#1 2008-07-16 14:11:42

happy0lady
Użytkownik
Skąd: Kraków | Kuruoshii Anime
Dołączył: 2008-07-15

Big problem z napisami

Mam 2 problemy z napisami. Robię napisy w Subtitle Workshop, ale kiedy chcę ustawić początek i koniec napisu to program często mnie nie słucha... Kiedy otwieram plik filmowy w Subtitle Workshop dlaczego raz jest, a raz nie ma głosu? I dlaczego gdy zapisuję w formacie ssa. i chcę dodać je do filmu w Virtual Dubie za pomocą wtyczki subtitler on nie widzi moich napisów. Ściągnię te z internetu widzi, a moich nie :|

Offline

#2 2008-07-16 15:45:49

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Big problem z napisami

SubtitleWorkshop jest mało stabilny i ma często problemy z poprawnym odczytem strumieni. Ponad to nie obsługuje Unicode.

A tak poza tym, to:
- która wersja Subtitle Workshop?
- otwierałeś zapisane przez SW napisy ASS w notatniku? Nie? To otwórz i zerknij, czy składnia jest ok.
- subtitler nie obsługuje ASS, lecz SSA, zamiast tego użyj TextSuba.

Offline

#3 2008-07-16 16:17:52

happy0lady
Użytkownik
Skąd: Kraków | Kuruoshii Anime
Dołączył: 2008-07-15

Odp: Big problem z napisami

Subtitle Workshop 2.51
Nie mam napisów ass. tylko ssa. no i do tego używa się wtyczki subtitler, więc teoretycznie powinni być ok... ale teraz to nie jest główny problem.
Na razie problemem jest to, że przetłumaczyłam, ale nie mogę zsynchronizować. Subtitler Workshop wogóle nie reaguje na przyciski początek i koniec nowego napisu, ręczne wstawianie też nic nie daje. Pamiętam, że kiedyś próbowałam przetłumaczyć jedną rzecz i z synchronizacją było wszystko ok, tylko nie mogłam włożyć do Virtualduba. Nie ma w internecie czegoś lepszego żeby zsynchronizować napisy. Chociaż w sumie słyszałam, że Subtitler Workshop jest najlepszy...

Offline

#4 2008-07-16 18:59:41

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Big problem z napisami

To źle słyszałaś. Może i BYŁ najlepszy.
Zerknij sobie na najnowszy AegiSub (2.1.2 bodajże).
Napisy ASS wmontujesz w VDMod znacznie lepszym TextSub (VSFilter.dll)

Offline

#5 2008-07-17 08:46:09

happy0lady
Użytkownik
Skąd: Kraków | Kuruoshii Anime
Dołączył: 2008-07-15

Odp: Big problem z napisami

Arigato! Bardzo dziękuję za pomoc smile teraz wszystko działa jak należy smile

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024