#1 2008-09-08 19:54:09

fudo
Użytkownik
Skąd: Kłodzko
Dołączył: 2007-07-29

Napisy - zmiana formatu .sub + .idx

Mam następujący problem... Ściągnąłem anime Planetes wydane przez niemiecką grupę AnimeFreakz. Właściwie zależało mi tylko na wyciągnięciu polskich napisów z pliku mkv. No i wszystko fajnie, napisy polskie wyciągnięte, tylko niestety napisy są w 2 plikach pierwszy z rozszerzeniem .sub drugi .idx. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim formatem, poza tym napisy zajmują ponad 2mb i nie da się ich otworzyć żadnym używanym przeze mnie wcześniej programem (Aegisub, Sub-edit, Subtitle Workshop 4). VobSub normalnie wyświetla te napisy jednak chciałbym je sprowadzić do jakiegoś bardziej przystępnego formatu typu txt, srt, ass, a następnie zrobić synchro do innej wersji.

Poniżej zamieszczam link do napisów z 1 odcinka. Jeśli ktoś spotkał się wcześniej z takimi napisami byłbym wdzięczy za opisanie w jaki sposób sprowadzić te napisy do popularniejszego formatu umożliwiającego ich późniejszą edycję.

Planetes - Ep. 01


Yami ni madoishi awarena kage yo... hito o kidutsukete otoshimete,
tsumi ni oboreshi gou no tama... ippen, shindemiru?

Offline

#2 2008-09-08 20:07:41

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Napisy - zmiana formatu .sub + .idx

1# PlanetES można kupić w PL.
2# O tym formacie dużo już na forum było.

Offline

#3 2008-09-08 20:07:46

MasterPLASTER
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-26

Odp: Napisy - zmiana formatu .sub + .idx

Od 16 posta w dół, wszystko rozbija się o dodatkowy program o nazwie Subrip. Ze swojego doświadczenia powiem Ci, że dużo łatwiej, szybciej, i prościej będzie, jak ściągniesz sobie od innej grupy, która zrobiła to bardziej "po ludzku", czyli dała napisy w ass lub srt.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024