#21 2008-05-10 16:05:15

NoPasaran
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-01

Odp: Problem z napisami do Samurai 7

I tak samo jak nie zniknęły z forum wałkowane po n razy tematy, tak samo są osoby, które nieomieszkają w każdym jednym nabić sobie posta odesłaniem do faq. Lame, so damn lame...ale spoko. Wiele osób przez to przechodzi, też kiedyś byłem tak samo głupi i nie mało postów nabiłem w ten sposób.

~Fjuczers, obniż trochę ciśnienie. Nie napisałem tego ze złośliwości, a z czystego sentymentu do dawniejszych czasów.

Odnośnie tematu. Isniał kiedyś przygotowany przez Arda tutorial co robić w takich sprawach. Były tam opisne chyba wszystkie przypadki nie pasujących napisów z dokładnym wyjaśnieniem jak sobie radzić. Niestety z tego co widzę odszedł w niepamięć wraz z odejściem autora, chociaż w FAQ link ciągle widnieje. Skontaktuj się z administracją - może mają gdzieś kopię i zechcą Ci udostępnić. To był naprawdę świetnie przygotowany podręcznik. Poradziłbyś sobie bez problemu.

Jeśli dobrze zrozumiałem Twój problem to najprostrzym rozwiązaniem będzie zmiana do wyklętego i znienawidzonego formatu czasowego zamiast klatkowego. Wtedy już tylko dokonasz sobie tego przesunięcia. Dokładniej i mądrzej będzie jednak zmienić fps napisów na taki jaki masz w swoim relku, a potem dokonywać przesunięć, ale jak widzę niepotrzebnie to piszę, bo już do tego doszedłeś sam.

Zamiast się bulwersować skorzystaj ze złośliwych rad cwaniaczków mających zboczenie i chorą satysfakcje z nabicia sobie posta odsyłaczem do FAQ bądź wklejeniem obrazka. Temat był wałkowany mnóstwo razy i rozwiązanie też się pojawiało. Trochę drobnego wysiłku, a znajdziesz. Wierz mi.

Pozdrawiam

BTW:

Arst napisał:

Tak dla upewnienia się, czy faq rzeczywiście jest bezużyteczny, przeczytałem go i muszę przyznać(...)

Odsyłasz do FAQ, już któryś raz (no przyznaj się ile postów tym nabiłeś...połowe wszystkich?), a dopiero teraz przeczytłeś FAQ? Coś nie tak..

Offline

#22 2008-05-10 16:16:12

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Problem z napisami do Samurai 7

NoPasaran napisał:
Arst napisał:

Tak dla upewnienia się, czy faq rzeczywiście jest bezużyteczny, przeczytałem go i muszę przyznać(...)

Odsyłasz do FAQ, już któryś raz (no przyznaj się ile postów tym nabiłeś...połowe wszystkich?), a dopiero teraz przeczytłeś FAQ? Coś nie tak..

Nie wiem, jaki miałeś kiedyś nick na tym forum i dlaczego go już nie używasz, ale czy ty masz jakieś "zboczenie i chorą satysfakcje" z pomagania każdemu leniowi + obsesję na punkcie nabijania postów? Jakby gość chciał, toby znalazł. Jeśli coś jest w FAQ, to dlaczego autora do niego nie odesłać (nie mówię tu akurat o tym wątku, ale o całości "problemu")? To, że ktoś się wkurza, widząc setny raz taki sam temat, jest oznaką jego głupoty?

BTW: Stawiam piwo, że zaraz kolega wspomni i moich postach ("pewnie połowa"), które sobie tak nabiłem.


"Skazany na zajebistość"

Offline

#23 2008-05-10 16:25:57

NoPasaran
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-01

Odp: Problem z napisami do Samurai 7

Nie, nie mam żadnych zboczeń. Pomoc w stylu odesłania do FAQ jak najbardziej na miejscu, ale...jest różnica między odesłaniem do FAQ z chęci niesienia pomocy, a z czystej zgryźliwości. Nie będę na Ciebie najeżdżał, bo akurat Cię dobrze wspominam...Ty mnie też, wierz mi smile

I nie piętnuje tego, bo przecież powiedziałem, że sam takie coś uskuteczniałem. Walka z lenistwem, głupotą itd. na forum..walka z wiatrakami.

Offline

#24 2008-05-10 16:29:54

kiczowatykoles
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2007-07-23

Odp: Problem z napisami do Samurai 7

Chyba pierwszy raz w życiu zgodzę się ze Zjadaczem. Jeśli w FAQ można znaleźć odpowiedź na dane pytanie, to dlaczego nie wysyłać tam newbie. A co do autora tematu to jest z nami kilka lat i powinien już zauważyć, że niektóre pytania i niektóre tematy działają na użytkowników niczym czerwona płachta na byka. I dziwi mnie, jak on przez tyle tygodni (miesięcy?) nie zauważył tematu "Szukam synchro do". Zwykłe lenistwo i tyle.

Ostatnio edytowany przez kiczowatykoles (2008-05-10 16:30:59)

Offline

#25 2008-05-10 17:57:54

Arst
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-05-22

Odp: Problem z napisami do Samurai 7

NoPasaran napisał:
Arst napisał:

Tak dla upewnienia się, czy faq rzeczywiście jest bezużyteczny, przeczytałem go i muszę przyznać(...)

Odsyłasz do FAQ, już któryś raz (no przyznaj się ile postów tym nabiłeś...połowe wszystkich?), a dopiero teraz przeczytłeś FAQ? Coś nie tak..

Nie wiem czy zauważyłeś, ale odnoszę się do faqa "Jak dopasować napisy?", a nie do "dekalogu" strony. Nigdy z niego nie korzystałem, bo samemu udało mi się jakoś dojść do problemu i go rozwiązać. Dlatego, gdy przeczytałem o tym, że jest do "kitu", postanowiłem go sprawdzić i wyraziłem o nim moje zdanie.
A poza tym, to dlaczego mam go do niego nie odsyłać?? Co innego byłoby, gdyby napisał "Robię wszystko wg. faqa, a i tak mi nie wychodzi". Wtedy bym od razu wiedział, że trzeba inaczej załatwić sprawę.
A tak na marginesie, to pierwszy raz odsyłam do faqa. Wcześniej co najwyżej odsyłałem do 1 strony tematu, więc twoje oskarżenia, że tak nabijam sobie posty, są bezpodstawne...


Zniszczmy świat, aby stworzyć go na nowo.

Offline

#26 2008-05-10 18:06:07

Fjuczers
Użytkownik
Skąd: Wrocek
Dołączył: 2005-05-17

Odp: Problem z napisami do Samurai 7

NoPasaran napisał:

~Fjuczers, obniż trochę ciśnienie. Nie napisałem tego ze złośliwości, a z czystego sentymentu do dawniejszych czasów.

wpienilem sie bo ja tu z problemem, a tu odpisuja o niczym :/ troche mnie zabardzo ponioslo, sorry

NoPasaran napisał:

Jeśli dobrze zrozumiałem Twój problem to najprostrzym rozwiązaniem będzie zmiana do wyklętego i znienawidzonego formatu czasowego zamiast klatkowego. Wtedy już tylko dokonasz sobie tego przesunięcia. Dokładniej i mądrzej będzie jednak zmienić fps napisów na taki jaki masz w swoim relku, a potem dokonywać przesunięć, ale jak widzę niepotrzebnie to piszę, bo już do tego doszedłeś sam.

no doszedlem do tego ale problemy sa dalej i wlasnie dlatego napisalem ten temat, bo sobie nie radzilem

kiczowatykoles napisał:

I dziwi mnie, jak on przez tyle tygodni (miesięcy?) nie zauważył tematu "Szukam synchro do". Zwykłe lenistwo i tyle.

bo zazwyczaj dawal sobie rade z dopasowaniem napisow

no i ostatecznie wybieram droge Sir Mavins'a

sciagne inna versje do ktorej beda napisy, bo tutaj widze ze same przesuniecia nic nie dadza, bo sa tez roznice w kolejnosc scen (samo przesuniecie napisow nie wystarczy), dla przykladu epek03, temacik mozna ostatecznie wywalic.

Ostatnio edytowany przez Fjuczers (2008-05-10 18:07:10)

Offline

#27 2008-05-10 18:51:04

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Problem z napisami do Samurai 7

Jak już wspomniano wielokrotnie, wątek był wałkowany, hm, wielokrotnie. I to tyle. Jak nie ma czegoś w FAQ (bo wszystkiego tam nie może być), to od czegoś jest jeszcze forumowa wyszukiwarka. Warny daruję, ale proszę naprawdę tego nie naużywać.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024