#1 2007-10-20 12:45:31

JoJo
Użytkownik
Dołączył: 2006-09-21

Napisy nie pasuja w MPC a w subedit tak...

Mam dziwny problem z napisami do Da Capo 1 serii od darkside-raws, otoz w subedit po zmianie fps na takie jak ma plik czyli: 59.94fps wszystko ladnie smiga czasy pasuja bezproblemowo, jednak gdy zapisze napisy i chce je otwozyc w MPC napisy juz nie pasuja, nie wiem czemu, po zmianie z mDVD na MPL2 dzialaja bezproblemowo ale wolalbym je zachowac w mDVD. Moze jakas rada czemu nie dziala to jak powinno?
oba playery wykrywaja ten sam fps, jest to plik avi wiec subedit sam ustawia sobie wlasciwa wartosc a nie 25 fps jak w przypadku mkv czy ogm.
dane pliku:
Video: Windows Media Video 9 704x396 59.94fps [Stream 00]
Audio: MPEG Audio Layer 3 48000Hz stereo 152Kbps [Stream 01]

Offline

#2 2007-10-20 14:26:02

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Napisy nie pasuja w MPC a w subedit tak...

Ja zauważyłem, że MPC samo w sobie ma problem z mDVD, zaś w vobsubie działają bez problemu.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#3 2007-10-20 14:49:33

ziomalLDZ
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2006-10-10

Odp: Napisy nie pasuja w MPC a w subedit tak...

mam te same napisy i mi pasuja :/ nie wiem moze sprobuj nowe codeki sciagnac...

Offline

#4 2007-10-20 15:00:58

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Napisy nie pasuja w MPC a w subedit tak...

Albo zrób format[gwizdze]
Nie ma to jak:
- chyba zasilacz mi się spalił
- zrób format

Może namieszałeś coś z fps'em, jeśli SE nie pokazuje [fps=25,0], to nie powinieneś go zmieniać, chybaojej, a próbowałeś odpalić w MPC, przed zmianą fps?

Ostatnio edytowany przez dulu (2007-10-20 15:01:39)

Offline

#5 2007-10-20 18:20:02

Kisiel
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Napisy nie pasuja w MPC a w subedit tak...

Quithe napisał:

Ja zauważyłem, że MPC samo w sobie ma problem z mDVD, zaś w vobsubie działają bez problemu.

Taa zastanawiałem się nad tym też kiedyś. mDVD zachowuje sie czasem dziwnie - szczególnie u mnie było to widoczne na onegai twins.
Doszedłem do tego jak to poprawić oczkod
Jak zaczynają ci sie robic problemy z mDVD na MPC pod ogm/mkv/mp4 a na subedicie dobrze działa to zmień z wmr9rendless na wmr7rendless lub na odwrót [zależy co masz w tej chwili] smile


10721827ve.gif

Offline

#6 2007-10-20 18:40:25

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Napisy nie pasuja w MPC a w subedit tak...

Kisiel napisał:
Quithe napisał:

Ja zauważyłem, że MPC samo w sobie ma problem z mDVD, zaś w vobsubie działają bez problemu.

Taa zastanawiałem się nad tym też kiedyś. mDVD zachowuje sie czasem dziwnie - szczególnie u mnie było to widoczne na onegai twins.
Doszedłem do tego jak to poprawić oczkod
Jak zaczynają ci sie robic problemy z mDVD na MPC pod ogm/mkv/mp4 a na subedicie dobrze działa to zmień z wmr9rendless na wmr7rendless lub na odwrót [zależy co masz w tej chwili] smile

O, dobrze wiedzieć, przy najbliższej okazji sprawdzę smile


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#7 2007-10-20 18:49:14

JoJo
Użytkownik
Dołączył: 2006-09-21

Odp: Napisy nie pasuja w MPC a w subedit tak...

Kisiel napisał:
Quithe napisał:

Ja zauważyłem, że MPC samo w sobie ma problem z mDVD, zaś w vobsubie działają bez problemu.

Taa zastanawiałem się nad tym też kiedyś. mDVD zachowuje sie czasem dziwnie - szczególnie u mnie było to widoczne na onegai twins.
Doszedłem do tego jak to poprawić oczkod
Jak zaczynają ci sie robic problemy z mDVD na MPC pod ogm/mkv/mp4 a na subedicie dobrze działa to zmień z wmr9rendless na wmr7rendless lub na odwrót [zależy co masz w tej chwili] smile

Pod AVI tez sprawdzil sie ten trik oczkod
Zmienilem z wmr9 na wmr7 i napisy juz dzialaja prawidlowo smile_big
dzieki za pomoc.

Offline

#8 2007-10-21 01:04:58

Kisiel
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-06-24

Odp: Napisy nie pasuja w MPC a w subedit tak...

Quithe napisał:

O, dobrze wiedzieć, przy najbliższej okazji sprawdzę smile

Nie ma sprawy

JoJo napisał:

Pod AVI tez sprawdzil sie ten trik oczkod
Zmienilem z wmr9 na wmr7 i napisy juz dzialaja prawidlowo smile_big
dzieki za pomoc.

Akurat pod avi nigdy nie miałem problemu z mDVD na MPC.

Ale ten sposób działa bankowo - jedynie denerwuje, że MPC sam powinien to rozróżnić - w końcu MPC i vobsub tworzy jedna i ta sama osoba oczkod [ciekawe czy to jest bug a jeśli tak to czy jest na liście 'known bugs/issues]


10721827ve.gif

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024