#681 2009-09-05 00:14:13

Kroko
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-08-08

Odp: Dyskusja o mandze Naruto [Spoilers]

Który i tak powoli go zawodzi, bo zaczyna tracić wzrok.


If being powerless is evil, does it mean that power is justice?

Offline

#682 2009-09-05 00:41:19

Z0n9er
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2008-03-19

Odp: Dyskusja o mandze Naruto [Spoilers]

ehhh strasznie dużo w was jadu jezor

Offline

#683 2009-09-05 01:23:39

Natanael
Użytkownik
Skąd: Miejska Górka/Poznań
Dołączył: 2006-09-03

Odp: Dyskusja o mandze Naruto [Spoilers]

Hmm... Chwila... Sharingan pochodzi od Rinnengana? Dobrze zrozumiałem? Bo wydaje mi się, że kiedyś ktoś tłumaczył, że od Byakugana?? baka


bartholomewvz3.png

Offline

#684 2009-09-05 09:48:55

Vossler
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2009-05-03

Odp: Dyskusja o mandze Naruto [Spoilers]

Można wyczytać w poprzednich chapterach, że sharingan pochodzi od byakugana, a tu w chapterze 462 pochodzi od rinnegana... Tak już jest wypadku długich mang, że mogą pojawić się nie spójności...

Offline

#685 2009-09-05 10:14:49

zmora150
Zbanowany
Dołączył: 2007-01-15

Odp: Dyskusja o mandze Naruto [Spoilers]

Nigdzie nie było że sharingan jest od białych oczek

Offline

#686 2009-09-05 11:35:48

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Dyskusja o mandze Naruto [Spoilers]

Czytacie tę mangę, czy tylko ją przeglądacie?

Kiedyś tam w mandze ktoś wspominał, że uważa się, że Sharingan pochodzi od Byakugana.
Tak samo w najnowszym rozdziale, Kakashi sądził, że Rinnegan to tylko mutacja.

Z tego co tam kiedyś gadał Jiraiya, Sage of the Six Paths - posiadacz Rinnegana - był pierwszą osobą, która zrozumiała naturę czakry - pierwszy ninja. Również chciał by zapanował pokój na świecie.

Teraz według tego co powiedział Mandara, Sage przekazał swoją moc i marzenie dwóm braciom. Starszy - który miał jego oczy (Rinnegana), czakrę oraz energię duchową - sądził, że kluczem do pokoju jest siła. A młodszy - który miał jego siłę życiową i fizyczną - że kluczem jest miłość.
Ostatecznie Sage na swojego następcę wybrał młodszego brata - co przerodziło się w konflikt między braćmi, który trwał/trwa przez pokolenia. Potomkami starszego byli Uchiha (Mandara), a młodszego Senju (Pierwszy Hokage).

Więc dokładnie nie podali, jak powstał Sharingan. Wiadomo jedynie, że oba - tj. Sharingan i Byakugan - pochodzą od Rinnegana.

Więc nie nazwałby tego nieścisłością. Tak jak to było z wybiciem klanu Uchiha przez Itachiego, też nazwiecie to niespójnością?


Jedynie co mnie zastanawia, to słowa Mandary, że widzi w Naruto Pierwszego Hokage...
I niestety Sasuke nie zginie z rąk Raikage, bo musi dojść do walki Naruto vs. Sasuke.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#687 2009-09-05 11:38:42

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Dyskusja o mandze Naruto [Spoilers]

Tak to jest, jak ludzie "czytają" mangę po angielsku, nie znając tego języka ^^
Niech Naruto wreszcie skopie dupę Sasuke, będzie spokój xD

Ostatnio edytowany przez bodzio (2009-09-05 11:38:58)


wladza1.png

Offline

#688 2009-09-05 11:45:04

Toua
Użytkownik
Skąd: Działdowo
Dołączył: 2009-01-29

Odp: Dyskusja o mandze Naruto [Spoilers]

FAiM napisał:

Jedynie co mnie zastanawia, to słowa Mandary, że widzi w Naruto Pierwszego Hokage...
I niestety Sasuke nie zginie z rąk Raikage, bo musi dojść do walki Naruto vs. Sasuke.

Naruto jest z pochodzenia konohańczykiem, więc przez nauki Iruki, trzeciego i Kakashiego mógł ukształtować się w nim charakter trzeciego hokage.

Mnie bardziej zastanawia to, czy Pierwszy też chciał ocalić Madarę przed czymś lub kimś, bo wątpię, żeby Naruto zabił Sasuke, ale możliwe jest, że Ocali go przed losem "mściciela" (autor mangi wyraźnie wskazuje na to, że ten kto pozna Naruto nigdy nie jest mu wrogiem. Przykładem jest walka z Painem)


70867201.jpg

Offline

#689 2009-09-05 11:47:34

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Dyskusja o mandze Naruto [Spoilers]

Mam chociaż nadzieję, że Sasuke ucieknie, bo jak pokona Raikage, to będzie porażka.

BTW. Nie rozumiem, dlaczego niektórzy piszą "Mandara". Zawsze mnie to ciekawiło. jezor


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#690 2009-09-05 12:01:55

Vossler
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2009-05-03

Odp: Dyskusja o mandze Naruto [Spoilers]

Tu jest Chapter gdzie Kakashi mówi, że klan Uchiha pochodzi od klanu Hyuga(tłumacząc dosłownie to brzmi to tak "Mówi się, że początki klanu Uchiha leżą w klanie Hyuga".
http://www.narutocentral.com/manga.php? … c=078&p=12

Offline

#691 2009-09-05 12:26:40

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Dyskusja o mandze Naruto [Spoilers]

Toua napisał:

Naruto jest z pochodzenia konohańczykiem, więc przez nauki Iruki, trzeciego i Kakashiego mógł ukształtować się w nim charakter trzeciego hokage.

To się chyba nazywała "Wola Ognia" - czy jakoś tak.

Sado napisał:

BTW. Nie rozumiem, dlaczego niektórzy piszą "Mandara". Zawsze mnie to ciekawiło. jezor

Osobiście nie mam pojęcia, może podświadomie kojarzy mi się z górami Mandara?
Może płynniej brzmi, niż Madara?

Nie wiem, a może tak było w pierwszych skanlancjach? Tak jak to było np. w Belachu, gdzie początkowo było Kitsuki zamiast Zangetsu, bo tłumaczyli bodajże z chińskich skanów.

Vossler napisał:

Tu jest Chapter gdzie Kakashi mówi, że klan Uchiha pochodzi od klanu Hyuga(tłumacząc dosłownie to brzmi to tak "Mówi się, że początki klanu Uchiha leżą w klanie Hyuga".

No właśnie, mówi się. A po nowym rozdziale nadal dokładnie tego nie wiemy.

Równie dobrze mogło to być tak:
Rinnegan -> Byakugan -> Sharingan
albo tak:
Rinnegan -> Sharingan -> Byakugan
czy też tak:
Rinnegan -> Sharingan
              |-> Byakugan


K5Cqyo6.png?1

Offline

#692 2009-09-05 12:37:50

Vossler
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2009-05-03

Odp: Dyskusja o mandze Naruto [Spoilers]

nie wiem czy to prawda, ale Kakashi wyjaśnia sytuację Sakurze i Naruto czym jest Byakugan i czym się różni od Sharingana. Jest to również wyjaśnienie dla czytelników, więc czytając ten chapter można zrozumieć to różnie...

A co do woli ognia to tak 1 i 2 Hokage mieli za ucznia 3 Hokage, ten miał za ucznia Jirayę, który miał za ucznia 4 Hokage, Kakashi był uczniem 4, a Naruto jest uczniem Kakashiego no i po części Jirayi, więc dlatego może jest tym spadkobiercą 1 Hokage i posiada wolę ognia...

Offline

#693 2009-09-05 13:09:51

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Dyskusja o mandze Naruto [Spoilers]

Vossler napisał:

nie wiem czy to prawda, ale Kakashi wyjaśnia sytuację Sakurze i Naruto czym jest Byakugan i czym się różni od Sharingana. Jest to również wyjaśnienie dla czytelników, więc czytając ten chapter można zrozumieć to różnie...

Kakashi mówił to na podstawie swojej wiedzy, która niekoniecznie musiała być prawdziwa.

A osobiście uważam, że jedynie słowa narratora można brać jako coś pewnego, bo bohaterowie nie są nieomylni i wszechwiedzący.

Również słowa Kakashiego z najnowszego rozdziału - że "Rinnegan to to tylko mutacja" - mogły nam wskazać, że wiedza Kakashiego i innych postaci mogła być błędna.


Z tego co wiemy to Konoha powstała z połączenia dwóch wówczas najsilniejszych klanów - Uchiha i Senju. Również wiemy, że klan Hyuga jest jednym z najstarszych, ale nie wiemy, czy był starszy od Uchiha.
Więc można sobie gdybać i gdybać, a zapewne nie zostanie to jednoznacznie wyjaśnione.

Vossler napisał:

A co do woli ognia to tak 1 i 2 Hokage mieli za ucznia 3 Hokage, ten miał za ucznia Jirayę, który miał za ucznia 4 Hokage, Kakashi był uczniem 4, a Naruto jest uczniem Kakashiego no i po części Jirayi, więc dlatego może jest tym spadkobiercą 1 Hokage i posiada wolę ognia...

Też to miałem na myśli, ale kto wie, może jakoś jest też spokrewniony ;p


K5Cqyo6.png?1

Offline

#694 2009-09-05 13:28:01

Vossler
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2009-05-03

Odp: Dyskusja o mandze Naruto [Spoilers]

Możliwe, że matka Naruto jest spokrewniona z 1 lub 2 Hokage, od początku "Naruto" nie ma słowa o niej, więc można się spodziewać czegoś ciekawego z tej strony...

Co do walki Sasuke z Raikage, jeśli chce go pokonać bedzie musiał użyć Mangekyō Sharingan...

Offline

#695 2009-09-05 13:34:24

Toua
Użytkownik
Skąd: Działdowo
Dołączył: 2009-01-29

Odp: Dyskusja o mandze Naruto [Spoilers]

To się chyba nazywała "Wola Ognia" - czy jakoś tak.

Jak zwał tak zwał oczkod

Równie dobrze mogło to być tak:
Rinnegan -> Byakugan -> Sharingan
albo tak:
Rinnegan -> Sharingan -> Byakugan
czy też tak:
Rinnegan -> Sharingan
              |-> Byakugan

Pamięta może ktoś ile było tych technik ocznych? smile
Z tego co pamiętam, to była mowa, że istnieją jeszcze inne, tyle że nie zostały podane ich nazwy i właściwości.


70867201.jpg

Offline

#696 2009-09-05 13:46:42

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Dyskusja o mandze Naruto [Spoilers]

W mandze bodajże tylko 3, w anime 4. Dodali w fillerach z Raigą czy jak mu tam było.

@Vossler - mało prawdopodobne, gdyż Kushina pochodziła  z Kraju Wiru...


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#697 2009-09-05 13:52:51

Vossler
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2009-05-03

Odp: Dyskusja o mandze Naruto [Spoilers]

pochodziła, ale też miała rodziców którzy mogli być spokrewnieni z Senju. Klany typu Senju były bardzo duże, więc nie jest do końca niemożliwe by była jakoś spokrewniona...

Offline

#698 2009-09-05 18:09:27

Toua
Użytkownik
Skąd: Działdowo
Dołączył: 2009-01-29

Odp: Dyskusja o mandze Naruto [Spoilers]

W mandze bodajże tylko 3, w anime 4. Dodali w fillerach z Raigą czy jak mu tam było. 

3 były pokazane, ale jak sharingan mógł wyjść z rinengana, to mogło być jeszcze parę mutacji smile

Możliwe, że matka Naruto jest spokrewniona z 1 lub 2 Hokage, od początku "Naruto" nie ma słowa o niej, więc można się spodziewać czegoś ciekawego z tej strony...

Jak z jednym to i raczej z drugim, bo to bracia oczkod, ale raczej nie, bo gdyby tak było, to Tsunade traktowałaby go troszkę inaczej, tak przynajmniej myślę.


70867201.jpg

Offline

#699 2009-09-05 18:18:42

Vossler
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2009-05-03

Odp: Dyskusja o mandze Naruto [Spoilers]

Ojcem Naruto był 4 Hokage i każdy go traktował normalnie np: Kakashi był uczniem 4, ale nie traktował go jak kogoś wyjątkowego(przynajmniej na początku)


Możliwe że są inne mutacje, znamy tylko klany w Konohy, a inny wiosek już nie więc mogą być jakieś Kekkei Genkai związane z oczami...

Offline

#700 2009-09-08 21:14:26

Kroko
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-08-08

Odp: Dyskusja o mandze Naruto [Spoilers]

Może trochę za późno na to, ale może ktoś nie widział/jest ciekawy jak (wyglądają)(a raczej wyglądały wszystkie bestie.

th_37436_018492471_122_554lo.jpgth_37441_018472544_122_556lo.jpgth_37444_018472549_122_1105lo.jpg

Ostatnio edytowany przez Kroko (2009-09-08 21:14:35)


If being powerless is evil, does it mean that power is justice?

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024