#21 2015-06-19 14:48:45

Cryla7
Użytkownik
Dołączył: 2013-05-25

Odp: Strona z hardsubami

Gdyby to była strona z anime w formacie mkv, gdzie byłaby ładna i przejrzysta szata graficzna, sam mógłbym upać własną radosną twórczość, ech, pomarzyć...


TOwO6Uy.gif
Bez Białostocczyzny nie ma ojczyzny!

Offline

#22 2015-06-19 18:05:26

Nartu
Użytkownik
Dołączył: 2015-06-17

Odp: Strona z hardsubami

Ale perzcież prawie od samego początku mówię, że byłby to format mkv i napisy wmuksowane xD A szata graficzna? Jaki problem jest zlecić komuś coś w miarę sensownego do 1000zł? Żaden smile Co było moim planem od początku. I nie koniecznie musi być to forum, gdyby na tyle było duże zainteresowanie, to po prostu zleciłbym wykonanie strony coś do 5-7tys myślę że by starczyło na coś sensownego.

Offline

#23 2015-06-19 18:12:49

Maigo
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-11-07

Odp: Strona z hardsubami

Myślę, że jeśli już, to wszyscy mają nadzieję na coś w stylu świętej pamięci fansubs.pl.

Trochę to słabo wygląda, bo grafiki nie bardzo się wczytują, ale możesz sobie popatrzeć, jak to kiedyś działało: http://web.archive.org/web/201205150000 … fansubs.pl
Część podstron też jest zarchiwizowana.

Offline

#24 2015-06-19 19:03:10

Cryla7
Użytkownik
Dołączył: 2013-05-25

Odp: Strona z hardsubami

https://animetosho.org/
Fajnie by było, gdyby to była podobna strona do tej, tylko trochę ulepszona, bardziej ludzka, tzn z obrazkami, na których będą cycki. smile


TOwO6Uy.gif
Bez Białostocczyzny nie ma ojczyzny!

Offline

#25 2015-06-19 19:28:28

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Strona z hardsubami

Cryla7 napisał:

https://animetosho.org/
Fajnie by było, gdyby to była podobna strona do tej, tylko trochę ulepszona, bardziej ludzka, tzn z obrazkami, na których będą cycki. smile

Coś podobnego istniało za życia grupy Ore-sama, ale cóż...  shithappens


Pokaż spoiler
Im prostsze, tym lepsze.
http://faza.neocities.org/
Dwa razy kliknąć na Wydania, pokaże się lista (bardzo nieaktualna...).


wladza1.png

Offline

#26 2015-06-19 19:28:50

Keramiec
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-18

Odp: Strona z hardsubami

Dobry pomysł z tą stroną. Fajnie by było jak by były anime z hardsubami czy tam softsubami w mkv. Nie trzeba by było dopasowywać napisów. Ja jestem za tą stroną.

Offline

#27 2015-06-19 19:35:12

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Strona z hardsubami

Ja się tak tylko wtrącę, bo już sam się zamotałem. Rozumiem, że planujesz zrobić bazę animu z downlodem, nie animu online tylko same BD ripy i DVD wydania? Angielskie czy polskie wydania? Jeśli same ang. to nie widzę sensu, gdyż takich stron jest multum z Mega i torrentami na czele. Z polskimi wydaniami(mam na myśli hardki), każda grupa albo ma swój FTP( RTT na przykład) lub
jak bodzo i Besamir wrzucają na Mega lub robią torki. IMO każda grupa ma swoje miejsce. Mniemam, że twoim celem było by umieszczenie wszystkiego razem? Jak mnie pamięć nie myli, wszystkie polskie hardy są wstawione na MEGA.
Raczej zgodzę się z dulu, zacznij tłumaczyć anime, które nie ma napisów, niżli tworzyć n-ty serwis z downlodem. Bo tak patrzę jak wymieniasz różne sumy pieniężne, a to 1000, a to 5000, masz aż jej tak dużo, że wszystko zlecałbyś osobom trzecim?
Nie wiem, oświeć mnie, w jaki sposób twa strona byłaby inną w stosunku do reszty? oczkod


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#28 2015-06-19 19:56:20

Nartu
Użytkownik
Dołączył: 2015-06-17

Odp: Strona z hardsubami

Źle zrozumiałeś. Po części masz racje, też te hardki co są na poszczególnych grup kiedyś się pojawią, ale na wielu serwerach. Jednak po pierwsze nie chodzi mi o angielskie to się ima z celem jak sam zauważyłeś, po drugie mam namyśli tylko i wyłącznie polskie. Czyli dodaje napisy z animesub do MKV, jeśli nie pasują to się zrobi synchro, potem wystawiam taki plik na kilka serwerów. Czyli coś jak wydaje RTT czy bodzio ale na masową skale.

Cóż nie jestem koderem ani grafikiem, żeby cokolwiek zrobić na poziomie, a pieniądze pieniędzmi, nie każdy pracuje za minimalną czy też teoretycznie średnią krajową.

Ostatnio edytowany przez Nartu (2015-06-19 19:57:07)

Offline

#29 2015-06-19 20:06:59

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: Strona z hardsubami

Od kiedy padło Anime Download [MEGA] 4500GB dostęp do starszych relków stał się mocno utrudniony - przynajmniej dla mnie. Do tego linki z działu Hardsuby & Softsuby lubią dość szybko umierać, więc z radością powitałbym podobną inicjatywne w jednym miejscu. Zawsze to większa wygoda, gdyż nie będzie trzeba odwiedzać tematów Poszukuję oraz Szukam synchro do  okej

Offline

#30 2015-06-19 20:11:30

Nartu
Użytkownik
Dołączył: 2015-06-17

Odp: Strona z hardsubami

Dobrze znam osobę co dodawała tam anime, właściwie to sam zaproponowałem, żeby upublicznił zbiór, bo na pewno wielu skorzysta. szkoda tylko, że nie trzymał na dyskach, ale trudno się mówi.

Ostatnio edytowany przez Nartu (2015-06-19 20:11:42)

Offline

#31 2015-06-19 20:24:22

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Strona z hardsubami

Yagami_Raito8920 napisał:

każda grupa albo ma swój FTP( RTT na przykład)

Yyy? Chyba poza RTT nikt nie chce ryzykować na tyle, żeby wrzucać na swój własny FTP. Alder np. nie pozwala nic wrzucać na nasz serwer, a z nazistowskich to on jest chyba największy.

MEGA tak czy siak dobrze się sprawdza, gorzej z padaką linków. Na AT właśnie czasem mam ten problem... ale tam akurat jest jeszcze o tyle fajnie, że wystarczy poprosić o reupka i dostajesz go od ręki.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#32 2015-06-19 20:42:14

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Strona z hardsubami

Ok, zrozumiałem. Po prostu weźmiesz napisy z ANSI , zrobisz synchro do jakiegoś wydania BD czy też DVD,  wmuksujesz do kontenera MKV i udostępnisz na serwerach. Dobry pomysł. Tylko jakiej pojemności musiałbyś mieć dyski, żeby to wszystko upać na serwer, bo jak dobrze zrozumiałem z serwisów hostingowych byś nie korzystał. Wszak jeden odcinek animu BD ripy waży z 800MB->
Plus do tego dochodzą twoje chęci i zaangażowanie oraz finanse... Samarytanin animu?  smile_lol


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#33 2015-06-19 20:53:20

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: Strona z hardsubami

Nartu napisał:

Dobrze znam osobę co dodawała tam anime, właściwie to sam zaproponowałem, żeby upublicznił zbiór, bo na pewno wielu skorzysta. szkoda tylko, że nie trzymał na dyskach, ale trudno się mówi.

Wciąż nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Co w przypadku, gdy ktoś nie chce, żebyś gwałcił jego napisy swoimi mkv? Inna sprawa, gdy po prostu skopujesz już gotowy hard danej grupy na swój serwer, bo wtedy tylko kopiujesz, a nie ingerujesz.

Offline

#34 2015-06-19 21:01:55

Cryla7
Użytkownik
Dołączył: 2013-05-25

Odp: Strona z hardsubami

Yagami, teraz pracuję nad filmem, który waży grubo ponad 7gb, więc fakt dyski musiałyby być niezłe. smile
Tylko pytanie jeszcze o transfer, z jakim by się pobierało...
Jak dla mnie kilka podstawowych cech strony:
- Przejrzysta;
- Opisy anime;
- Kadry z odcinków;
- Info o tłumaczeniu;
- Komentarze, również te dotyczące anime;
- Opcja ocenienia jakości tłumaczenia;
- Anime w formacie mkv;
- Przyjemny design;
- Aktywna administracja;
- Szybkie wrzutki'
- Możliwość wrzucania anime przez tłumaczy;
- Dostęp do funkcji moderatora własnych wrzutek dla tłumacza;
- Sekcja poproś o tłumaczenie, nawet pojedyncze epki, taka lista życzeń.(sam mam czasem wolną chwilę, można coś podłubać, a nie ma co)...
- Opcjonalnie opcja dotacji, może też dotacje dla tłumaczy, ale tu trzeba byłoby sprawdzić kwestie prawne.

To na tyle z mojej listy pobożnych życzeń, dziękuję za uwagę. smile_big


TOwO6Uy.gif
Bez Białostocczyzny nie ma ojczyzny!

Offline

#35 2015-06-19 22:09:18

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Strona z hardsubami

Yagami_Raito8920 napisał:

Wszak jeden odcinek animu BD ripy waży z 800MB.

Chyba w czasach 8-bitowych. Przeważnie 720p spokojnie mieści się w tych 400 MB. Coraz powszechniejszy staje się też HEVC – Coalsom udało się upchnąć 1080p i FLAC w Ghulu w zaledwie 600 MB, a jakość mega.

Yagami_Raito8920 napisał:

zrobisz synchro do jakiegoś wydania BD czy też DVD.

Synchro oznacza rozjeżdżanie się timingu (chyba że użyjesz TPP i ręcznie poprawisz kilka rzeczy, a to trochę trwa).
Dlatego pod BDki zazwyczaj robi się czasówkę od nowa.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2015-06-19 22:11:42)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#36 2015-06-19 22:18:41

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Strona z hardsubami

Kamiyan3991 napisał:
Yagami_Raito8920 napisał:

Wszak jeden odcinek animu BD ripy waży z 800MB.

Chyba w czasach 8-bitowych. Przeważnie 720p spokojnie mieści się w tych 400 MB. Coraz powszechniejszy staje się też HEVC – Coalsom udało się upchnąć 1080p i FLAC w Ghulu w zaledwie 600 MB, a jakość mega.

Yagami_Raito8920 napisał:

zrobisz synchro do jakiegoś wydania BD czy też DVD.

Synchro oznacza rozjeżdżanie się timingu (chyba że użyjesz TPP i ręcznie poprawisz kilka rzeczy, a to trochę trwa).
Dlatego pod BDki zazwyczaj robi się czasówkę od nowa.

No to nieźle, muszę odświeżyć informacje oczkod Ale to chyba też zależy od kodera, nie? Bo jak pobrałem Angel Beats od Coalsów(wydanie Tenshi), to jeden odcinek ważył norma 2Gb  cool


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#37 2015-06-19 22:26:35

Areki-chan
Użytkownik
Skąd: [Hyouryuusha]
Dołączył: 2011-12-04

Odp: Strona z hardsubami

Yagami_Raito8920 napisał:

No to nieźle, muszę odświeżyć informacje oczkod Ale to chyba też zależy od kodera, nie? Bo jak pobrałem Angel Beats od Coalsów(wydanie Tenshi), to jeden odcinek ważył norma 2Gb  cool

Ja staram się unikać wydań Coalgirls, bo mają dźwięk we FLACu i to właśnie powoduje, że pliki ważą dwa razy więcej niż normalnie - a po co komu FLAC do anime?


wNXtFnr.jpg

Offline

#38 2015-06-19 22:28:36

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Strona z hardsubami

Nie łatwiej i szybciej byłoby robić same synchronizacje do wydań BD/DVD? Wydania z bakabt są niemalże wiecznie żywe (z rzadka jakieś usuwają), pobiera z maksymalną szybkością, a i tłumacze raczej nie mieliby większych aluzji co do dodania synchronizacji (o ile byłaby dobrze zrobiona) na ANSI (a jak nie to zostaje udostępnianie na pw). Do tego znika problem utrzymania strony i ciągłych reuploadów.


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#39 2015-06-19 22:42:33

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Strona z hardsubami

Yagami_Raito8920 napisał:

Ale to chyba też zależy od kodera, nie?

Zaskakująco sporo z nich w życiu nie słyszało o czymś takim jak "kompresja". Fajnie kodują Komuchy czy Chihiro – zawsze lekka waga i jakość bardzo dobra.

Areki-chan napisał:

Ja staram się unikać wydań Coalgirls, bo mają dźwięk we FLACu i to właśnie powoduje, że pliki ważą dwa razy więcej niż normalnie - a po co komu FLAC do anime?

Ale jednocześnie najlepsze kodowanie. Poza tym wydanie 1080p większość koderów robi we FLAC-u. Jedyną wadą Coalsów jest właśnie dodawanie tego też do 720p, ale dzięki h265/HEVC i tak udaje im się wciskać to w rozsądniejsze rozmiary.

Demonis Angel napisał:

Nie łatwiej i szybciej byłoby robić same synchronizacje do wydań BD/DVD?

Nie, bo nie każdy chce ciągle instalować gównoczcionki. MKV jest wygodniejsze tak czy siak. Poza tym angielskie wydanie często nie oferują interesujących nas rzeczy i trzeba to zrobić samemu (np. 1080p i AAC zamiast jakiegoś bezużytecznego FLAC-a).

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2015-06-19 22:43:30)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#40 2015-06-19 23:20:46

Animazon
Użytkownik
Dołączył: 2014-10-31

Odp: Strona z hardsubami

No dobra, widzę, że wizja porjektu powoli się zmienia i staje się coraz bardziej klarowna. Powiem tak, jeżeli masz zamiar robić synchro do wydać BD/DVD, wrzucać na serwer i pilnować aby linki nie padały to jest to wystarczający powód aby warto było się tym zająć. Jeżeli moja opinia cokolwiek by znaczyła to miałbyś moje poparcie. Jeżeli strona miała by być bazą ostatecznych wydań różnych serii z finalnie dopieszczonymi napisami to myślę, że znalazło by się kilka osób, która by z niej korzystało (choćby po to sobie zgrać na własne nośniki).

ALE

To wszystko musiałbyś robić z pozwoleniem lub nawet z pomocą tłumaczy. Większości osób to jak traktujesz oryginalny autorów nie obejdzie, jednak skoro pytasz na tym forum to trzeba od razu powiedzieć, że jak będziesz działał wbrew tłumaczą to cię tu zjedzą.

ORAZ

Najpewniej będziesz się musiał na początku większością zająć sam. To sporo czasu, który trzeba temu poświęcić a także (niewielkie jeżeli serwis nie będzie super popularny, ale zawsze) koszty, które będzie trzeba pokryć.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024