#1 2008-10-12 10:41:33

Hyuga
Użytkownik
Skąd: Bristol UK
Dołączył: 2005-03-29

POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

Ostatnio przez przypadek natknąłem sie na fajny bajer.Szukalem napisy do serialu "fringe" i nigdzie nie moglem znalezc,wszedlem na napisy24 i tam byla taka opcja pokazujaca stan tworzenia napisów to tego wlasnie serialu.nacisnalem opcje ze tez czekam a po 2dniach doszedl do mnie mail ,ze napisy sa juz skonczone i mozna pobierac je ze stronki.Taki fajny bajer miglby byc na ANSI. Ludzie by juz sie tak czesto nie pytali kiedy napisy! Zobaczyli by ze napisy sa np.gotowe w 60% i czekali by sobie spokojnie na maila potwierdzającego ze napisy sa skonczone.Dali by wtedy spokoj tlumaczom jezor co sadzicie o takim pomyśle.????

Ps.co do nazwy tematu to nie mogle nic lepszego wymyslec jezor

Offline

#2 2008-10-12 10:44:23

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

Jak dla mnie to niegłupia myśl, bajer, ale całkiem ciekawy. Na pewno by nie zaszkodził, a mógłby pomóc. Myślę, że kluczowa byłaby tu kwestia "techniczna" smile_big

Offline

#3 2008-10-12 10:48:46

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

Albo organizacyjna, bo kto by to aktualizował. XD

Offline

#4 2008-10-12 10:49:51

Hyuga
Użytkownik
Skąd: Bristol UK
Dołączył: 2005-03-29

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

z tego co widzial osoba tworzaca napisy sama aktualizuje postep % napisów.

Offline

#5 2008-10-12 11:08:14

cieslak
Użytkownik
Skąd: Włocławek || Kuruoshii Anime
Dołączył: 2006-03-21

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

Hyuga napisał:

z tego co widzial osoba tworzaca napisy sama aktualizuje postep % napisów.

I tutaj zaczyna się problem... Na Ansi jest zbyt wiele osób, które tłumaczą, a już widzę, jak wszyscy coś tam zmieniają... ;] Czy takiej opcji nie mieli członkowie jakiś grup? Bo tak liczba by się diametralnie zmniejszyła, przez co byłby porządek. Poza tym jeden tytuł tłumaczy czasami kilka osób, więc teoretycznie można założyć, że przy jednym epku będzie kilka osób, co nam daje wiele cyferek. A co to oznacza? oczkod A chyba nie muszę wspominać, że grupy raczej nie wchodzą sobie w "tłumaczenie"? ^^

Offline

#6 2008-10-12 11:08:51

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

Hm, w formie samego paska postępu, np 45%? Czy jakoś inaczej? Ale w sumie to gra średnio warta świeczki. Ot taki bajerek.


wladza1.png

Offline

#7 2008-10-12 11:15:35

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

cieslak napisał:
Hyuga napisał:

z tego co widzial osoba tworzaca napisy sama aktualizuje postep % napisów.

I tutaj zaczyna się problem... Na Ansi jest zbyt wiele osób, które tłumaczą, a już widzę, jak wszyscy coś tam zmieniają... ;] Czy takiej opcji nie mieli członkowie jakiś grup? Bo tak liczba by się diametralnie zmniejszyła, przez co byłby porządek. Poza tym jeden tytuł tłumaczy czasami kilka osób, więc teoretycznie można założyć, że przy jednym epku będzie kilka osób, co nam daje wiele cyferek. A co to oznacza? oczkod A chyba nie muszę wspominać, że grupy raczej nie wchodzą sobie w "tłumaczenie"? ^^


Poważnie, nie przestaje mnie zadziwiać, jak z naprawdę prostej rzeczy ludzie potrafią zrobić milion problemów smile_big Czasem nawet przeraża smile_big

Offline

#8 2008-10-12 11:19:29

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

postęp tłumaczenia będzie w nowym systemie listy życzeń, ale będzie chyba działał na innej zasadzie... będzie wyliczany na podstawie ilości przetłumaczonych epów względem wszystkich... zresztą dokładnie nie wiem, bo skrypt nie ukończony, a nie wiem co tam Kane wymyślił...

a co do samego wysyłania maili, to tylko niepotrzebne obciążanie serwera...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#9 2008-10-12 11:31:12

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

Można sobie wkleić w profil albo w sygnaturce na forum coś takiego:
Dragon Ball ep. 100 - 36%, albo żeby było bardziej efektownie [||||||||||...36%................].
Tylko będzie problem, jak ludzie zamiast robić napisy, będą liczyć te procenty. xD

Ostatnio edytowany przez lb333 (2008-10-12 11:32:31)

Offline

#10 2008-10-12 12:20:18

dzadzar
Użytkownik
Skąd: otw
Dołączył: 2007-12-04

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

Na stronie vegapunk jest taka opcja i całkiem fajnie to wygląda.
http://www.vegapunk.com/news.php

Offline

#11 2008-10-12 12:30:11

Jasmine
Użytkownik
Dołączył: 2006-02-01

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

Wiele grup ma ten bajer, np. Orange-Side http://orange-subs.org
Całkiem niezła sprawa, i może faktycznie ludzie przestaliby tak tłumaczy molestować (chyba że status napisów nie zmieniałby się przez parę miesięcy jezor).

Offline

#12 2008-10-12 12:40:28

cieslak
Użytkownik
Skąd: Włocławek || Kuruoshii Anime
Dołączył: 2006-03-21

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

Freeman napisał:

Poważnie, nie przestaje mnie zadziwiać, jak z naprawdę prostej rzeczy ludzie potrafią zrobić milion problemów smile_big Czasem nawet przeraża smile_big

Już taki jestem... Cóż poradzić. xD Ludzie mówią, że dużo narzekam i chyba coś w tym jest. Zawsze robię przysłowiowe "widły". xD

Offline

#13 2008-10-12 13:11:52

Hyuga
Użytkownik
Skąd: Bristol UK
Dołączył: 2005-03-29

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

macie tu jak to wyglada http://napisy24.pl/translation.php calkiem fajny bajer:P

Offline

#14 2008-10-12 13:20:13

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

Hyuga napisał:

macie tu jak to wyglada http://napisy24.pl/translation.php calkiem fajny bajer:P

Tylko członkowie rodziny mogą przeglądać pracę swoich kolegów.

Daj zrzut ekranu.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#15 2008-10-12 13:47:02

hikikomori
Użytkownik
Skąd: z szafy
Dołączył: 2006-08-09

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

Jasmine napisał:

Wiele grup ma ten bajer, np. Orange-Side http://orange-subs.org
Całkiem niezła sprawa, i może faktycznie ludzie przestaliby tak tłumaczy molestować (chyba że status napisów nie zmieniałby się przez parę miesięcy jezor).

Taaa... no właśnie. Może podwójny pasek: [tłumaczenie 100% korekta 0%] z odsyłaczem do maila korektora, żeby zainteresowani mogli go kopnąć w d... o ile się przejmie oczkod
Co do molestowania o kolejne napisy, to nie byłabym taką optymistką, wystarczy luknąć na "co chcecie mieć przetłumaczone" czy "serie porzucone". Ludzie są niezmordowani jeśli chodzi o zadawanie tych samych pytań.

Ostatnio edytowany przez hikikomori (2008-10-12 13:47:33)

Offline

#16 2008-10-12 13:55:40

Heliar
Użytkownik
Skąd: P-ń
Dołączył: 2007-08-23

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

Freeman napisał:

Poważnie, nie przestaje mnie zadziwiać, jak z naprawdę prostej rzeczy ludzie potrafią zrobić milion problemów smile_big Czasem nawet przeraża smile_big

Masz rację, tyle paplania o nic. Na co komu %, żeby się ślinił, a poza tym jaka w tym wiarygodność? Starczy, że będzie się wpisywało na listę oczekujących na napisy, a jak się pokażą, to srv automatycznie roześle maile czy tam PW. Nie znam się na tym, ale to chyba nie aż takie skomplikowane.

Tak w ogóle, to i tak zbędne, będą napisy to będą.

Offline

#17 2008-10-12 14:16:03

Arry
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2005-11-02

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

Wg mnie napisanie
Naruto ep 1500100900 60% - będzie za dwa dni -  jest trochę niezbyt dobry. Wiele rzeczy może się zdarzyć i za dwa dni wcale tych napisów może nie być. Ponadto 60% jest trochę względne... ile razy to ja robiłem napisy, by po oglądnięciu z nimi epka zmienić 70% tego co wymaściłem. Dokładając do tego kwestię korekty takie 60% jest cholernie niewiarygodnym źródłem informacji XD


90TLh

Offline

#18 2008-10-12 15:24:36

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

sam pasek postepu jest moim zdaniem nie potrzebny. Powiadamianie na pw, jak sie pojawia napisy? moze, ale z drugiej strony czlowiek zawsze moze wpisac w wyszukiwarce i od razu ma odpowiedz. Z tego wiec wynika, ze pomysl jest tylko i wylacznie bajerkiem.

Ps.
Dawno temu mialem sygnaturke graficzna zrobiona w Photo Shop'ie [szybka zmiana procentow], ktora pokazywaja w jakim stadium zaawansowania sa moje projekty i niestety dosc czesto zapominalem ja zmieniac smile_big


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#19 2008-10-12 16:01:44

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

na http://kinomania.org/ również mają takowy pasek/i
a na n24 wygląda to następująco

n24sx5.th.jpgthpix.gif

po najechaniu kursorem na któryś z pasków postępu pokazuje się właśnie więcej informacji...

Według mnie jak już taki pomysł to właśnie w formie takowej jak na n24 jako dodatkowa
podstrona gdzie właśnie będzie takowy pasek plus ewentualne info o czym to jest...

Teraz tylko pytanie czy każdy robiący napisy będzie miał możliwość dodawania takowego paska
czy też będą odpowiednie osoby, które się tym będą zajmować...
fajny bajer bądź co bądź tylko jak to będzie wyglądać w kwestii technicznej... [;

Offline

#20 2008-10-12 16:12:44

Heliar
Użytkownik
Skąd: P-ń
Dołączył: 2007-08-23

Odp: POMYSŁ na opcje pokazujaca postep w tworzeniu napisów

Nie można porównywać filmów do anime. Filmy maja przeważnie 1:30++ h, a anime 20 min (nie wliczam op i end bo przeważnie są takie same). Czas ich tłumaczenia, jest diametralnie różny.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024