#1701 2009-07-22 17:34:01

skam123
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2006-02-12

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

oneechan napisał:

Natomiast ja poszukuję anime, w którym jeden z bohaterów umiera, nieważne czy to główna postać, czy drugoplanowa, żeby tylko często się pojawiała. Gatunek nie gra roli, byle tylko fabuła była wciągająca, nie wymieniajcie ecchi, nie trawię tego jezor Za haremówkami też nie przepadam, ale jak interesująca fabuła to z cierpię smile

GANTZ!!!
może w anime trochę za wolno akcja się rozkręca ale może ci się spodobać


8e91e6824c8563f6m.jpg

Offline

#1702 2009-07-22 17:37:48

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

skam123 napisał:

GANTZ!!!
może w anime trochę za wolno akcja się rozkręca ale może ci się spodobać

Jesli ktos nie czytal mangi to istnieje nikla szansa ze anime mu sie spodoba oczkod. Jak Gantz to tylko manga.

Edit: W przeciwienstwie do berserka ktorego ekranizacja wyszla bardzo zgrabnie smile.

Ostatnio edytowany przez m_jay (2009-07-22 17:45:12)


WoodenJesus.png

Offline

#1703 2009-07-22 17:40:02

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

oneechan napisał:

Raxephone - nie podobało mi się, porzuciłam
Berserk - j.w.

sagguts.png
Ta dzisiejsza młodzież...

Offline

#1704 2009-07-22 17:44:29

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Odnośnie umierania bohaterów, czemu nikt nie wymienił Cowboy Bebop?
Co do Raxephone , zgadzam się z Zarathustrą(jak to się odmienia i wymawia?), bo anime bardzo dobre.

Offline

#1705 2009-07-22 17:50:17

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Zgrzyt napisał:

Odnośnie umierania bohaterów, czemu nikt nie wymienił Cowboy Bebop?
Co do Raxephone , zgadzam się z Zarathustrą(jak to się odmienia i wymawia?), bo anime bardzo dobre.

Nie chodziło mi akurat o RahXephon'a, tylko Berserka ale to też dobra seria.
Nie jestem obeznany w odmianach, pisz jak chcesz nawet Zar w skrócie. oczkod

Ostatnio edytowany przez Zarathustra (2009-07-22 17:51:49)

Offline

#1706 2009-07-22 18:02:17

ksenoform
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2007-10-10

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Cóż ogólnie nie poszukuje jakiegoś konkretnego gatunku, ale nie oglądam yaoi.
Wiec polećcie mi coś super, wolał bym z happy end-em, ostrzegam, że wiele obejrzałem. Oczywiście szukam z pl subami.

Ostatnio edytowany przez ksenoform (2009-07-22 18:03:36)

Offline

#1707 2009-07-22 18:02:33

oneechan
Użytkownik
Skąd: Stalowa Wola ^^
Dołączył: 2007-06-02

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Poszperałam, poczytałam i zapowiadają się na smakowite kąski, także dzięki bardzo smile
Jeśli mowa o Berserk'u, było to dwa lata temu jak zaczęłam oglądać, i moje zainteresowanie anime było początkujące i ciekawiły mnie inne gatunki. Ludzie się zmieniają, kto wie, może jeszcze wrócę do tej serii i spojrzę na nią z innej perspektywy.
Raxephone - nie, nie, nie i jeszcze raz nie. Koniec, kropka. =^:^=


oneechan.pngwaciwe.png

Offline

#1708 2009-07-22 18:03:44

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

ksenoform napisał:

Cóż ogólnie nie poszukuje jakiegoś konkretnego gatunku, ale nie oglądam yaoi.
Wiec polećcie mi coś super, wolał bym z happy end-em, ostrzegam, że wiele obejrzałem.

To przejrzyj temat ^^ takich próśb byłooo wiele ^^

Offline

#1709 2009-07-22 18:13:00

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

oneechan napisał:

Poszperałam, poczytałam i zapowiadają się na smakowite kąski, także dzięki bardzo smile
Jeśli mowa o Berserk'u, było to dwa lata temu jak zaczęłam oglądać, i moje zainteresowanie anime było początkujące i ciekawiły mnie inne gatunki. Ludzie się zmieniają, kto wie, może jeszcze wrócę do tej serii i spojrzę na nią z innej perspektywy.
Raxephone - nie, nie, nie i jeszcze raz nie. Koniec, kropka. =^:^=

Ile odcinków RaXhephon'a widziałaś? Jeśli tylko kilka pierwszych to polecam wrócić do tego, pamiętam, że końcówka była świetna.

Co do Berserk, to możesz luknąć anime dla kawałka fabuły (i tak spłyconej) głosów postaci i świetnej muzyki. Berserk to jednak manga i to najlepsza jaka kiedykolwiek powstała, ściągaj i czytaj. oczkod

Offline

#1710 2009-07-22 18:21:02

skam123
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2006-02-12

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

oneechan napisał:

Raxephone - nie, nie, nie i jeszcze raz nie. Koniec, kropka. =^:^=

ja z Raxephona zapamiętałem tylko 2 rzeczy, upływ czasu [kto oglądał to wie] i scenę w hotelu dla której moim zdaniem warto się z tym tytułem przemęczyć,
a co do gantza to żałuję że zacząłem od mangi bo misja z buddą pewnie większe pierwsze wrażenie wywołuje w anime.

to może powiecie mi jaki jest najlepszy tasiemiec w tej chwili, nie koniecznie on-going
próbowałem naruto ale późniejsze odcinki wręcz nudzą
w bleachu ledwo co dociągnąłem do uwolnienia rukii, ogólnie za dziecinne poczucie humoru które tylko odstraszało i ogólna anarchia przedstawionego świata
kiedyś próbowałem inuashe ale mnie strasznie irytowało
najlepiej jakby cały czas się coś działo smile_big i żeby wszystkie wydarzenia były w miarę logiczne


8e91e6824c8563f6m.jpg

Offline

#1711 2009-07-22 18:22:41

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

skam123 napisał:

najlepiej jakby cały czas się coś działo smile_big i żeby wszystkie wydarzenia były w miarę logiczne

Innymi slowy szukasz Legend of Galactic Heroes smile.
1235309145073.th.jpg
Pure epic.

Edit: Info dla oneechan, troche bohaterow umiera smile.

Ostatnio edytowany przez m_jay (2009-07-22 18:36:59)


WoodenJesus.png

Offline

#1712 2009-07-22 18:29:29

oneechan
Użytkownik
Skąd: Stalowa Wola ^^
Dołączył: 2007-06-02

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Zarathustra napisał:

Ile odcinków RaXhephon'a widziałaś? Jeśli tylko kilka pierwszych to polecam wrócić do tego, pamiętam, że końcówka była świetna.

Co do Berserk, to możesz luknąć anime dla kawałka fabuły (i tak spłyconej) głosów postaci i świetnej muzyki. Berserk to jednak manga i to najlepsza jaka kiedykolwiek powstała, ściągaj i czytaj. oczkod

Bodajże 5-6 odcinków i strasznie mnie znudziły. A końcówkę widziałam, pomyślałam sobie, że jak zaczęłam to chociaż koniec zobaczę, czysta ciekawość, a nie chciałam dalej brnąć, skoro mnie to nudziło. Wiem, dziwny sposób oglądania anime.

Skorzystam z waszych rad i przeczytam najpierw mangę Gantza i Berserka smile

Edit: m_jay i właśnie o to mi chodzi :]

Ostatnio edytowany przez oneechan (2009-07-22 19:27:43)


oneechan.pngwaciwe.png

Offline

#1713 2009-07-22 18:30:25

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

m_jay napisał:
skam123 napisał:

najlepiej jakby cały czas się coś działo smile_big i żeby wszystkie wydarzenia były w miarę logiczne

Innymi slowy szukasz Legend of Galactic Heroes smile.
1235309145073.th.jpg
Pure epic.

YOU ARE THE BEST OVA EVER.

oneechan napisał:

Skorzystam z waszych rad i przeczytam najpierw mangę Gantza i Berserka smile

Tylko nie zniechęcaj się po pierwszych tomach, im dalej tym lepiej, w późniejszych tomach poziom jest tak epicki, że nie da się tego zmierzyć.;)

Ostatnio edytowany przez Zarathustra (2009-07-22 18:33:40)

Offline

#1714 2009-07-22 18:37:47

skam123
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2006-02-12

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

oneechan napisał:
Zarathustra napisał:

Ile odcinków RaXhephon'a widziałaś? Jeśli tylko kilka pierwszych to polecam wrócić do tego, pamiętam, że końcówka była świetna.

Co do Berserk, to możesz luknąć anime dla kawałka fabuły (i tak spłyconej) głosów postaci i świetnej muzyki. Berserk to jednak manga i to najlepsza jaka kiedykolwiek powstała, ściągaj i czytaj. oczkod

Bodajże 5-6 odcinków i strasznie mnie znudziły. A końcówkę widziałam, pomyślałam sobie, że jak zaczęłam to chociaż koniec zobaczę, czysta ciekawość, a nie chciałam dalej brnąć, skoro mnie to nudziło. Wiem, dziwny sposób oglądania anime.http://animesub.info/forum/post.php?tid=72892&qid=298992

Skorzystam z waszych rad i przeczytam najpierw mangę Gantza i Berserka smile

co do gantza polecam zacząć od anime mimo że istnieje ryzyko "odstraszenia" bo anime jest znacznie słabsze od mangi, ale niektóre sceny w anime lepiej się ogląda
Raxephona polecam obejrzeć do około 19 odcinka do sceny w hotelu
Legend of Galactic Heroes -chodzi o jakąś konkretną serię, czy wszystkie 3??


8e91e6824c8563f6m.jpg

Offline

#1715 2009-07-22 18:41:01

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Głownie o 110 odcinkowy OAV. Pozostale dwa OAVy to takie uzupelniajace historie, ktore maja miejsce przed wydarzeniami z LoGH.


WoodenJesus.png

Offline

#1716 2009-07-22 21:57:50

MasterPLASTER
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-26

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

oneechan napisał:

Natomiast ja poszukuję anime, w którym jeden z bohaterów umiera, nieważne czy to główna postać, czy drugoplanowa, żeby tylko często się pojawiała. Gatunek nie gra roli, byle tylko fabuła była wciągająca, nie wymieniajcie ecchi, nie trawię tego jezor Za haremówkami też nie przepadam, ale jak interesująca fabuła to z cierpię smile

Tu są anime które obejrzałam, albo jestem w trakcie smile

Pokaż spoiler
Wolf's Rain - zaczęłam oglądać, wciągająca fabuła,
Tehnolyze,
Raxephone - nie podobało mi się, porzuciłam
Berserk - j.w.
Code Geass
Ayashi no Ceres
Chrno Crusade
Death Note
Mushi-Uta
Romeo x Juliet
więcej nie pamiętam baka

Oprócz tego znacie coś jeszcze? =^:^=

Dzięki m_jay smile

Ja bym jeszcze sypnął: [komentarze są mocno subiektywne, zalecam ostrożność smile ):
Afro Samurai - nie pamiętam teraz dokładnie, ale chyba umarł tam jeden fajny gościu. jezor
Blood+ - umiera tu parę fajnych postaci, ale tylko dwie pierwszoplanowe.
Darker than Black - tu też umiera parę fajnych postaci, ale wszystko drugi i dalszy plan.
Fantastic Children - nie pamiętam dokładnie, ale ginie tu sporo postaci. Świetna fabuła, ale na początku nie wiadomo o co chodzi, bo wszystko wyjaśnia się pod koniec, więc zalecam oglądanie do końca pomimo przy nudnawego początku.
Saishuuheiki Kanojo - tu śmierć obłowiła się za wszystkie czasy smile_big
Witchblade - też ginie parę fajnych postaci, w tej kategorii to akurat jeden z moich faworytów.
To tyle ode mnie.

Ostatnio edytowany przez MasterPLASTER (2009-07-22 21:58:48)

Offline

#1717 2009-07-22 22:06:41

oneechan
Użytkownik
Skąd: Stalowa Wola ^^
Dołączył: 2007-06-02

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Afro Samurai sobie daruję, Blood+ porzuciłam, Darker than Black obejrzałam i nie mogę się doczekać 2 serii. Z pozostałych wymieniony na pewno obejrzę, a w szczególności Fantastic Children, miałam wcześniej to na oku. Także dzięki =^:^=

LoNGeR dzięki smile

Ostatnio edytowany przez oneechan (2009-07-22 22:13:48)


oneechan.pngwaciwe.png

Offline

#1718 2009-07-22 22:09:28

LoNGeR
Użytkownik
Dołączył: 2009-04-25

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Chaos Head - polecam trochę trzeba pogłówkować,


b2c8d7870c5846c2ba31a6e8f87da1b2.0.gif

Offline

#1719 2009-07-25 23:59:07

funymika
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-09

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Szukam czegoś z bohaterem, który nie jest frajerem. Gatunek raczej nie gra znaczenia, ale z doświadczenia wiem, że większość komedii romantycznych odpada w przebiegach (ale jeśli ktoś zna coś odpowiedniego to chętnie ^^). Ilość odcinków, grafika, oraz widownia do, której jest kierowana seria nie mają znaczenia chodzi głównie o to, żeby główny bohater był albo kozakiem (np. główny bohater z Kaze no Stigma), albo był realistycznie przedstawiony, a jego gapowatość i niedojrzałość nie były jedynymi cechami (Koyuki z Beck) ewentualnie ktoś z jakąś "dramą" w życiu tz wielką, straszną tragedią, która nie pozwala mu spać po nocach (np Holland z Eureki 7 albo główny wampirek z Black Blood Brothers). Dobrze by było gdyby była to raczej dojrzalsza postać.
Będę wdzięczna za jakieś podpowiedzi ^^

Offline

#1720 2009-07-26 00:04:49

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

funymika napisał:

Szukam czegoś z bohaterem, który nie jest frajerem. Gatunek raczej nie gra znaczenia, ale z doświadczenia wiem, że większość komedii romantycznych odpada w przebiegach (ale jeśli ktoś zna coś odpowiedniego to chętnie ^^). Ilość odcinków, grafika, oraz widownia do, której jest kierowana seria nie mają znaczenia chodzi głównie o to, żeby główny bohater był albo kozakiem (np. główny bohater z Kaze no Stigma), albo był realistycznie przedstawiony, a jego gapowatość i niedojrzałość nie były jedynymi cechami (Koyuki z Beck) ewentualnie ktoś z jakąś "dramą" w życiu tz wielką, straszną tragedią, która nie pozwala mu spać po nocach (np Holland z Eureki 7 albo główny wampirek z Black Blood Brothers). Dobrze by było gdyby była to raczej dojrzalsza postać.
Będę wdzięczna za jakieś podpowiedzi ^^

Berserk. Wprawdzie anime nie oglądałem, ale manga powinna spełnić każdy z wymienionych wyżej punktów.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024