10-17 19:05:51

Kythwena
Użytkownik
Skąd: Pomorze
Dołączył: 2009-01-27

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Po Ichim nie mogłam zasnąć przez obleśnego nekrofila, staromodną kreskę i napisy końcowe z psychodelicznymi dźwiękami.
To teraz wiem czego szukasz evil .
Ciężko trafić na dobre animowane gore, ostatnio chwyciłam TOKKO ale okazało się totalną chałą.
Z mang oprócz Ichiego jest jeszcze świetny Shamo. Jak Ichi to i Akira - podobna staromodna kreska.
Jeszcze raz polecam Gantz'a - manga lepsza, ale i anime niczego sobie, Shigurui - duża porcja świeżych flaków rozpryskiwanych kataną, Basilisk: Kouga Ninpou Chou, Kurozuka - też ostre miecze.
Perfect Blue, Denpa teki na Kanojo, ChäoS;HEAd, Le Portrait de Petit Cossette, Paprika, Paranoia Agent, Dead Leaves <- best mindfuck ever - wychodzą trochę poza zamówienie, ale powinny zapewnić niespokojny sen hehe


sygMAL.png3x9hrfjsyg_05.pngsyg_07.pngsyg_08.png

Offline

#1816 2009-10-17 23:44:35

Diukatan
Użytkownik
Skąd: Śląsk
Dołączył: 2006-05-05

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Może nie chodziło dokładnie o hektolitry krwi i latające kawałki miecha, bo to samo w sobie nie jest zbyt straszne, dlatego też Berserka odrzuciłem jako nie horror jezor Mimo wszystko Shugurui i Akire też sobie ściągnę, madrala a co do Gantza widziałem, podobnie jak połowę pozostałych tytułów, ale i tak wielkie dzięki ~Kythwena, cmok na razie powinno wystarczyć. okej

Offline

#1817 2009-10-19 23:55:57

Kurier@shinobi
Użytkownik
Dołączył: 2006-04-02

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Witam ponownie, szukam czegoś z supermocami + efektowne walki. Kiedyś na youtube widziałem fajne anime ale nie pamiętam tytułu, może ktoś zna. Ogólnie młody bohater (kozak) bije się z innym w jakimś zamku czy coś, walczą wręcz + broń i super moce. Ogólnie niezła nawalanka, więcej nie pamiętam i tego żałuję ;P

Offline

#1818 2009-10-20 00:06:25

Kensei
Użytkownik
Skąd: Łagiewniki
Dołączył: 2007-12-13

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Diukatan napisał:

Może nie chodziło dokładnie o hektolitry krwi i latające kawałki miecha, bo to samo w sobie nie jest zbyt straszne, dlatego też Berserka odrzuciłem jako nie horror jezor Mimo wszystko Shugurui i Akire też sobie ściągnę, madrala a co do Gantza widziałem, podobnie jak połowę pozostałych tytułów, ale i tak wielkie dzięki ~Kythwena, cmok na razie powinno wystarczyć. okej

Berserka tak łatwo nie odrzucaj, obejrzyj anime i zabierz się za mangę. Z pewnością zmienisz zdanie smile. Podobnie z Gantzem, prawdziwa akcja zaczyna się dopiero po anime.

Ostatnio edytowany przez Kensei (2009-10-20 00:08:57)

Offline

#1819 2009-10-29 20:05:50

MisQL
Użytkownik
Skąd: Limanowa/Nowy Sącz
Dołączył: 2007-03-04

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Już kiedyś pytałem, ale może od tamtego czasu wyszło coś takiego jak... Black Lagoon - sensacja z odrobiną komedii smile. Niby Trigun podobny, ale jakoś tamten klimat mi nie odpowiada - może dociągnę do końca no ale ciężko jezor.

I ogólnie to bym sobie jakieś filmy anime oglądnął - tu gatunek raczej obojętny, byle nie historyjki miłosne jezor.

Offline

#1820 2009-10-29 20:24:28

Sidorf
Użytkownik
Skąd: Tuszyn
Dołączył: 2008-05-04

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Mononoke Hime, Sword of Stranger, Afro Samurai, Metropolis - z tych lepszych filmów o niemiłości smile_big

Ostatnio edytowany przez Sidorf (2009-10-29 20:24:55)


"I spend my time by looking out the window
Ignoring everything that the teacher is saying"

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024