#41 2008-06-29 15:21:11

didlet
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2006-07-07

Odp: Prośba do suberow, opisy subów

luki349 napisał:

FPS napisów nie jest potrzebny jeśli autor napisów zrobił dobry timing, to się możesz bawić w lotto. Ale teraz tak:
- ściągam jakieś mało popularne anime z torrenta, gdzie nie ma nawet grupy podanej :/
- napisy na ANSI są sprzed 5 lat jak nie więcej (:D), albo ktoś robił do tego napisy jako te swoje pierwsze
- nie dość, że jest złe tłumaczenie, braki przecinków, brak ortografii, to jeszcze timing jest do....
To teraz dopasuj mi te napisy do filmu, jeśli zmieniasz fps na jakikolwiek i się rozjeżdża i popraw timing - zaznaczam, że bardzo chcesz obejrzeć serie, a torrent był chu... i się ściągało tydzień. Idzie padaki dostać ze zdenerwowania, a wam się nie chce napisać "FPS:23,98".......

A mówią, że to ja jestem leniwy jezor

glupi przyklad poniewaz jezeli napisy sa tak stare a autor dopiero zaczynal z tlumaczniem - napisy w 99% beda w formacie czasowym wiec wchodzi w gre tylko przesuniecie napisow w "prawo/lewo"

wracajac do tematu - info o fps jest zbedne - na oko mozna okreslic jaki jest fps... widac to po kilku pierwszych tekstach... dla mnie jest to czyste lenistwo ze strony fanow jezeli nie potrafia dopasowac napisow do swojej wersji anime... powinnismy dziekowac za to ze chcialo im sie tlumaczyc oczkod a ci co maja problemy z dopasowaniem napisow - niech poczytaja troche o synchronizacji napisow... jest tego pelno na tym forum i nie tylko

Ostatnio edytowany przez didlet (2008-06-29 15:26:47)

Offline

#42 2008-06-29 15:33:44

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Prośba do suberow, opisy subów

didlet napisał:

wracajac do tematu - info o fps jest zbedne - na oko mozna okreslic jaki jest fps... widac to po kilku pierwszych tekstach... dla mnie jest to czyste lenistwo ze strony fanow jezeli nie potrafia dopasowac napisow do swojej wersji anime... powinnismy dziekowac za to ze chcialo im sie tlumaczyc oczkod a ci co maja problemy z dopasowaniem napisow - niech poczytaja troche o synchronizacji napisow... jest tego pelno na tym forum i nie tylko

Jak babcię kocham, ginie w narodzie umiejętność czytania ze zrozumieniem smile_big Przecież autor wie, jak dopasować napisy. Ba, on to chce sam, własnoręcznie zrobić! Ale potrzebuje do tego informacji o FPS i prosi, żeby ją w miarę możliwości podawać. Tyle. Na dobrą sprawę nie pyta się nawet o zdanie innych w tej kwestii oczkod

Offline

#43 2008-06-29 16:04:34

lukio
Użytkownik
Skąd: Zgierz
Dołączył: 2006-04-19

Odp: Prośba do suberow, opisy subów

najciekawsze jest to, że najwięcej do powiedzenia mają osoby nie robiące napisów w mdvd smile
zacytuje więc mojego ziomka z pracy: "zupełnie nie kminie o co biega" smile_big

Offline

#44 2008-06-29 16:09:23

ufix sama
Użytkownik
Dołączył: 2006-08-30

Odp: Prośba do suberow, opisy subów

W sumie to jak ktoś subki w SEP robi, i w mdvd, mógłby zostawić wstawkę subedita z fps i tyle. Nie wiem, czy nowsza wersja posiada też tą wstawkę, czy już nie. Pamiętam, że przy filmach (anime się nie zajmowałem) czasem podanie fps naprawdę było pomocne. Zwłaszcza jeśli się miało jakąś, dajmy na to, ruską wersję xD Czasem zdarzy mi się z pl subów do anime skorzystać, jak mam rawy, więc gdy ktoś napisze: [S^M]Anime XXX i fps 23.976, a ja też mam [S^M], ale to np. było jakieś HD o fps 119, nie muszę się głowić co u mnie jest nie tak. Chociaż mdvd chyba powoli jest wypierany przez ass.

Offline

#45 2008-06-29 16:23:17

lukio
Użytkownik
Skąd: Zgierz
Dołączył: 2006-04-19

Odp: Prośba do suberow, opisy subów

ufix sama napisał:

W sumie to jak ktoś subki w SEP robi, i w mdvd, mógłby zostawić wstawkę subedita z fps i tyle. Nie wiem, czy nowsza wersja posiada też tą wstawkę, czy już nie. Pamiętam, że przy filmach (anime się nie zajmowałem) czasem podanie fps naprawdę było pomocne. Zwłaszcza jeśli się miało jakąś, dajmy na to, ruską wersję xD Czasem zdarzy mi się z pl subów do anime skorzystać, jak mam rawy, więc gdy ktoś napisze: [S^M]Anime XXX i fps 23.976, a ja też mam [S^M], ale to np. było jakieś HD o fps 119, nie muszę się głowić co u mnie jest nie tak. Chociaż mdvd chyba powoli jest wypierany przez ass.

nowy sep b.4056 nie dodaje info o pliku dopóki nie doda mu się ścieżki do gspota (testowane 2 min temu)

mdvd nie szybko zdechnie, w końcu ludzie nadal robią suby w tmp:D a z drugiej strony jak wcześniej wspomniał Freeman, mdvd to NAJLEPIEJ odczytywany format na stacjonarnych (wystarczy przeczyścić suby z fontów i kolorów) odtwarzaczach oczkod

Offline

#46 2008-06-29 16:28:54

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Prośba do suberow, opisy subów

lukio napisał:

mdvd nie szybko zdechnie, w końcu ludzie nadal robią suby w tmp:D a z drugiej strony jak wcześniej wspomniał Freeman, mdvd to NAJLEPIEJ odczytywany format na stacjonarnych (wystarczy przeczyścić suby z fontów i kolorów) odtwarzaczach oczkod

No no, proszę nie przekręcać moich słów, bo jeszcze ktoś nieopatrznie pomyśli, że promuję mDVD (neva!) ;P Powiedziałem tylko, że stacjonarki obsługują mDVD lepiej od ASS (bo tego nie obsługują wcale). Najlepiej obsługują format SRT i na rzecz tego formatu od dawna lobbuję smile

Offline

#47 2008-06-29 16:34:51

Jasmine
Użytkownik
Dołączył: 2006-02-01

Odp: Prośba do suberow, opisy subów

Freeman napisał:
didlet napisał:

wracajac do tematu - info o fps jest zbedne - na oko mozna okreslic jaki jest fps... widac to po kilku pierwszych tekstach... dla mnie jest to czyste lenistwo ze strony fanow jezeli nie potrafia dopasowac napisow do swojej wersji anime... powinnismy dziekowac za to ze chcialo im sie tlumaczyc oczkod a ci co maja problemy z dopasowaniem napisow - niech poczytaja troche o synchronizacji napisow... jest tego pelno na tym forum i nie tylko

Jak babcię kocham, ginie w narodzie umiejętność czytania ze zrozumieniem smile_big Przecież autor wie, jak dopasować napisy. Ba, on to chce sam, własnoręcznie zrobić! Ale potrzebuje do tego informacji o FPS i prosi, żeby ją w miarę możliwości podawać. Tyle. Na dobrą sprawę nie pyta się nawet o zdanie innych w tej kwestii oczkod

Freeman, podziwiam Twoją cierpliwość smile_big Zastanawiam się tylko, jak długo będziesz musiał to powtarzać, żeby dotarło wreszcie do ludzi oczkod

Offline

#48 2008-06-29 16:40:11

Krzyżu
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2007-05-20

Odp: Prośba do suberow, opisy subów

Freeman napisał:
lukio napisał:

mdvd nie szybko zdechnie, w końcu ludzie nadal robią suby w tmp:D a z drugiej strony jak wcześniej wspomniał Freeman, mdvd to NAJLEPIEJ odczytywany format na stacjonarnych (wystarczy przeczyścić suby z fontów i kolorów) odtwarzaczach oczkod

No no, proszę nie przekręcać moich słów, bo jeszcze ktoś nieopatrznie pomyśli, że promuję mDVD (neva!) ;P Powiedziałem tylko, że stacjonarki obsługują mDVD lepiej od ASS (bo tego nie obsługują wcale). Najlepiej obsługują format SRT i na rzecz tego formatu od dawna lobbuję smile

No, nie do końca. Są stacjonarne odtwarzacze DVD, które czytają ASS;).

Sory, że nie związane z tematem.


lastfmbuttonbykiokuh.png

Offline

#49 2008-06-29 16:41:27

lukio
Użytkownik
Skąd: Zgierz
Dołączył: 2006-04-19

Odp: Prośba do suberow, opisy subów

Freeman napisał:
lukio napisał:

mdvd nie szybko zdechnie, w końcu ludzie nadal robią suby w tmp:D a z drugiej strony jak wcześniej wspomniał Freeman, mdvd to NAJLEPIEJ odczytywany format na stacjonarnych (wystarczy przeczyścić suby z fontów i kolorów) odtwarzaczach oczkod

No no, proszę nie przekręcać moich słów, bo jeszcze ktoś nieopatrznie pomyśli, że promuję mDVD (neva!) ;P Powiedziałem tylko, że stacjonarki obsługują mDVD lepiej od ASS (bo tego nie obsługują wcale). Najlepiej obsługują format SRT i na rzecz tego formatu od dawna lobbuję smile

fakt smile za dużo kofeiny i tablic haszujących (obronę mam we wtorek) wow

Krzyżu napisał:

No, nie do końca. Są stacjonarne odtwarzacze DVD, które czytają ASS;).
Sory, że nie związane z tematem.

Pioneer DV-300 <- sprawdzał ktoś ?

Ostatnio edytowany przez lukio (2008-06-29 16:45:58)

Offline

#50 2008-06-29 16:46:04

elwis
Użytkownik
Dołączył: 2007-05-17

Odp: Prośba do suberow, opisy subów

Hmmmm większość anime jest przeznaczone dla dzieci i raczej większość dzieciaczków nie ma pojęcia o fps, dobrze jest jak niektórzy wiedzą jak zmienić fps i zrobić synchro. Po co im utrodiać życie nie podając najprostrzych informacji o napisach smile_big smile_big

Offline

#51 2008-06-29 16:47:43

manti
Zbanowany
Skąd: Mikołów
Dołączył: 2006-05-25

Odp: Prośba do suberow, opisy subów

do autorów napisów w MDVD, wpisujcie fps gdyż ręka nie odpadnie i wielu ludziom to ułatwi życie a jeśli nie chcecie to zmieńcie format na jakiś czasowy.
Lukio, jeśli ściągniesz napisy w MDVD bez podanego fps to zapytaj autora, nie zakładaj tematu na forum bo widzisz co się dzieje...         ---JAK ZWYKLE TOTALNA PORAŻKA---
temat jest do zamknięcia gdyż nikt nie potrafi zrozumieć w jakim celu został założony...

Ostatnio edytowany przez manti (2008-06-29 17:07:18)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024