#1 2007-08-30 19:52:20

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Problem z AVISubDetector

Probuje zrobic timing w tym programie na bazie hardsuba w .avi, przyznaje, ze rzadko z niego korzystam (chyba ze 3 razy), wiec nie ze wszystkimi rzeczami mialem stycznosc.
Wiec tak wczytuje avika i w ogole nie chce sie zaladowac, dlatego nie moge zrobic timingu na automacie. Probuje drugiego avika tez nie mozna, ale pozniej laduje trzeci plik avi i dziala wszystko ok. Nie bardzo czaje o co chodzi, najdziwniejsze, ze na jednych chodzi, a na drugich nie :/
Spotkal sie ktos z takim problemem i wie co z tym zrobic?

Offline

#2 2007-08-30 20:26:53

RA6
Użytkownik
Skąd: Vladislavia
Dołączył: 2005-07-27

Odp: Problem z AVISubDetector

Czy masz wszystkie kodeki, może te odcinki co chciałeś załadować są czym innym kodowane czego nie masz zainstalowane. Sprawdź crc czy plik nie jest uszkodzony. I bywają kłopoty gdy rozdzielczość jest zbyt mała, a napisy zbyt jasne, ciemne w tedy pobawić trzeba się ustawieniami ocr.

Offline

#3 2007-08-30 20:58:38

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: Problem z AVISubDetector

Kodeki tu nic nie robia, bo sa w tym samym zrobione (xvid) i jeden wczytuje, a reszte nie. Pliki sa na bank dobre, jesli chodzo o crc. Co do ocr to ja chce wyciagnac sam timing, a nie kwestie, ale rzeczyw. moze byc tak, ze nie moze odczytac odp. zdan, wiec timingu tez nie moze zrobic. Prawda?
Moze ktos mial podobny problem?

Offline

#4 2007-08-30 21:16:48

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Problem z AVISubDetector

Hmm... z niemożnością odczytania niektórych kwestii ja miałem do czynienia. Obraz mi się rozmazywał na paru klatkach, ale wtedy timing dochodził do tego momentu, a później wyskakiwał jakiś komunikat. Co innego gdyby były za jasne.
W sumie, to jak to wygląda dokładnie? Robisz "add avis" lub "open avi" i co dalej? Komunikat? Wczytuje, rusza i nic nie wykrywa? Więcej danych, bo ja miałem parę przebojów z tym programem i najczęściej kończyło się na rezygnacji i robocie ręcznej. jezor smile

Ostatnio edytowany przez Winged (2007-08-30 21:17:11)


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#5 2007-08-30 21:52:16

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: Problem z AVISubDetector

Czasem sie zdarza, ze pomimo tego, ze ma sie kodeki, to avik sie nie wczytuje. Po zaladowaniu sprawdz czy pokazala ci sie ilosc klatek czy tylko -1/0. Jesli to drugie, to chyba pozostaje ci tylko timing reczny.


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#6 2007-08-30 23:30:21

RA6
Użytkownik
Skąd: Vladislavia
Dołączył: 2005-07-27

Odp: Problem z AVISubDetector

AVISubDetector ma to do siebie, że nie jest doskonały. Kiedyś długo wojowałem tylko po to by i tak ręcznie wszystko obrabiać w ssa. Pod Linuksem jest ciut lepiej, gdyż media-video/subtitleripper jakoś dokładniej i szybciej obrabia plik. Pomimo że stosuje ten sam OCR. Ostatnio nie używam Windowsa i trudno mi coś dokładnie doradzić. Najczęstszym powodem błędów w AVISubDetector było złe dobranie kodeków, lub gryzienie się ich lub bibliotek. Windows lubi jak program jest instalowany po formacie i nie ma zbyt dużo innych programów. Im więcej programów było instalowanych i usuwanych tym więcej kłopotów w użytkowaniu.

Offline

#7 2007-08-30 23:54:21

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Problem z AVISubDetector

Czym kompresowany ten co sie ładuje, a czym te co sie nie ładują? (Gspot)

Offline

#8 2007-08-31 00:05:12

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: Problem z AVISubDetector

~RA6 tu nie chodzi o kodeki, juz predzej jest cos ze skanerem ;]

~Winged jest dokladnie jak napisal ~waski, tylko, ze mi wczytuje 6 klatek zamiast 1 jezor

~Suchy, co to znaczy w czym? W jakim programie, czy jakim kodekiem? Jesli chodzi o kodek, to tak jak wspomnialem xvid, wszystkie 3.

Ostatnio edytowany przez songoku (2007-08-31 00:08:40)

Offline

#9 2007-08-31 00:12:26

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Problem z AVISubDetector

songoku napisał:

~Winged jest dokladnie jak napisal ~waski, tylko, ze mi wczytuje 6 klatek zamiast 1 jezor

A nie masz na początku uszkodzonego obrazu? Ja się za bardzo nie znam, ale jak ja miałem uszkodzony, to właśnie tam mi się zatrzymywał program. smile Rozwiązałem to tak, że ściągnąłem plik jeszcze raz. Wtedy nie miał tego "błędu", czyli nie był to błąd obrazu, ale coś, co zwaliło mi się przy ściąganiu. Mówiłem, że się nie znam. Podzieliłem się tylko wspomnieniami. madrala

[EDIT] No to z mojej strony to koniec pomysłów. smile

Ostatnio edytowany przez Winged (2007-08-31 00:23:45)


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#10 2007-08-31 00:15:32

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: Problem z AVISubDetector

~Winged, ale az 3 uszkodzone pliki :/
Zaraz sprawdze, zrobie wycinek filmu ze srodka i zobacze co sie wtedy bedzie dzialo.

Edit.
Zrobilem wycinek i tez nic, wiec sprawa uszkodzonych klatek odpada.

Ostatnio edytowany przez songoku (2007-08-31 00:21:10)

Offline

#11 2008-05-05 20:00:58

Tommy
Użytkownik
Skąd: Rydułtowy
Dołączył: 2007-03-14

Odp: Problem z AVISubDetector

Dobra podepnę się do tematu.

Mianowicie mój problem wygląda następująco.
Gdy chcę odczytać hardka z .avi to wykrywa mi pierwszy napis a następnie dodaje speeda tak że cały film załatwia w 5 sekund nie wykrywająć po drodze żadnych napisów niestety i ostatecznie wykrywa tylko ten pierwszy a resztę olewa. Używam K-lite kodeków.

Mam nadzieję, że tekst jest jasny i mi pomożecie.


tmpdk.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024