#861 2008-07-23 23:44:57

RiNa
Użytkownik
Skąd: Rzeszów
Dołączył: 2008-06-19

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Ja myślę, że Higurashi można polecić każdemu. Warto oglądnąć coś takiego dla odmiany:) Ta seria ma niesamowity klimat, nie oglądałam jeszcze niczego podobnego, zwłaszcza pierwszy sezon to istna perełka w morzu monotonii. U mnie stoi pod napisem: pozycja obowiązkowa.

czadus napisał:
rafaelpl napisał:

Ja poszukuję anime z antybohaterem w roli głównej. Chciałbym również, aby owy antybohater nie był aż taki bezwzględny i bez uczuć smile Co mam na myśli mówiąc antybohater? Postać, która dla swojego celu, będzie w stanie zabić. Trochę drastycznie to brzmi, ale po kilku haremówkach muszę zabrać się za coś mniej 'przesłodzonego' ;p

Widziałem już tytuły:
- Death Note
- Code Geass (wierny fan smile)
- Darker Than Black
- Black Lagoon (nie wiem, czy Revy można nazwać antybohaterką, ale zabijać to ona potrafiła oczkod)
- Noir (na końcu Kirika była czarnym charakterem, więc również wypisałem ten tytuł)

Miałem styczność z kilkoma odcinkami GunGrave'a i nie przypadł mi do gustu... Może przez tą starszą kreskę? Kto wie...

Zapomniałem dodać, że najlepiej gdyby anime było nowszej produkcji (2000+).


Moglibyscie powiedziec cos o ,,Code Geass" poniewaz na internecie jest wiele informacy,  ktore myla fakty, interesuje mnie tresc, wiem ze to ma 24 albo 25odc z czego ponoc jest jescze jakas 2 seria ?? czy jest ona ukonczona?? i to chyba tyle ;]

Jeśli chodzi o Code Geass to są dwa sezony, drugi właśnie wychodzi jest już 15 epów.

Pokaż spoiler
Co do treści to głównym bohaterem jest osoba, którą mozna uznać za czarny charakterek, jednak ma dobre intencję, chce zmienić świat dla swojej kalekiej siostry, jednak kierują nim też własne pobudki - pragnie zdobyć panowanie nad światem, dlatego wywołuje powstanie. Dużą rolę odgrywają w tej serii elementy polityczne, ale ciekawe wątki poboczne takie jak szkoła, miłość budują nastrój i sprawiają, że każdy w niej znajdzie coś dla siebie. Seria kręci się w klimatach mechów - coś dla fanów gatunku. Ja mogę jedynie powiedzieć, że anime GENIALNE i wcale nie przesadzam, zapewniam, że kto oglądnie ten nie pożałuje:)

Offline

#862 2008-07-23 23:49:45

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

rafaelpl napisał:

Nie wiem dlaczego, ale Higurashi kojarzy mi się z morderczymi dzieciakami... Serii nie oglądałem, ale otrzymała u mnie taką etykietę, której nie potrafię zerwać i przełamać się do zobaczenia tej serii. Nie znam treści anime, ale wywnioskowałem to z licznych komentarzy. Czy są prawdziwe? Nie wiem, ale z pewnością nie prędko się przekonam oczkod

Szczerze mówiąc to też się zastanawiałem, czy się za to w ogóle zabierać (i to z tych samych powodów), ale obejrzałem i naprawdę jest to jedna z najlepszych serii jakie w życiu widziałem (zwłaszcza po dodaniu Kai, które pokazuje bohaterów w zupełnie innym, dużo bardziej pozytywnym świetle).

Offline

#863 2008-07-24 00:01:32

czadus
Użytkownik
Dołączył: 2008-06-24

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Ehhhh, chyba muszę przedstawić wam moja sytuacje otóż to Mam miesięczny limit pobierania danych, przez co do ktoregos tam sierpnia jedyna mozliwoscia ogladania anime jest opcja ,,ONLINE",  z poczatku duzzzzo narzekałem ale w sumie okazalo sie to nie takie zle gdyz cale Death Note i Elfen Lied obejrzalem w 2 dni (maniak ;>), chcialbym obejzec Code Geass, Lunar Legend Tsukihim oraz Darker Than Black. Nigdzie nie moge znales, a jezeli znajde to odcinki sa jakos dziwnie haoutycznie podpisane co sprawia ze nie moge sie polapac (ogolnie jestem bystry ale dzis mam jakis zly dzien <hehe>) Jesli znacie jakies stronki typu veho na ktorych mogl bym znalesc te anime porsze o pomoc.



PS. Zdaje sobie sprawe ze ta prosba bardziej pasuje do dzialu ,,Skad Wziasc etc..." ale zaryzykuje...

Chociaz zeby nie bylo to Code Geass jest anime podobne do DN ponoc bardzo dobre i duzo osob poleca je fanom DN. (Bylo, bylo i jeszcze raz bylo... ale jestem zamulony i chce sie jakos wybronic)

Offline

#864 2008-07-24 00:31:07

mails
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2007-09-28

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

czadus napisał:

Ehhhh, chyba muszę przedstawić wam moja sytuacje otóż to Mam miesięczny limit pobierania danych, przez co do ktoregos tam....

Twój limit dotyczy tylko torrentów??
Bo jeśli tak to znam stronke z której możesz ściągnąć Code Geass i wiele innych anim bezpośrednio ze strony.

http://www.bleachexile.com/  (musisz się zarejestrować)

Offline

#865 2008-07-24 00:36:20

czadus
Użytkownik
Dołączył: 2008-06-24

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

mails napisał:
czadus napisał:

Ehhhh, chyba muszę przedstawić wam moja sytuacje otóż to Mam miesięczny limit pobierania danych, przez co do ktoregos tam....

Twój limit dotyczy tylko torrentów??
Bo jeśli tak to znam stronke z której możesz ściągnąć Code Geass i wiele innych anim bezpośrednio ze strony.

http://www.bleachexile.com/  (musisz się zarejestrować)


Limit moj na dzien dzisiejszy wynoci 38,4mb czyli moge na moj komputer sciagnac jednie te marne 39mb wiec to nawet nie jest 1 odcinek...

EDIT
Sprawdzilem transfer i 1odcinek sciagal by mi sie 10godzin wiec to za duzoo

Ostatnio edytowany przez czadus (2008-07-24 00:40:07)

Offline

#866 2008-07-24 00:49:58

mails
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2007-09-28

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

czadus napisał:

Sprawdzilem transfer i 1odcinek sciagal by mi sie 10godzin wiec to za duzoo

hmm.. to może youtube. Jak miałem internet do laptopa z limitem 2GB i zawrotną prędkością 10-25kB/s to korzystałem z youtube. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Offline

#867 2008-07-24 01:56:56

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

czadus znajdź kogoś z kim się możesz wymienić za czyste płyty (bo pewnie kolekcji nie masz na wymianę) i będziesz miał serie anime w dobrej jakości. Dla osób z taką lipną internetową opcją jak limity i małe prędkości to najlepszy wybór, oglądać streamowane anime to kaszana (jak dla mnie).
Tyle tytułem offtopa. oczkod

Ktoś poleci jakieś anime gdzie bohaterem / bohaterką nie jest człowiek? Każdy gatunek może być poza hentajami (tam co drugi to jakiś "mackowy" potwór.) Oczywiście nie chodzi mi też o anime z wampirami, gdzie wampir cały czas wygląda jak człowiek smile

Offline

#868 2008-07-24 02:07:29

postmaster
Zbanowany
Skąd: gdynia
Dołączył: 2008-01-06

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

guyver
zarathusra

Offline

#869 2008-07-24 15:03:18

czadus
Użytkownik
Dołączył: 2008-06-24

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

mails napisał:
czadus napisał:

Sprawdzilem transfer i 1odcinek sciagal by mi sie 10godzin wiec to za duzoo

hmm.. to może youtube. Jak miałem internet do laptopa z limitem 2GB i zawrotną prędkością 10-25kB/s to korzystałem z youtube. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.


Znalazlem fajna strone www.kreskowki.fani.pl znalazlem na niej 1 i 15ep 2 seri  CG, Jakos jak na online jest b.dobra (wedlug mnie) a z internetem 512kb/s spokojnie mozna ogladac odcinki bez czekania az sie zbuferuja ;], a od sierpnia bede miec juz normalny internet 1mb/s bez limitow i chyba nie bedzie juz takich problemow ;]

EDIT

bd - bede ;P pisze ,,bd" juz tak z przyzwyczajenia ;p

Ostatnio edytowany przez czadus (2008-07-24 15:06:11)

Offline

#870 2008-07-24 18:22:12

jacksonguitar
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Dołączył: 2008-03-25

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Witam wszystkich smile Szukam anime podobnego do FMA, znacie coś fajnego ? Bo tak mnie wciągnęła ta fabuła i akcja, że muszę zobaczyć coś podobnego jezor

Offline

#871 2008-07-24 18:54:27

MasterPLASTER
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-26

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Spróbuj obadać:
- Blood+ - trochę wolno się rozkręca, ale potem jest niezłe.
- Code Geass: Lelouch of the Rebellion - jak jeszcze nie widziałeś, to Cię powinno wessać jak silnik od 747.
To by były tytuły z ambitniejszą fabułą, na deser polecałbym [w sensie: trochę uboższa fabuła z niezłą akcją]:
- Claymore
- Darker Than Black
- Hellsing
- Kaze no Stigma
- Shakugan no Shana
- Witchblade
I chyba tyle z takich ciekawszych, tak poza konkursem mógłbyś jeszcze rzucić okiem na:
- Get Backers - niezła komedyjka, przyzwoita akcja, a ciekawsza fabuła pojawia się co paręnaście odcinków.
- Ghost Hunt - to już z zupełnie innej beczki ale myślę, że też powinno Cię przytrzymać przed monitorem. Takie coś jak Archiwum X, tylko, że wszystko rozbija się o walkę z duchami.

Edit dla Z0n9er: Zdemontuj te ograniczniki, które trzymają Cię tylko przy temacie i zwróć uwagę co szczególnie spodobało się jacksonguitarowi w FMA. Teraz napisz mi, gdzie ty masz wciągającą fabułę w Slayersach albo w D.Gray-manie? Dla mnie w Slayersach jest co najwyżej nie najgorsza, zresztą główną domeną tego anime jest humor i akcja, więc ja mógłbym ten tytuł co najwyżej zarekomendować razem z Get Backers. Podobnie można by powiedzieć o D.Gray-manie, przy czym tu raczej głównymi domenami jest akcja z elementami humoru, a dopiero dalej ciekawa fabuła i ja polecałbym ten tytuł "w porywach" razem z Claymore i resztą.

Ostatnio edytowany przez MasterPLASTER (2008-07-24 20:58:42)

Offline

#872 2008-07-24 20:13:49

Z0n9er
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2008-03-19

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Masterplaster
wszystko fajnie tylko powiedz co jest podobnego w CG do fma - chyba tylko to ze  głowni bohaterowie maja ułomne rodzeństwo -,-
albo hellsing ma w jeden punkt wspólny z fma rękawiczki alucarda są podobne do tych co nasi "płomieny alchemik" (czy jak on tam mial)

a reszta sie zgadza

ja od siebie bym dodal jeszcze może takie tytuły jak
slayers(pierwsze serie) <-- taki klasyk  znajdzesz w nim i elementy komediowe i walki (podobnie jak w fma)
d.gray-man na sile tez można obadać pod pewnymi względami tez jest podobne do fma  (czyt walka + komedyjka) tylko ze ciągnie sie jak flaki z olejem na początku (z 30-40 środkowych odcinków można sobie spokojnie darować )

Offline

#873 2008-07-24 20:19:28

filazaf_
Zbanowany
Dołączył: 2008-03-22

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Spice & Wolf
-Karin-Watched
-Shakugan no Shana-dropped 2nd series
-Zero no Tsukaima-watched 3rd season

Szukam czegoś tak pięknego i poetyckiego jak Spice & Wolf
Już nie chodzi tylko o ich piękną 'miłość' lecz kapitalny desing postaci i bohaterów których od razu się lubi.
Coś pięknego, że tak powiem powiew świeżości


Zostałeś zbanowany na tym forum.
Zmiana danych
Twoje konto jest z jakiegoś powodu zabanowane. Aby wyjaśnić sytuację skontaktuj się z Administratorem.

Offline

#874 2008-07-24 20:33:38

Z0n9er
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2008-03-19

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

5 centimeters per second <-- piękna historia i jeszcze lepsza kreska  .. taki sposób zeby sie odchamić
Bokura Ga Ita <--fajna konstrukcja postaci kreska niestety chwilami zawodzi i to mocno ale sama konstrukcja anime niezła takze sposób na odchamienie sie
Tengen Toppa Gurren Lagann <--!! powiem tak do 8 odcinka bedzesz zachwycony a potem albo sie zalamiesz albo.. (nie wiem co .. ja sie w każdym razie załamałem  smutny )
Nana <--!! powiew świeżości większość bohaterów z miejsca potrafi zauroczyć
Suzumiya Haruhi no Yuuutsu <-- zapewne znasz ale niewspomnienie oniej bylo by grzechem
Gintama <--!! absurdalny humor i świetne teksty  ( polskie tłumaczenia(KA FTW) przebijają nawet ang hardsuby (btw KA coś zapomnieli o tym projekcie a szkoda smutny )

Ostatnio edytowany przez Z0n9er (2008-07-24 20:34:51)

Offline

#875 2008-07-24 23:47:05

LWish
Użytkownik
Dołączył: 2008-03-29

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

filazaf_ napisał:

Spice & Wolf
-Karin-Watched
-Shakugan no Shana-dropped 2nd series
-Zero no Tsukaima-watched 3rd season

Szukam czegoś tak pięknego i poetyckiego jak Spice & Wolf
Już nie chodzi tylko o ich piękną 'miłość' lecz kapitalny desing postaci i bohaterów których od razu się lubi.
Coś pięknego, że tak powiem powiew świeżości

ef - a tale of memories
Krótko mówiąc, genialne.

Dodaj sobie jeszcze The Place Promised in Our Early Days (pełnometrażówka).

Offline

#876 2008-07-25 01:01:30

nuito
Użytkownik
Skąd: Żary
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

filazaf_ napisał:

Spice & Wolf
-Karin-Watched
-Shakugan no Shana-dropped 2nd series
-Zero no Tsukaima-watched 3rd season

Szukam czegoś tak pięknego i poetyckiego jak Spice & Wolf
Już nie chodzi tylko o ich piękną 'miłość' lecz kapitalny desing postaci i bohaterów których od razu się lubi.
Coś pięknego, że tak powiem powiew świeżości

-True Tears
-Myself Yourself
Dwa genialne tytuły

Offline

#877 2008-07-25 21:57:26

jacksonguitar
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Dołączył: 2008-03-25

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Hej, MasterPLASTER, już prawie kończę Code Geass smile_big To prawda, IMO bardzo wciągające, aczkolwiek to mi przypomina Death Note a nie FMA smile_big

Offline

#878 2008-07-25 22:44:31

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Moża prosić o jakieś fajne, ciekawe anime z fajną fabuła i akcja ( mogą być supermoce)
I żeby to nie było stare anime max od roku 2000r. Stare kreski mi już zbrzydły ;]


tumblr_static_bug.gif

Offline

#879 2008-07-25 22:45:48

LWish
Użytkownik
Dołączył: 2008-03-29

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Darker Than Black, Code Geass, DN, FMA.

Zależy co dokładnie lubisz. Podałem te najpopularniejsze.

Offline

#880 2008-07-27 21:43:38

hehex
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2008-03-27

Odp: Poszukuję anime podobnego do...

Szukam czegoś co mnie wciagnie, moze byc w rodzaju one piece strasznie mi sie podoba a i plix stronke na ktorej moge to obejzec online ;] z gory thix
a zebyscie mi nie pisali tego co obejzalem to : naruto, bleach, d. gray-man, samurai champloo, hellsing, tenjou tenge,fate stay/night, death note

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024