#21 2008-10-12 16:32:19

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

Raczej niepotrzebne, ale to tylko moje zdanie. Primo: nie wszystkim będzie się chciało wklepywać procenciki (usiadłem na godzinkę, pora dorzucić 30%); secundo: napisy i tak będą jak będą i żadne liczby tego nie przyspieszą.

Jeśli chodzi o powiadomienia... Można by w komentarzach umieścić opcję "Powiadom mnie, gdy wyjdzie następny ep." - ludzie w końcu zaczną komentować suby jezor

Offline

#22 2008-10-12 17:06:50

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

Zbędny bajer, a jeśli chodzi o to, że osoby was męczą, kiedy będą następne suby, to zwyczajnie ignorować je i po problemie.

Offline

#23 2008-10-12 17:36:55

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

Hm, nie wiem jak stoi sytuacja z resztą tego, co było na staro serwerowym ANSI, ale jak ktoś chce wiedzieć, jakie napisy się ukazały, to jeśli jest tak jak było, to niech sobie może aktywuje RSS?

Offline

#24 2008-10-12 18:42:15

Hyuga
Użytkownik
Skąd: Bristol UK
Dołączył: 2005-03-29

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

jakby nie bylo zdania sa podzielone ale nieoszukujmy z pomyslu bysmy tylko zyskali! Pytanie czy jest szansa na powstanie takiego projektu na ANSI???

Offline

#25 2008-10-12 18:47:28

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

Hyuga napisał:

nieoszukujmy z pomyslu bysmy tylko zyskali!

Głównie obciążenie serwera oczkod

I chyba jednak wolę się oszukiwać (bo tak chyba nazywasz posiadanie odmiennego zdania)...

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2008-10-12 18:48:36)

Offline

#26 2008-10-12 18:50:13

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

Sir_Ace, to ja pooszukuje sie razem z toba smile_big


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#27 2008-10-12 18:55:20

raziel4ever
Użytkownik
Dołączył: 2004-12-05

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

a moze lepiej jak dadza sama opcje napisy w przygotowaniu tzn zeby bylo wiadomo ze ktos juz zaczal je robic (bez stanu procentowego ) mozna by dodac np 2-3 stany typu ( skonczone w korekcie itp ), bylo by fajnie poniewaz ludzie by wiedzieli ktos juz robi

Offline

#28 2008-10-12 20:12:05

Revan1600
Użytkownik
Skąd: Radom (Infinity Subs)
Dołączył: 2007-08-23

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

Pasek postępu jak najbardziej tak, ale nie w tłumaczenia, tylko serii.

Jak tłumacz siada do roboty to zazwyczaj wykonuje całego suba naraz (przynajmniej ja) i takie - powiedzmy - klikanie co 15 min. i poprawianie postępu, jest tylko uporczywe. Większość grup ma swoje strony, które musi aktualizować, to też zajmuje trochę czasu.

Co do powiadomienia, to może by tak serwer wysyłał powiadomienie na komunikatory, typu: GG, Tlen, czy MSN??

Ostatnio edytowany przez Revan1600 (2008-10-12 20:12:24)


Infinitysubsv1.jpg

Offline

#29 2008-10-12 20:37:55

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

Wiecie, czasem mnie zastanawia, skąd u nas taka generalna awersja do jakichkolwiek nowinek smile Mam chwilami wrażenie, że ANSI powinno być w wersji tekstowej, bo graficzna nakładka to już zbędny bajer, przecież napisy i tak będą, jak będą smile_big Cokolwiek się pojawi, to zaraz jest milion problemów w stylu "nie wszystkim będzie się chciało tego pilnować". No i co z tego, ja się pytam, przecież nie byłoby przymusu używania takiego bajerku, kto by chciał, ten by prowadził aktualizacje. "Zbędny bajer" - wyszukiwarka też zbędna, można wejść do katalogu i szukać smile_big Abstrahując od tego konkretnego pomysłu - ludzie, co z wami smile_big

Offline

#30 2008-10-12 20:46:42

Klapo
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-12-01

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

Dynamiczne zakładki:
http://animesub.info/rss.php
i wiesz wszystko ;p


klapos.png

Offline

#31 2008-10-12 21:10:15

Revan1600
Użytkownik
Skąd: Radom (Infinity Subs)
Dołączył: 2007-08-23

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

Wszystko fajnie, ładnie i w ogóle, ale ja na przykład, rzadko korzystam z klienta RSS.


Infinitysubsv1.jpg

Offline

#32 2008-10-12 21:32:17

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

Już wyjaśniam, czemu uważam, że zbędny bajer.
Po pierwsze, nie przyspieszy procesu tłumaczenia. Ot taki dodatek, który tylko niektórzy będą systematycznie uaktualniać. Po drugie, nie 'usunie' zapytań userów, kiedy będą następne suby, bo takie user będzie widział tylko, że będą one np. za 30%... I wtedy pojawi się pytanie: 'A ile Ci zajmie zrobienie tych 30%'?
To tyle.

Offline

#33 2008-10-12 21:39:21

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

Starfox napisał:

Już wyjaśniam, czemu uważam, że zbędny bajer.
Po pierwsze, nie przyspieszy procesu tłumaczenia. Ot taki dodatek, który tylko niektórzy będą systematycznie uaktualniać. Po drugie, nie 'usunie' zapytań userów, kiedy będą następne suby, bo takie user będzie widział tylko, że będą one np. za 30%... I wtedy pojawi się pytanie: 'A ile Ci zajmie zrobienie tych 30%'?
To tyle.


I z tych powodów, w hipotetycznej ankiecie "czy jesteś za dodaniem w jakiejś tam formie takiego ficzera" zagłosowałbyś na "nie"? Tak z ciekawości pytam.

Offline

#34 2008-10-12 21:58:46

groozin
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-07-15

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

Pomysł z powiadamianiem o nowych napisach do interesujących nas serii moim zdaniem jak najbardziej trafiony i pożądany, ale sam pasek postępu chyba nieco mniej. Dlaczego? Zastanówmy się ile czasu zajmuje faktyczna robota nad napisami. Powiedzmy 4-6 godzin wraz z korektą, zależnie od rodzaju anime i szybkości tłumacza. Co innego, gdy tłumaczy się grę czy książkę, co może zająć tygodnie ciężkiej harówy, ale czy jest sens co 15 minut uaktualniać pasek postępu tak krótkiego projektu? Wystarcza, że ktoś się zadeklarował do pracy nad napisami, a jeśli wydaję je regularnie to wiadomo kiedy oczekiwać następnych. Ja przykładowo mam zwyczaj dodawać je w weekend, ale zdarza mi się  zacząć napisy już w poniedziałek, zrobić kawałek, a potem kontynuować 2 dni później. I po co pasek ma stać w miejscu robiąc niepotrzebne nadzieje?
No ale koncepcja niezła, powiadamianie na mail lub PW (to drugie chyba nawet lepsze) jak najbardziej popieram. smile Do paska nie jestem przekonany, ale veta stawiać nie będę.


5205.png

Offline

#35 2008-10-12 22:05:02

Starfox
Użytkownik
Skąd: Dobczyce
Dołączył: 2005-09-12

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

Skoro podałem powody, według których uważam to za zbędne, to odpowiedź od razu się nasuwa, że zagłosowałbym na 'Nie' oczkod

Offline

#36 2008-10-12 22:24:57

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

Starfox napisał:

Skoro podałem powody, według których uważam to za zbędne, to odpowiedź od razu się nasuwa, że zagłosowałbym na 'Nie' oczkod

Serio, to jest dla mnie niepojęte smile_big Za głupi chyba jestem, żeby to zrozumieć smile_big

Offline

#37 2008-10-12 22:27:16

Revan1600
Użytkownik
Skąd: Radom (Infinity Subs)
Dołączył: 2007-08-23

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

Mi to tam nie przeszkadza, jeśli ktoś ma ochotę to zrobić, nawet jeśli nikt nie będzie z tego korzystał, to proszę bardzo. Tylko żeby potem nie było, że ktoś to robił na darmo.


Infinitysubsv1.jpg

Offline

#38 2008-10-12 22:39:12

Hyuga
Użytkownik
Skąd: Bristol UK
Dołączył: 2005-03-29

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

widze ze ludzie boja sie troche unowoczesnic ANSI:P poprostu utworzyc ankiete i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Offline

#39 2008-10-12 23:30:38

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

Freeman, problem nie polega na tym "co mozemy jeszcze wstawić na ANSI", bo takich rzeczy pewnie znalazło by się tysiące, tylko czy ludzie będą z tego korzystali i czy ma to racje bytu. W całym tym wątku odnosnie paska padł tylko jeden fajny pomysł. Jeśli pasek to tylko 3 albo nawet 2 zakresowy:

-zacząłem tlumaczyc
-poszło do korekty

Reszta wypowiedzi (w tym moje) jest jedynie biciem piany i studenckim gdybaniem.


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#40 2008-10-12 23:34:29

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

Starfox napisał:

Już wyjaśniam, czemu uważam, że zbędny bajer.
Po pierwsze, nie przyspieszy procesu tłumaczenia. Ot taki dodatek, który tylko niektórzy będą systematycznie uaktualniać. Po drugie, nie 'usunie' zapytań userów, kiedy będą następne suby, bo takie user będzie widział tylko, że będą one np. za 30%... I wtedy pojawi się pytanie: 'A ile Ci zajmie zrobienie tych 30%'?
To tyle.

Irytujące podejście ludzi którzy na siłe szukają dziury. Po pierwsze - nie wierze by teraz byly jakies pytania do tlumaczy kiedy, ile jeszcze, co jest czemu tak dlugo, itp... więc dlaczego mialy by sie pojawiac po takim "pasku postępu"? Po drugie "zbędny bajer" - kolejny temat o tym samym (tak samo jak bylo w niejednym temacie z napisami "ass/mDVD" czy z awatarami). Mojego zdania w tym wypadku nie zmienie - należy się rozwijać.


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024