#21 2015-12-01 23:52:14

Sidorf
Użytkownik
Skąd: Tuszyn
Dołączył: 2008-05-04

Odp: Sylwester 2015 / 2016 w kinie Kultura w Warszawie

To samo słyszę odnośnie świąt(wszystkich). Że prezenty, niewolnicy marketingu itp. A jednak takie dni, gdzie wszyscy robią to samo są bardzo potrzebne. Ciężko zebrać rodzinę w komplecie podczas normalnego tygodnia. Tak samo z imprezami. Może u mnie ludzie są jacyś dziwni, ale sylwester jest jednym z niewielu dni w roku, w którym nie zadaje się pytania "kto będzie", tylko "gdzie".
A tej presji nie rozumiem wcale. Jesteśmy wolnymi ludźmi, spotykamy się z kim chcemy, a jak czyjeś towarzystwo nie odpowiada, to po prostu się nie idzie. Nikt nikomu pić nie każe, można spędzić ten czas inaczej niż większość. No chyba że jakaś moda na introwertyzm zapanowała i ludzi wykorzystujących czas na imprezowanie postrzega się jako niewolników. Bo też różnica jest między chodzeniem na domówki i chlaniem wszystkiego, co kończy się izbą wytrzeźwień, a kulturalnym piciem bimbru w dwudziestoosobowym gronie. Sylwester ma jeszcze tą zaletę, że prawie wszyscy następny dzień mają wolny.

@vegeta
Nigdy z czymś takim się nie spotkałem. U nas skład jest umówiony pół roku wcześnie. Tak samo z miejscem. Chyba że akurat jedna z przyjaciółek zmieni chłopaka, ale to już drobnostki.

Ostatnio edytowany przez Sidorf (2015-12-01 23:55:28)


"I spend my time by looking out the window
Ignoring everything that the teacher is saying"

Offline

#22 2015-12-02 00:09:32

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Sylwester 2015 / 2016 w kinie Kultura w Warszawie

Luk4S napisał:

Hmm.. Coś w tym co komurczak123 napisał/a jest prawdy. I nie chodzi tutaj o sylwestra, ale o taką presję ze strony innych, że trzeba pić i koniec. Jak nie pijesz jesteś frajerem. Niektórzy nawet nie chcą iść na "taką" imprezę, no ale wypada, bo koledzy z pracy, bo będą gadać itd. Hmm.. to może bardziej brak asertywności, niż niewolnictwo.

To tylko znajomych pozazdrościć.

Offline

#23 2015-12-02 00:10:54

komurczak123
Użytkownik
Dołączył: 2015-11-28

Odp: Sylwester 2015 / 2016 w kinie Kultura w Warszawie

Kilgur

Ja w sylwestra robię co mi się podoba. Rozumie, że ty się bawisz nawet jak nie masz ochoty? To jest debilne. Jak jakbym się miał na silę w ten dzień bawić, bo "tak trzeba' to czułbym się jak debil.

@Sidorf

Ja nie mówię, o tobie który kocha silwestra, tylko o ludziach, którzy bawią się na silę mimo, że nie chcą. Znam parę takich ludzi. Ja jestem innowiercą nawiasem mówiąc, więc absolutnie nie świętuję świąt kalendarzowych. Poglądy mam wolnościowe.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024