#1 2006-12-26 15:46:29

JoJo
Użytkownik
Dołączył: 2006-09-21

Problem z ssa w Subedit

mam pewien problem z napisami ktore tworze w chronosub wszystko ladnie zrobilem ,style itp jednak gdy zapisuje napisy wybieram unicode zeby byly polskie fonty , jednak podczas otwierania napisow Subeditem wyskakuje mi blad "Nie zostala znaleziona kompletna legenda (sekcji [events]) w MPC napisy smigaja poprawnie, prosze o pomoc jak zrobic zeby subedit tez porpawnie wykrywal te napisy w formacie ssa.

Offline

#2 2006-12-26 16:08:21

synibos
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2005-05-10

Odp: Problem z ssa w Subedit

subedit to prynitywny programik choć potrafi to i owo ale styli nie czyta, tak btw po jakiego kielicha otwierasz ssa w subedit >.<

A teraz trochę z innej beczki ;p

Nie trzeba zapisywać pliku ssa z kodowaniem unicode by były pl literki >.>, wystarczy ustawić tylko kodowanie w pliku na polskie czyli 238...
Druga sprawa skrypt ssa jest ubogi w porownaniu z ass a tagi są praktycznie takie same oczkod

Offline

#3 2006-12-26 16:09:22

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Problem z ssa w Subedit

subedit za dobrze nie współpracuje z ssa...
a co do błędu to sprawdź czy pod [Events] masz:
[cytuj]Format: Layer, Start, End, Style, Actor, MarginL, MarginR, MarginV, Effect, Text[/quote]jeśli to ass
czy
[cytuj]Format: Marked, Start, End, Style, Actor, MarginL, MarginR, MarginV, Effect, Text[/quote]jeśli to ssa
napisałem do obu, bo ludzie często mylą te formaty...

Ostatnio edytowany przez FAiM (2006-12-26 16:10:39)


K5Cqyo6.png?1

Offline

#4 2006-12-26 16:53:03

Kambey
Użytkownik
Skąd: Krokowa
Dołączył: 2006-12-24

Odp: Problem z ssa w Subedit

Jak zainstaluje sub-edit to nie chce mi otworzyć żaden otwarzacz filmów nawet sub.

Offline

#5 2007-02-07 00:53:29

Wigash
Użytkownik
Skąd: Legionowo/Wawa
Dołączył: 2006-03-23

Odp: Problem z ssa w Subedit

No dobrze więc jeśli subedit nie współpracuje zbyt dobrze, ale jednak odtwarza te formaty, to jaki według was odtwarzacz poradzi sobie z tymi napisami i będzie wspierał formatowanie tekstu jakie jest zapewne zakodowane w tych formatach.
Nie wiem czy widzieliście angielskie napisy do PlanetEs, no po prostu magia. Pozycja, kolor, czcionka wszystko pięknie dopasowane do oryginalnych symboli japońskich. Jeśli z ssa i ass mogę coś takiego wyciągnąć to ja się pytam jeszcze raz JAKIM programem??

Offline

#6 2007-02-07 01:01:04

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: Problem z ssa w Subedit

Eeee, o co biega :/
Chodzi ci o odtwarzanie? Jesli tak to za pomoca vobsuba mozesz je odtwarzac na chyba wszystkich playerach (nie wiem czy wszystkich., bo na wszystkich nie testowalem jezor)
Jesli chodzi o tworzeni skryptow ssa, ass to mozesz je robic w np. Medusa lub Aegisub.

Troche nie czaje o co ci chodzi w tym poscie, ale chyba o to oczkod

BTW  Od razu widac ze nie czytales FAQ, bo tam sa odp. na te pytania, jesli to o to ci chodzilo.

Offline

#7 2007-02-07 01:05:19

waski_jestem
Użytkownik
Skąd: wawa
Dołączył: 2005-03-20

Odp: Problem z ssa w Subedit

coz ja osobiscie radze sobie z tym za pomoca programu co sie zowie DirectVobSub [zielona strzalka przy zegarze]. To w jakim playerze otwierasz filmy nie ma znaczenia, bo napisy sa obslugiwane wlasnie przez DVS. Jest w pakiecie CCCP i K-Lite. Radzi sobie wlasciwie ze wszystkim, chociac przy karaoke wszystko zalezy od mocy twojego kompa. Najlepiej, zeby napisy nazywaly sie tak jak film, wtedy DVS powinien zaladowac je automatycznie.

Ostatnio edytowany przez waski_jestem (2007-02-07 01:06:06)


gdyby tylko czlowiek mial troche wiecej czasu i lepiej znak angielski [z 2 mozna cos zrobic, z 1?]

Offline

#8 2007-02-07 01:09:39

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: Problem z ssa w Subedit

Piszac vobsub mialem tez na mysli DirectVobSub oczkod

Offline

#9 2007-02-07 01:59:30

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Problem z ssa w Subedit

Media Player Classic - moim zdaniem obecnie najlepsze wsparcie dla formatów SSA/ASS

Offline

#10 2007-02-07 02:30:01

NameLess One
Użytkownik
Skąd: Piotrkow Tryb.
Dołączył: 2006-04-03

Odp: Problem z ssa w Subedit

Suchy napisał:

Media Player Classic - moim zdaniem obecnie najlepsze wsparcie dla formatów SSA/ASS

Specjalnie sprawdzałem i nie mogę znaleźć opcji w tym playerze wczytywania napisów. Przy próbie (ctrl+s) dostaje tylko taki komunikat: clipboard01di6.th.jpg

Możesz mi wyjaśnić jak załadować tym programem napisy (zakładając, że DirectVobSub jest wyłączony). Piszecie, że MPC jest najlepszy a ja cały czas nie mogę nawet załadować napisów tym programem smutny

Offline

#11 2007-02-07 03:10:24

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: Problem z ssa w Subedit

W opcjach - w output musisz miec ustawione VMR7 lub 9 (renderless - to z dwoma gwiazdkami)

Offline

#12 2007-02-07 04:08:39

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Problem z ssa w Subedit

songoku napisał:

W opcjach - w output musisz miec ustawione VMR7 lub 9 (renderless - to z dwoma gwiazdkami)

A potem włączyć epek skodowany w h.264, lub jeszcze lepiej w x.264 i całkowite zmulenie kompa gotowe hehe Chyba czas zrobić upgrada na tym złomie xD


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#13 2007-02-07 12:28:28

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: Problem z ssa w Subedit

Hmm, to chyba zalezy od kompa. Ja wczoraj ogladalem Gits'a w h264 i jakos mi nie mulilo oczkod

Offline

#14 2007-02-07 14:12:45

Wigash
Użytkownik
Skąd: Legionowo/Wawa
Dołączył: 2006-03-23

Odp: Problem z ssa w Subedit

Chyba jednak nie o to mi chodziło...
napisy mi chodzą! tyle tylko że subedit nie obsługuje styli ssa/ass, rozumiem, że vob sub (z którego jakiś czas przestałem korzystac, bo subedit ładnie mi wszystko ładował), będzie obsługiwał STYLE, czyli rodzaje czcionek, kolory, pozycjonowanie. No chyba, że jednak ktoś mnie w błąd wprowadził i tak naprawdę ssa/ass nie mają w sobie zakodowanych styli. Wczoraj już nie miałem okazji przetestowac vobsub, ale dziś nie omieszkam.

ps.niekt nie oglądał PLANETES z napisami angielskimi??

Offline

#15 2007-02-07 14:48:36

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: Problem z ssa w Subedit

Rzadko uzywam subedita (praktycznie w ogole), ale w specyfikacji jest obsluga ssa, natomiast ass - nie.
Oczywiscie, ze w ssa\ass formatuje sie style. Gdybys dokladnie przeczytal posty napisane wyzej, to bys sie zorientowal, ze w MPC mozna ladowac pliki ssa\ass bez koniecznosci instalki DVS (ktora ja polecam).

Offline

#16 2007-02-07 14:58:10

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Problem z ssa w Subedit

songoku napisał:

Hmm, to chyba zalezy od kompa. Ja wczoraj ogladalem Gits'a w h264 i jakos mi nie mulilo oczkod

No właśnie, zależy ok kompa xD


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#17 2007-02-07 15:33:47

Wigash
Użytkownik
Skąd: Legionowo/Wawa
Dołączył: 2006-03-23

Odp: Problem z ssa w Subedit

songoku napisał:

Rzadko uzywam subedita (praktycznie w ogole), ale w specyfikacji jest obsluga ssa, natomiast ass - nie.
Oczywiscie, ze w ssa\ass formatuje sie style. Gdybys dokladnie przeczytal posty napisane wyzej, to bys sie zorientowal, ze w MPC mozna ladowac pliki ssa\ass bez koniecznosci instalki DVS (ktora ja polecam).

gdybyś czytał dokładniej to wiedziałbyś ze jeszcze tego nie przetestowałem, bo jestem w pracy. Jak wrócę to to sprawdzę i DVS i MPC. Po za tym różnie można interpretować słowo wsparcie..., a pliki ssa (jak zdążyłeś już zauważyć) także można ładować do subedita bez DVS'a

Offline

#18 2007-02-07 15:44:09

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Problem z ssa w Subedit

Zatem ja powiem ci, że niezależnie od interpretacji słowa wsparcie, to MPC ma je na razie najlepsze ze wszystkich.
Więcej o MPC przeczytasz w Podręczniku Fansubbera w opisie CCCP

Offline

#19 2007-02-07 15:47:30

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: Problem z ssa w Subedit

Czytam twoj poprzedni post i nie napisales tam, ze jestes w pracy ani ze bedzie testowal MPC. Wspominasz jedynie o DVS, whatever...
Nie pisalem o zadnym wsparciu\zaparciu tylko, ze Subedit obsluguje ssa - cytat z helpa: "Pełna obsługa (oraz konwersja) formatów: mDVD, TMPlayer (i podobne), MPL2, SSA".

Poza tym przyznasz chyba ze to twoje stwierdzenie:

Wigash napisał:

napisy mi chodzą! tyle tylko że subedit nie obsługuje styli ssa/ass

Jest sprzeczne z tym:

Wigash napisał:

...a pliki ssa (jak zdążyłeś już zauważyć) także można ładować do subedita bez DVS'a

Powoli zaczynam nie czaic o co ci chodzi, ale co tam... Zainstaluj sobie DVS i nic juz nie cuduj, a bedziesz mial spokoj. jezor

Pozdro.

Offline

#20 2007-02-07 15:57:01

Wigash
Użytkownik
Skąd: Legionowo/Wawa
Dołączył: 2006-03-23

Odp: Problem z ssa w Subedit

Myślę, że moja żądza wiedzy została zaspokojona, dzięki wszystkim za pomoc!!
faktycznie niejasno się zapytałem, ale generalnie chodziło mi właśnie o te wsparcie dla STYLI czyli kolorów, wielkosci czcionek itp.
No i biore sie za czytanie poradnika smile_big ^_^ pozdrawiam
Jest super Panowie!! respekt[szpan]8-D
MPC chodzi jak szalony, no i okazało się, że napisy nie są aż tak rewelacyjne, ale przynajmniej bardzo dobre! No i w ass prezentują sie o wiele lepiej!
[cholera]no i jeszcze jedno, ludzie czytajcie FAQ oczkod

Ostatnio edytowany przez Wigash (2007-02-08 11:04:41)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024