#1401 2009-03-16 21:41:25

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Sorry, ale Renton z E7 był zwykłym osłem. xD Nic z 'kombinowaniem' to on wspólnego raczej nie miał.

luki2202 napisał:

Znasz może jeszcze jakieś anime z głównych bohaterem o nieprzeciętnym zmyśle do kombinowania ? smile_big

CG i DN pewni widziałeś, w takim razie może Spiral albo Ghost Hunt. Może nie są jak L, ale radzą sobie.

ED:
No i Master znów krok przede mną.[cmok]

Ostatnio edytowany przez dulu (2009-03-16 21:42:10)

Offline

#1402 2009-03-16 21:50:25

Roval
Użytkownik
Skąd: Biecz
Dołączył: 2008-09-14

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Pewnie dziwny sposób na szukanie jakiegoś anime:) No więc poszukuje serii, w którym główny bohater miałby charakter a la Akio z Clannad (ojciec Nagisy dla niekojarzących:)), czyli awanturniczy, wiecznie młody no i żeby śmieszył za każdym razem gdy zobaczę jego twarz:)

Ostatnio edytowany przez Roval (2009-03-16 21:50:43)


Roval.png

Offline

#1403 2009-03-16 22:21:40

dzadzar
Użytkownik
Skąd: otw
Dołączył: 2007-12-04

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Koledzy wyżej wspominali GTO, jak dla mnie idealny główny bohater z twojego opisu.

Offline

#1404 2009-03-17 01:05:26

luki2202
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-21

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

MasterPLASTER napisał:

Eureka Seven i kombinowanie 0.o? Coś chyba nie bardzo. Domyślam się, że o Code Geass: Lelouch of the Rebellion i Code Geass Hangyaku no Lelouch R2, a także Death Note już słyszałeś. Z innych "kombinowanych" tytułów to może:
- Ghost Hunt - o grupie "łapiduchów", którzy badają i zwalczają zjawiska paranormalne całkiem ostro przy tym "dyńkując"
- Monster

Chodziło mi właśnie o takie coś jak DN i Code Geass, bo obie oglądałem i mam jeszcze lekki niedosyt takich pozycji - obie strasznie wciągające smile
Zaintrygowałeś mnie tym Ghost Hunt-em, zapowiada się całkiem niezgorsza historia, tak więc obejrzę na pewno smile

dulu napisał:

CG i DN pewni widziałeś, w takim razie może Spiral albo Ghost Hunt. Może nie są jak L, ale radzą sobie.

Spiral też wygląda całkiem ciekawie, już się nie mogę doczekać obu serii smile
Dzięki za odpowiedzi. okej

Ostatnio edytowany przez luki2202 (2009-03-17 01:13:22)

Offline

#1405 2009-03-17 20:09:34

hehex
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2008-03-27

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Roval napisał:

Pewnie dziwny sposób na szukanie jakiegoś anime:) No więc poszukuje serii, w którym główny bohater miałby charakter a la Akio z Clannad (ojciec Nagisy dla niekojarzących:)), czyli awanturniczy, wiecznie młody no i żeby śmieszył za każdym razem gdy zobaczę jego twarz:)

looknij na kilka tytułów które pokazywał mi master(poprzednia strona) z tych co podawał to do tego jest najbardziej podobny(z tych które oglądałem) jest główny bohater midori no hibi ale to jest romans

Offline

#1406 2009-03-17 20:37:10

KKnD
Zbanowany
Skąd: Dystrykt Wschodni <=> D.G.
Dołączył: 2008-04-11

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Stary Ichigo z Bleach!


fontani32678yp1.gif

Offline

#1407 2009-03-26 18:34:24

Shinuta
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-22

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Dobra poszukuje anime tylko i wyłącznie podobnego do Eureka Seven, nie musi być koniecnie z mechami ale aby było podobne pod innymi względami.


722396467d834906med.jpg
We will continue to exist, we haven't finished what we have to do yet.

Offline

#1408 2009-03-26 18:35:53

Pisak
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-01-03

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Jeśli chodzi o Eureka Seven to wiadomo, że Bounen no Xamdou.


Pisak.png

Offline

#1409 2009-03-26 21:00:22

MasterPLASTER
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-26

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Dobra poszukuje anime tylko i wyłącznie podobnego do Eureka Seven, nie musi być koniecnie z mechami ale aby było podobne pod innymi względami.

Czyli mam rozumieć, że taki niby romansik między osobnikami z różnych światów plus jakaś przygoda? To spróbuj obczaić coś z tego:
- Dragonaut -The Resonance- w sumie mocno podobne, ale pozycja [mimo latających smoków] dużo mniej lotna oczkod
- Erementar Gerad - bez mechów, ale również podobne - dziewczyna z misją przypadkowo poznaje chłopaka i jadą dalej razem do przodu. Pozycja daje radę.
- Ergo Proxy - cóż, ja tu dostrzegam podobieństwa: on/ona oraz niebanalna podróż, która wpływa na naszych bohaterów, ale zawiera sporą dawkę filozoficznego dyńkowania.
- Fantastic Children - ta pozycja może nie jest za bardzo podobna, ale też nieźle daje radę. Tak jakbyś czasami miał za dużo wolnego miejsca w torrencie. Taka uwaga: początek może przynudza, ale jak się rozkręci, to ciężko się miałem oderwać.
- Fate/Stay Night - to nie wiem czy do końca tu pasuje, więc sprawdź sam.
- Full Metal Panic! + Full Metal Panic! The Second Raid - pewnie już widziałeś, więc co się będę produkował. jezor
- Seikai no Monshou + Seikai no Senki + Seikai no Senki II + Seikai no Senki III - dla mnie seria mistrzostwo świata, więc nic nie piszę, bo jestem stronniczy.
- Tenkuu no Escaflowne - uboższe pod względem wątków romantycznych, ale jest dobra akcja.
- Vandread + Vandread The Second Stage - Hmmm, powiedzmy, że taka Eureka Seven dla ubogich.

Jubei, ty się lepiej na ten niemiecki szykuj, a nie animców szukasz:P

A ja Ci mówię: pie**** szkołę, zostań ninja. okej

Offline

#1410 2009-03-26 21:43:40

Aurius
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-16

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Poszukuję anime, w którym zło ostatecznie zwycięża.

Offline

#1411 2009-03-26 21:50:58

at
Użytkownik
Skąd: Suwałki
Dołączył: 2008-10-11

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Poszukuję anime podobnego do Monster. Chodzi mi tutaj przede wszystkim o ciekawą i wciągająca fabułę oraz mroczny klimat.

Offline

#1412 2009-03-26 21:52:55

Shinuta
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-22

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

MasterPLASTER napisał:

Dobra poszukuje anime tylko i wyłącznie podobnego do Eureka Seven, nie musi być koniecnie z mechami ale aby było podobne pod innymi względami.

Czyli mam rozumieć, że taki niby romansik między osobnikami z różnych światów plus jakaś przygoda? To spróbuj obczaić coś z tego:
- Dragonaut -The Resonance- w sumie mocno podobne, ale pozycja [mimo latających smoków] dużo mniej lotna oczkod
- Erementar Gerad - bez mechów, ale również podobne - dziewczyna z misją przypadkowo poznaje chłopaka i jadą dalej razem do przodu. Pozycja daje radę.
- Ergo Proxy - cóż, ja tu dostrzegam podobieństwa: on/ona oraz niebanalna podróż, która wpływa na naszych bohaterów, ale zawiera sporą dawkę filozoficznego dyńkowania.
- Fantastic Children - ta pozycja może nie jest za bardzo podobna, ale też nieźle daje radę. Tak jakbyś czasami miał za dużo wolnego miejsca w torrencie. Taka uwaga: początek może przynudza, ale jak się rozkręci, to ciężko się miałem oderwać.
- Fate/Stay Night - to nie wiem czy do końca tu pasuje, więc sprawdź sam.
- Full Metal Panic! + Full Metal Panic! The Second Raid - pewnie już widziałeś, więc co się będę produkował. jezor
- Seikai no Monshou + Seikai no Senki + Seikai no Senki II + Seikai no Senki III - dla mnie seria mistrzostwo świata, więc nic nie piszę, bo jestem stronniczy.
- Tenkuu no Escaflowne - uboższe pod względem wątków romantycznych, ale jest dobra akcja.
- Vandread + Vandread The Second Stage - Hmmm, powiedzmy, że taka Eureka Seven dla ubogich.

Dzięki , już niektóre serie się ściągają smile

BTW: Fate/Stay Night nie jest w ogóle odobny jezor


at napisał:

Poszukuję anime podobnego do Monster. Chodzi mi tutaj przede wszystkim o ciekawą i wciągająca fabułę oraz mroczny klimat.

-Claymore
-Black Lagoon

Ostatnio edytowany przez Shinuta (2009-03-26 22:04:15)


722396467d834906med.jpg
We will continue to exist, we haven't finished what we have to do yet.

Offline

#1413 2009-03-26 21:54:42

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

at napisał:

Poszukuję anime podobnego do Monster. Chodzi mi tutaj przede wszystkim o ciekawą i wciągająca fabułę oraz mroczny klimat.

Higurashi, Death Note.

Offline

#1414 2009-03-26 22:00:18

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

at napisał:

Poszukuję anime podobnego do Monster. Chodzi mi tutaj przede wszystkim o ciekawą i wciągająca fabułę oraz mroczny klimat.

Co do mrocznego klimatu to tak na szybko: Berserk, Now and Then, Here and There, Kino no Tabi.


WoodenJesus.png

Offline

#1415 2009-03-26 22:14:12

MasterPLASTER
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-26

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Aurius napisał:

Poszukuję anime, w którym zło ostatecznie zwycięża.

Emmmm, hmmmm, ummmmm, eeeeeee...  Kodomo no Jikan (2007) [UNCEN]? Może Gantz od biedy, ale jak żyje jeszcze się z czymś takim nie spotkałem. Są serię w których ginie główny bohater, albo nawet cały świat, ale zawsze wcześniej wszystko, co było na "nie", zostaje wyplenione.

A do mrocznego klimatu nieśmiało dorzuciłbym to:
- Boogiepop wa Warawanai - mroczne i zakręcone jak słoik ruskich korniszonów.
- Ghost Hunt - potrafi być mroczne, ale jakoś specjalnie ciemno to tam nie jest. smile

Offline

#1416 2009-03-26 22:15:17

jinjej
Użytkownik
Skąd: チェンストホヴァ
Dołączył: 2004-11-12

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

at napisał:

Poszukuję anime podobnego do Monster. Chodzi mi tutaj przede wszystkim o ciekawą i wciągająca fabułę oraz mroczny klimat.

Paranoia Agent i Gankutsuou powinny trafić w Twój gust. Mogę ci polecić jeszcze Master Keaton (choć tak spójnej fabuły nie posiada, tzn. każdy odcinek to osobna historia powiązana osobą głównego bohatera) i LOGH (ta seria do mrocznych nie należy ale w mojej ocenie posiada wszystkie te elementy co Monster).

Aurius napisał:

Poszukuję anime, w którym zło ostatecznie zwycięża.

Ichi the Killer może także Soukihei MD Geist (choć w tym wypadku zło to pojecie względne) lub poszczególne odcinki Black Jack OVA.

Ostatnio edytowany przez jinjej (2009-03-26 22:20:46)


日本はきれいなです. 日本女の子にも..

Offline

#1417 2009-03-26 22:20:58

at
Użytkownik
Skąd: Suwałki
Dołączył: 2008-10-11

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

To tak, Death Note i Black Lagoon grzeją się na dysku. Higurashi wlasnie odpalilem torrenta, Claymore ogladalem,a Berserker jestem w trakcie ogladania. Te niewymienione przeze mnie tytuly chetnie lukne, dzieki za pomoc.

Ostatnio edytowany przez at (2009-03-26 22:24:14)

Offline

#1418 2009-03-26 22:28:55

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

jinjej napisał:

Gankutsuou

Popieram. Klasyczna historia o zemście przeniesiona w intrygujące realia. Co do LOGH, jest to anime zdecydowanie logiczne, trzymające dobre tempo i zapewniające niewiarygodną przyjemność odbioru.

jinjej napisał:

Ichi the Killer

W sumie nie anime (i raczej w telewizji tego nie ujrzymy zważywszy na niespotykany poziom okrucieństwa). Dość nieoczekiwane zakończenie i pasuje zarówno do zła i mroku.

Ostatnio edytowany przez m_jay (2009-03-26 22:29:56)


WoodenJesus.png

Offline

#1419 2009-03-27 19:02:36

Toua
Użytkownik
Skąd: Działdowo
Dołączył: 2009-01-29

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Szukam anime podobnego do:

1. D.gray-man, bleach, hitman reborn, naruto, Kekkaishi, kiba (chodzi o ciekawe walki i żeby w tym wszystkim był jakiś cel)
2. Shakugan no Shana, Kaze no Stigma, Zero no Tsukaima, Busou renkin, Chrno Crusader, dragonaut-the-resonance, kannagi, Labyrinth Flames, Rental Magica, rosario vampire, sekirei, xam-d-lost-memories, Vampire Knight, Spice and Wolf, Shingetsutan Tsukihime, FateStay Night, Eureka Seven, ef - a tale of melodies, Clannad, Chrome Regios, blood+. (chodzi o romans, echi (albo w tle, słabo odbijające się na fabule, albo wmieszanego w komedia jak w znt, oby nie jakaś żenująca komedia, echi dla 10 latków), najlepiej z happy endem oczkod, choć jeśli warto to obejrzę i z dramatycznym końcem ;p
3.Mushishi (chodzi o coś z klimatem, lekkiego)


Z góry dzięki smile


70867201.jpg

Offline

#1420 2009-03-27 19:06:01

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

1. Soul Eatera zczaj smile
2. Yyy Toradorę widziałeś? xD
3. Natsume Yuujinchou

Phh, same anime z 2008 podałam... D:

Ostatnio edytowany przez Qashqai (2009-03-27 19:08:17)


Qashqai.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024