#101 2007-08-25 13:46:41

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Przerobienie formatu napisów

Nighthanter napisał:

Obiwanshinobi, tego i tak się pewnie nie wprowadzi bo zaraz ktoś by napisał że ograniczamy jego konstytucyjne prawo do wolności wyboru formatu w którym chce robić napisy smile. Co do tego że można zrobić kiepski timing w mDVD to chyba rzecz oczywista (też widziałem takie przypadki) ale to samo tyczy się SRT, SSA, ASS czy jakiegokolwiek innego formatu, różnica jest taka, że robiąc napisy w TMP automatycznie nie ma szans na zrobienie dokładnego timingu.

Ależ jestem przekonany, że niektórzy skłonni byliby zablokować możliwość dodawania napisów w TMP tylko i wyłącznie dla tej Schadenfreude, jaką im sprawi biadolenie skonfundowanych fanów Naruto i apologetów TMP, oczywiście Schadenfreude skrzętnie skrywanej przed samym sobą. Ten serwis nie jest rządzony demokratycznie, zresztą wcale nie uważam, aby demokracja była tu potrzebna. Wystarczy zdrowy rozsądek. Głupio administrowany serwis zejdzie na psy - i tyle.
Owszem, TMP nie daje szans na dokładny timing, ale może ktoś nie ma czasu, albo ochoty na dopracowanie timingu, albo nie chce robić timingu edytorem, którego nie lubi i którego interfejs uważa za ciulowy, albo nawet nie wyklucza opracowania lepszego timingu w mrocznej przyszłości, jednak w chwili obecnej dokładny timing nie jest jego priorytetem? Odpowiedź brzmi: ktoś taki na pewno nie zrobi lepszego timingu tylko dlatego, że zabroni mu się uploadowania napisów w TMP. Po prostu wciśnie jeden button i przekonwertuje napisy na pałę, dzięki czemu rmvb-owicze wieków przyszłych będą mieli kłopot (jeśli wybierze nadal powszechnie stosowany mDVD).
Np. ja tłumaczę głównie z myślą o konkretnych osobach, ale, rzecz jasna, cenię sobie istnienie animesub.info, dzięki któremu z moich napisów mają pożytek inni. Jak mawiał dziadek Jacek Poszepszyński: "Jedno nie przeszkadza drugiemu. Trzask-prask - i po wszystkim." Przy czym do ciapków uploadujących byle szajs, aby tylko mieć więcej dodanych napisów zaliczyć mnie nie można, bo nietrudno odróżnić subtytle wykonane dużym nakładem pracy od zrobionych na odpie?dol się. Tylko że sensu nie widzę w zmuszaniu mnie, abym robił moim ludziom dobrze nie tak, jak lubię, tylko jakoś inaczej. Przeeż nie taka idea leży u podstaw tzw. fansubbingu. Idea ustępuje pod naporem sekciarstwa, mentalnego wieśniactwa i kibolstwa.
Jeszcze mała dygresyjka. Wielkim atutem konsoli Sony PlayStation 2 była, oprócz napędu DVD, tzw. wsteczna kompatybilność. Można odpalić na niej praktycznie wszystkie gry z pierwszego Pleja. Ktoś mógłby marudzić, że mają badziewną grafikę, a do sejwowania wymagana jest memorka z pierwszej GrajStacji, ale wg mnie zdrowo myślący człowiek uzna tę kompatybilność wsteczną za atut. Również gry komputerowe zwykło się cenić za możliwość uruchomienia na przeróżnych, także starych, konfiguracjach sprzętowych. Ktoś mógłby wydziwiać, że nie po to złożył zły, tłusty komputer o czarnym podniebieniu i morzył go głodem, aby teraz wydawano gry, które palną na pierwszym Voodoo, jednak ogólnie rzecz biorąc działanie kodu na rozmaitych platformach uważa się za duży plus. Metafory patykiem po wodzie pisane, ale dla mnie oczywiste jest, że serwis po zablokowaniu możliwości dodawania napisów w TMP nie będzie lepszy. Będzie uboższy o możliwość dodawania napisów w TMP, nic ponadto. Poza kibolsko-sekciarską satysfakcją paru osób korzyść będzie żadna, standard się nie podwyższy.
P.S. Dodam, że "zamieszanie w kiblu" spowodowane oglądaniem przez pewne osoby Naruto w rmvb przy jednoczesnym braku napisów w formacie czasowym do niektórych odcinków jest mi znane z autopsji. Oni się do mnie czasem zwracają z prośbą o napisy w TMP do odcinka takiego-to-a-takiego. Wysyłam ich na dokształt. Dokształcą się, albo i nie dokształcą, ich sprawa. To, że ktoś nie zna się na edycji napisów i nie czytał FAQ nie jest dla mnie powodem, aby lać na niego z wieży.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2007-08-25 15:47:29)

Offline

#102 2007-08-25 13:54:11

Gizmo100
Użytkownik
Skąd: Otwock koło W-Wa
Dołączył: 2005-09-04

Odp: Przerobienie formatu napisów

Teraz moje zdanie smile.U mnie sprawa jest jasna Nie lubie TMP, czemu? poniewaz przewaznie nie ma klatek koncowych, i czasem timing jest odmiennny, i w mojej sprawie czasem nie dzialaja W MPC, Wszystkie TMP zamieniam na SRT w SubtitleWorkshop ktory jest lepszy (moim zdaniem) niz SubEdit,ale sie przyznaje ze kiedys kiedy zaczynalem ogladac to nie wiedzialem co to jest wogole i ogladalem w TMP, ale jak ~bodzio przeczytalem, i tez stwierdzilem ze to[cenzura]:)natomiast, ass/ssa sa formatem gdzie mozna poglowkowac z doborem kolorow, czcionki, i pokombinowac z efektami sam wiele razy dla wlasniej nauki zamienialem napisy na ssa/ass i siedzialem kilka dluzszych chwil zastanawiajac sie co by tu dobrac, i co bedzie pasowac. I naprawde polecam ass/ssa bo znimi owiele lepiej sie oglada smile
pozdro

Offline

#103 2007-08-25 14:02:19

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Przerobienie formatu napisów

Miałem nic nie pisać, ale napiszę.

Po pierwsze NIGDZIE nie jest napisane, że ten (a także każdy inny) serwis musi działać zgodnie z zasadami demokracji. Nie jest to własność publiczna, lecz prywatna. Oczywiście nie oznacza to, że redakcja będzie robiła tutaj państwo w państwie. Nie. Serwis jest prowadzony na tyle uczciwie na ile się da i jest prowadzony z myślą o Was.

Po drugie, zmiany, które zaproponował(a?) RA6, nie wejdą w życie. A na pewno nie wszystkie. Niektóre z przyczyn technicznych (np 7zip) inne z przyczyn praktycznych czy też z takiego powodu dla którego TMP nadal jest dostępny w serwisie. Nie mamy zamiaru całkowicie zabraniać poszczególnych programów, rozwiązań, formatów. Owszem będziemy faworyzować te, które wg nas sa lepsze - to naturalna kolej rzeczy. W sytuacji gdy redakcja stwierdzi że jakiś format już praktycznie wymarł, a likwidacja jego obsługi wniesie korzyści, to tak zrobi.

Po trzecie, z czasem będzie coraz mniej chętnych do bawienia sie starszymi technikami, narzędziami formatami, a już na pewno mniej chętnych do tłumaczenia tego innym i takowe wymrą śmiercią naturalną. Chcesz bawić sie starszymi niewydajnymi i niedoskonałymi programami, playerami, formatami? Ależ proszę bardzo, tylko nie miej pretensji jak nie będziesz umiał czegoś zrobić, a świat będzie szedł do przodu zapominając o "twoim" formacie. A to własnie się dzieje. Ludzi ida do przodu i korzystają z technologii dających im większe możliwości. Nie marudźcie i nie wymagajcie od nich, aby cofali się specjalnie dla was. To nie świat ma się do was dostosować, tylko wy musicie za nim nadąrz(ż? jezor)yć. Na tym polega rozwój i postęp ogółu.

Offline

#104 2007-08-25 14:03:25

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Przerobienie formatu napisów

Gizmo100 napisał:

poniewaz przewaznie nie ma klatek koncowych

To TMP ma w ogóle klatki końcowe?

EDIT: Spoko, bez paniki, to tylko przejęz... przeklawiaturzenie?

Ostatnio edytowany przez Zjadacz (2007-08-25 14:29:53)


"Skazany na zajebistość"

Offline

#105 2007-08-25 14:03:44

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Przerobienie formatu napisów

RA6 napisał:

2. Pakować napisy w 7zip, to powinno podnieść poprzeczkę i umożliwić ograniczenie ilości osób nie czytających FAQ.

to juz jest idiotyczny pomysl ja kozystam z winrara i nie mam zamiaru instalowac 7zip jezor


ara ara...

Offline

#106 2007-08-25 14:14:00

Gizmo100
Użytkownik
Skąd: Otwock koło W-Wa
Dołączył: 2005-09-04

Odp: Przerobienie formatu napisów

Zjadacz napisał:
Gizmo100 napisał:

poniewaz przewaznie nie ma klatek koncowych

To TMP ma w ogóle klatki końcowe?

Tfu tfu moja wina, pomylilo mi sie z MDVD smile oczywiscie ze tmp nie ma klatek koncowych, jaki ja glupi jestem jezor

Offline

#107 2007-08-25 15:34:07

turunks
Użytkownik
Skąd: Silesia
Dołączył: 2004-11-26

Odp: Przerobienie formatu napisów

songoku napisał:
turunks napisał:

...tylko, ze w formatach aas czy ssa ta opcja nie działa i zawsze napisy są wyswietlane bez tła.

Dziala tylko pamietaj, ze kolor "opaque box" = kolorowi outline, wiec nie zawsze musi byc czarny ;]

tylko, ze w MPC mam kolor outline czarny

songoku napisał:
turunks napisał:

Nie mozna tez w ustawieniach w MPC zmienic położenia tekstu na ekranie czy wielkości czcionki, a przy TXT ustawia sie to bez problemu.

Oczywiscie, ze mozna.

no jak mozna....? Jak zmieniam se dowolnie w ustawieniach MPC wielkość czcionki, położenie, kolor itp. i wała nic to nie wpływa na wyświelanie napisow. Jak rozumim trzeba zmienic to w samych napisach, jednak jak je otwieram, nie znam tego skryptu i nie wiem gdzie to ustawic a nie mam czasu po necie chodzic i sie tego uczyc. Są do tego programiki jak aegisub i dzieki niemu przerabim sobie na SRT, który to juz sie fajnie ustawia w MPC, a w razie czego moge go w zwyklym timeadjusterze przerobic na tmp.....jednak zanim tego programiku nie znałem to miałem problem, zwlaszcza w plikach RMVB, które muszą miec TMP.

songoku napisał:
turunks napisał:

i potrza miec do tego jakies programiki...nawet do głupiej zmiany timingu.

Nie trzeba, mozna to zrobic w MPC.

nie wiem gdzie a wszystkie opcje przejzalem

songoku napisał:

Jesli chodzi o dokladny timing, to najdokladniejszy i tak jest subrip, dziwie sie, ze nikt o nim nie wspomnial, ma on szereg zalet,, no i dla wszystkich, ktorzy nie lubia "kolorkow" (czyli ass\ssa), powinien byc jak najbardziej wystarczajacy ;]

Zgadzam sie - najlepsze są TMP, MPL2, SRT. Główne zalety to łatwość synchrnizacji, edycji stylu wyswietlania oraz mozliwość współpracy z plikami RMVB. Formaty klatkowe wg mnie sa gorsze, bo pasują tylko do danego i stałego fps

Offline

#108 2007-08-25 15:36:36

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Przerobienie formatu napisów

turunks napisał:

Zgadzam sie - najlepsze są TMP

No litości, kolejny.


"Skazany na zajebistość"

Offline

#109 2007-08-25 15:38:19

mkriso
Użytkownik
Skąd: Poręba
Dołączył: 2007-03-20

Odp: Przerobienie formatu napisów

Jak dla mnie,to timing najlepiej się robi w Aegisub. Program jest pod tym względem bardzo wygodny.

Offline

#110 2007-08-25 15:41:36

Gizmo100
Użytkownik
Skąd: Otwock koło W-Wa
Dołączył: 2005-09-04

Odp: Przerobienie formatu napisów

turunks napisał:

Nie mozna tez w ustawieniach w MPC zmienic położenia tekstu na ekranie czy wielkości czcionki, a przy TXT ustawia sie to bez problemu.

songoku napisał:

Oczywiscie, ze mozna.

turunks napisał:

no jak mozna....? Jak zmieniam se dowolnie w ustawieniach MPC wielkość czcionki, położenie, kolor itp. i wała nic to nie wpływa na wyświelanie napisow. Jak rozumim trzeba zmienic to w samych napisach, jednak jak je otwieram, nie znam tego skryptu i nie wiem gdzie to ustawic a nie mam czasu po necie chodzic i sie tego uczyc. Są do tego programiki jak aegisub i dzieki niemu przerabim sobie na SRT, który to juz sie fajnie ustawia w MPC, a w razie czego moge go w zwyklym timeadjusterze przerobic na tmp.....jednak zanim tego programiku nie znałem to miałem problem, zwlaszcza w plikach RMVB, które muszą miec TMP.

Mozna mozna, bo u mnie to dziala bez problemowo, na jaki chce kolor, rozmiar i czcionke, i gdzie ma byc wyswietlane ... moze poprostu cos masz zle ustawione ...


mkriso napisał:

Jak dla mnie,to timing najlepiej się robi w Aegisub. Program jest pod tym względem bardzo wygodny.

i tu sie zgodzie z kolega szpan

Ostatnio edytowany przez Gizmo100 (2007-08-25 15:57:39)

Offline

#111 2007-08-25 16:10:41

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Przerobienie formatu napisów

Ech, obsługa ass jest bardzo prosta, zmiana wielkości czcionki, koloru, wysokości, to tylko parę kliknięc myszką w medusie lub aegi.
A dla leniwych:

Style: ITALIC,CityBlueprint,26,&H00FFFFFF,&H0000FFFF,&H00000000,&H82000000,-1,-1,0,0,100,100,0,0,1,2,2,2,30,30,10,238
Pierwsza z wytłuszczonych wielkości to rozmiar czcionki, druga [ta prawie na końcu linii], to wyskość wyświetlania. Otworzyć napisy w notatniku i sobie zmienić, jak się nie chce instalować czegoś co "nie jest w pakiecie windowsa". Jak dla mnie: ass/ssa, srt i ewentualnie mpl2. I to tyle.


wladza1.png

Offline

#112 2007-08-25 16:36:01

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: Przerobienie formatu napisów

~trunks powiem krotko, po prostu zacznij edytowac dany styl. Po prostu pewnie modyfikujesz nie np. czcionki dialogowe lecz jakies inne, ktorych w ass moze byc wiele.
Pozniej (tzn. w niedziele jak bede juz w domu), to przejrze temat i popisze troche jak to zrobic o co pytasz.
Chyba, ze ktos mnie uprzedzi ;]

Ostatnio edytowany przez songoku (2007-08-25 16:36:21)

Offline

#113 2007-08-25 17:36:46

turunks
Użytkownik
Skąd: Silesia
Dołączył: 2004-11-26

Odp: Przerobienie formatu napisów

hehe dobra jeszcz se pooglądam w notatniku jak tam to aas dokladnie wyglada, ale teraz to juz i tak nie stanowi dla mnie problemu, odkad mam aegisub i moge se bez problemu do srt przerobic 1 kliknieciem....tylko, sygnalizuje problem, ktory kiedys mialem, a ktory ma nadal wielu uzytkownikow z tego co widze smile

Offline

#114 2007-08-25 18:03:54

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Przerobienie formatu napisów

turunks napisał:

hehe dobra jeszcz se pooglądam w notatniku jak tam to aas dokladnie wyglada, ale teraz to juz i tak nie stanowi dla mnie problemu, odkad mam aegisub i moge se bez problemu do srt przerobic 1 kliknieciem...

Skoro masz masz już Aegisuba, możesz też sześcioma (liczyłem!) kliknięciami zmienić parametry wyglądu napisów...

Offline

#115 2007-08-25 19:20:27

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Przerobienie formatu napisów

turunks napisał:
songoku napisał:

Jesli chodzi o dokladny timing, to najdokladniejszy i tak jest subrip, dziwie sie, ze nikt o nim nie wspomnial, ma on szereg zalet,, no i dla wszystkich, ktorzy nie lubia "kolorkow" (czyli ass\ssa), powinien byc jak najbardziej wystarczajacy ;]

Zgadzam sie - najlepsze są TMP, MPL2, SRT. Główne zalety to łatwość synchrnizacji, edycji stylu wyswietlania oraz mozliwość współpracy z plikami RMVB. Formaty klatkowe wg mnie sa gorsze, bo pasują tylko do danego i stałego fps

A z AVI ci nie będzie współpracowało? Pomyśl trochę co piszesz. mDVD też jest prosty w synchronizacji, trzeba tylko umieć się z nim obchodzić lub trochę pomyśleć, jeśli nie jest podany fps i nie wiadomo wtf.
Z rmvb masz to samo co z mkv w playerach... Stały fps? A player myślisz, że odpala vfr tak jak powinien być? Nie, bo robi force fps'a i dzięki temu czemuś, łatwo sobie dopasować mdvd:)

Offline

#116 2007-08-25 19:26:34

Nighthanter
Użytkownik
Dołączył: 2007-03-04

Odp: Przerobienie formatu napisów

turunks napisał:

zwlaszcza w plikach RMVB, które muszą miec TMP.

Od kiedy to filmy w formacie RMVB wymagają napisów w TMP? To nie ma najmniejszego znaczenia, każdy format napisów można zastosować podczas oglądania RMVB czy jakiegokolwiek innego formatu.

Ostatnio edytowany przez Nighthanter (2007-08-25 19:28:04)

Offline

#117 2007-08-25 20:43:02

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Przerobienie formatu napisów

~turunks: Jeśli napisy sa prawdiłowo zrobione to można zmienić fonta w MPC, nawet przy ASS. Ale jak już pisałem nie mam zamiaru poraz nty się użerać ze zwolennikami starszych formatów. będziesz chciał przejśc na nowszy, to ci pomożemy. Chcesz być na starym? radź se sam.

Offline

#118 2007-08-25 21:44:04

turunks
Użytkownik
Skąd: Silesia
Dołączył: 2004-11-26

Odp: Przerobienie formatu napisów

o ja pier....w zasadzie wali mnie jaka jest nazwa formatu, najwazniejsze jest, zeby mi sie dobrze oglądało...istotna jest poprawnosc tlumaczenia i timing (ktory nawet w TMP jest calkiem OK)!

Offline

#119 2007-08-26 00:05:34

Beavis
Zbanowany
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Przerobienie formatu napisów

turunks napisał:

o ja pier....w zasadzie wali mnie jaka jest nazwa formatu, najwazniejsze jest, zeby mi sie dobrze oglądało...istotna jest poprawnosc tlumaczenia i timing (ktory nawet w TMP jest calkiem OK)!

Powiadasz OK? Hmmm brakslow Zobacz kilka anime z napisami w ASS, SRT, mDVD...

papa

Ostatnio edytowany przez Beavis (2007-08-26 09:57:35)

Offline

#120 2007-08-26 00:22:24

fillip75
Użytkownik
Skąd: Chełm
Dołączył: 2005-08-14

Odp: Przerobienie formatu napisów

A ja z sentymentu jestem za TMPowcami oczkod Kiedyś też należałem do tego grona "mocherowych" beretów smile_big I ostro stawałem w spory. Jak rozwiązać ten spór. Należy dojść przyczyny. Dlaczego tak zatwardziale walczyłem o TMP? Bo używałem Vplayer, a później Allplayera, które nie trawiły mDVD. O kolorkach zapisanych w klamerkach już nie wspomnę. Powiem więcej beszcześciłem napisy mDVD przerabiając je na TMP i sumiennie wykasowywałem kolorki w klamerkach, przy tym na głos powtarzałem sobie całą zasłyszaną łacinę. No cóż. Młody i głupi wówczas byłem. Zamiast poszukać lepszej odtwarzarki to brnąłem w przeświadczeniu, że Allplayer to cały mój świat. Teraz używam trzech odtwarzarek i żadna nie jest ani Vplayerem, Allplayerem, czy Bestplayerem. Najbardziej lubię Subedit'kę, bo toż to nasz rodak przyłożył swą rękę do jej powstania. Są oczywiście lepsze odtwarzarki, ale jakomżem Polak. To zastaw się, a postaw, i tak swych przyzwyczajeń szybko nie zmienię. Ale też za Chiny Ludowe do TMP teraz mnie nie przekona. No chyba, że komuś babcia kupiła na komunię z TeleMango odtwarzarkę z opcją tylko na TMP. No, bo przecież była po tak okazyjnej cenie tylko 999,99 PLN. Na raty wyszło jak barszcz oczkod I tak naprawdę to tylko te biedactwa będą wszczynać bunt, bo przecież nie wyrzucą prezentu, by sobie kupić porządny sprzęcior smutny

A propos: Nie piszcie "oglądnij", tylko "obejrzyj". Skąd to "oglądnij"? Z przemówienia miłościwego nam prezydenta Lecha Wałęsy? Ten to by się nadał na ministra oświaty. Wówczas mielibyśmy POLSKIE EDUKACJIE

Ostatnio edytowany przez fillip75 (2007-08-26 00:24:23)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024