#1 2008-07-18 17:02:53

Mortis
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2008-07-18

Jak włączyć Karaoke Template w AegiSub'ie?

Wiem, mogę się wydać jakiś dziwny i niedouczony, ale nie umiem włączyć Karaoke Template. Więc pytam: "Jak?". Bardzo proszę o odpowiedź.

Offline

#2 2008-07-18 20:37:19

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jak włączyć Karaoke Template w AegiSub'ie?

Ja moze jestem niedouczony z jasnowidztwa oczkod
Która wersja Aegisub? Podaj przynajmniej tę informację.
Bo póki co to dałeś pytanie pokroju "Mój samochód nie działa. Czemu?"

O tym jak używać karaoke templatera jest na stronie aegisuba bardzo zrozumiale wyjasnione.
Powinno też być w instalowanej wraz z Aegisubem dokumentacji.

Offline

#3 2008-07-18 22:13:59

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Jak włączyć Karaoke Template w AegiSub'ie?

Może Mortis po prostu angielskiego nie zna w takim stopniu, by zrozumieć to, co tam jest napisane. Z tego co wiem, to templete działa tylko w wersji 2 wzwyż,;) sam raczej nie mam zamiaru uczyć cię, co i jak się robi, bo się na tym nie znam i nie muszę się znać, bo skrypty to znacznie potężniejsze narzędzie, więc templetami się nie bawię. Wiem przypadkiem jak je odpalić, bo robi się to tak samo jak skrypty, czyli export subtitles, wybierasz tam na liście templete coś tam i gotowe, ale najpierw musisz zrobić to, co jest dla mnie czarną magią, czyli napisać templete line(s).[hehe]


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#4 2008-07-18 22:38:10

Nighthanter
Użytkownik
Dołączył: 2007-03-04

Odp: Jak włączyć Karaoke Template w AegiSub'ie?

Jeżeli template działa tylko od 2.0 wzwyż, to się zastanawiam z czego ja korzystałem, niby nazywało się "Template-based effect". W każdym razie wersja 1.10 ma plik "multi-template" i za jego pomocą można całkiem fajne efekty zrobić. Szkoda tylko, że na stronie Aegisuba tak mało opisane jest, zmiana czasu trwania linijek została ledwo wspomniana. I wcale nie trzeba eksportować subów, żeby skożystać z template, jak to piszą na stronie Aegi. Wystarczy do Automation menager wczytać ten plik i kliknąć "Apple now".

Offline

#5 2008-07-19 14:56:38

Mortis
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2008-07-18

Odp: Jak włączyć Karaoke Template w AegiSub'ie?

Dzięki Wam za odpowiedź. Wersja oczywiście 2.1.2. I nie jestem aż tak niedouczony, aby nie wiedzieć, że muszę wczytać ten plik w  Automation Menager (ale w sumie to już tam był). Jeżeli chodzi o znajomość języka angielskiego, to czego można się spodziewać po 13 letnim dziecku - uczę się (i tak jest dobrze, bo mogę, z małym tylko udziałem słownika, oglądać anime z angielskimi subbami). A skryptu dopiero się uczę (z GTW, ale jeżeli jest gdzieś jeszcze jakiś inny kurs, bardzo chętnie bym się i za niego zabrał). Wracając do Template'a, tak wygląda mój manager, a tak "apply karaoke template".

Offline

#6 2008-07-19 15:48:27

Nighthanter
Użytkownik
Dołączył: 2007-03-04

Odp: Jak włączyć Karaoke Template w AegiSub'ie?

Mam tak samo jak Mortis, nie wiem czemu, zrobiłem wszystko jak pisali na stronie i świństwo nie jest dostępne. Jak próbuje się eksportować z tym template to niby się uruchamia i coś tam robi, ale wynikowy plik jest taki sam, nic się nie zmienia, nie mam pojęcia dlaczego. Radzę tak jak ja, skorzystać z wersji 1.10, tam wszystko pięknie, ładnie chodzi, bez żadnych problemów.

Ostatnio edytowany przez Nighthanter (2008-07-19 15:53:47)

Offline

#7 2008-07-19 18:27:18

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jak włączyć Karaoke Template w AegiSub'ie?

Od wersji 2.0 inaczej używa się templatera.
1) robisz klasyczne karaoke {\k20} itd
2) wstawiasz pustą linijkę nad pierwsza linię tego karai ustawiasz ją jako komentarz
3) ustawiasz by pusta linia miała ten sam styl co te linie z karaoke
4) w pole effects pustej lini wpisujesz: template
5) w pole z treścią tej pustej linii wpisujesz skrypt wg jakiego ma ci przerobić
6) automation->apply templater

Offline

#8 2008-07-19 18:57:05

Mortis
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2008-07-18

Odp: Jak włączyć Karaoke Template w AegiSub'ie?

Dzięki, Suchy. Dzięki Wam wszystkim.

Offline

#9 2008-07-19 22:57:23

Nighthanter
Użytkownik
Dołączył: 2007-03-04

Odp: Jak włączyć Karaoke Template w AegiSub'ie?

Suchy napisał:

Od wersji 2.0 inaczej używa się templatera.
1) robisz klasyczne karaoke {\k20} itd
2) wstawiasz pustą linijkę nad pierwsza linię tego karai ustawiasz ją jako komentarz
3) ustawiasz by pusta linia miała ten sam styl co te linie z karaoke
4) w pole effects pustej lini wpisujesz: template
5) w pole z treścią tej pustej linii wpisujesz skrypt wg jakiego ma ci przerobić
6) automation->apply templater

Czyli w 2.1 trzeba template w pole effects wsadzić? Kurczę, nie zauważyłem, że zmienili pole w wersji 2.1, w 1.10 wklejało się to w pole Actor. Zrobiłem, przy eksporcie coś zadziałało, ale zrobiło aby śmietnik z suba. Czy wersja 2.1 ma inne komendy? Dobra, i tak robię na 1.10, mało mnie to obchodzi.

Ostatnio edytowany przez Nighthanter (2008-07-19 23:05:45)

Offline

#10 2008-07-19 23:55:41

Wojcirej
Użytkownik
Skąd: Dębica
Dołączył: 2007-05-11

Odp: Jak włączyć Karaoke Template w AegiSub'ie?

Nighthanter napisał:

Czyli w 2.1 trzeba template w pole effects wsadzić?

Dokładnie tak. oczkod


...

Offline

#11 2008-07-20 00:25:15

Zio
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2008-01-09

Odp: Jak włączyć Karaoke Template w AegiSub'ie?

Nighthanter napisał:
Suchy napisał:

Od wersji 2.0 inaczej używa się templatera.
1) robisz klasyczne karaoke {\k20} itd
2) wstawiasz pustą linijkę nad pierwsza linię tego karai ustawiasz ją jako komentarz
3) ustawiasz by pusta linia miała ten sam styl co te linie z karaoke
4) w pole effects pustej lini wpisujesz: template
5) w pole z treścią tej pustej linii wpisujesz skrypt wg jakiego ma ci przerobić
6) automation->apply templater

Czyli w 2.1 trzeba template w pole effects wsadzić? Kurczę, nie zauważyłem, że zmienili pole w wersji 2.1, w 1.10 wklejało się to w pole Actor. Zrobiłem, przy eksporcie coś zadziałało, ale zrobiło aby śmietnik z suba. Czy wersja 2.1 ma inne komendy? Dobra, i tak robię na 1.10, mało mnie to obchodzi.

jest template  czyli odpowiednik line per sylab i multi k replacer
jest template line czyli odpowiednik simple k replacer
jest code once czyli miejsca na różne skrypty
jest template notext , który jest bardzo pomocny przy animacjach kształtów - zostawia czasy, ale usuwa tekst.
i jest jeszcze parę innych.

mnie największą trudność sprawiło to, że automation4 nie działa wtedy, gdy w pliku jest więcej niż ileś tam linijek. nigdzie tego nie napisali, a ja męczyłem się dobrych parę godzin.

Offline

#12 2008-07-20 09:41:35

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Odp: Jak włączyć Karaoke Template w AegiSub'ie?

@Mortis

Mozesz takze robit co za pomocą Template Line oczkod

http://www.nnh.na7.pl/forum/viewtopic.php?t=1235

Offline

#13 2008-07-20 20:05:54

Mortis
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2008-07-18

Odp: Jak włączyć Karaoke Template w AegiSub'ie?

tymek88 napisał:

Mozesz takze robit co za pomocą Template Line oczkod

Wiem, zdążyłem już się nawet zarejestrować...

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024