#1 2004-04-12 19:32:22

suzaku
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Ściągnięcie napisów z filmu.

Czy jest taka możliwość, by ściągnąć tekst z hardsuba?? (ogm, avi)
Tłumaczenie byłoby łatwiejsze.
Aha i dlaczego mi w ogm-ach nie wyświetla napisów.[zly]

Offline

#2 2004-04-12 20:50:57

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Ściągnięcie napisów z filmu.

To zależy jakiego masz ogm. Jeżeli jest prawidłowo zrobiony, to masz osobno strumienie video, audio i tekst. Jeżeli nie masz takiego, tylko napisy są wrenderowane do obrazu, to niczym się to nie różni od avi, a przy avi nie da rady nic zrobić.
Natomiast jak ogm jest prawidłowy, to trzeba otworzyć go w virtualdubmod i tam wybrać strumienie [streams/stream list] wybierasz interesujący cię strumień (ten z napisami) i wybierasz demux i wybierasz gdzie to ma się zapisać (w formacie srt).

Zaś co do braku napisów, to czy je właczyłeś? Jeśli uruchamiasz ogm to, w zależności od używanego programu, często trzeba ręcznie je właczać (wybierać z listy) i jeżeli nie wyświetlają się to można zatrzymać film i go ponownie uruchomić, lub przejść do jakiegoś rozdziału. Natomiast jeżeli nie masz takich możliwości to upewnij się że maz odpowiednie kodeki i filtry (vobsub, ogg subtitle itp). Polecam pakiet k-lite, po zainstalowaniu nie powinno już być żadnych problemów (ale lepiej odinstalowac przedtem stare).

Offline

#3 2004-04-13 11:47:29

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Ściągnięcie napisów z filmu.

hehe... z ust mi to wyjąłeś smile
Ja dodam tylko to że OGM (oraz MKV) najlepiej odtwarza MPC (Media Player Classic).

Offline

#4 2004-04-13 15:44:06

Yang
Użytkownik
Skąd: Chełmno
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Ściągnięcie napisów z filmu.

Ja używam bsplayera, ale to chyba z przyzwyczajenia, bo MPC jakoś mi nie leży (trochę inaczej się to obsługuje) no i wybór chapterów mi bardziej odpowiada w bsplayerze (ok klatki kluczowej więc szybciej). Ale sądze że oba programy są wiądącymi na rynku smile_big

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024