#1 2007-02-01 19:12:25

Gniewek26
Użytkownik
Skąd: Poznan
Dołączył: 2005-11-04

Komiksy

Zapewne wielu z was nie czyta tylko mangi ale rowniez komiksy amerykanskie typu Spiderman czy Batman. W tym temacie chcialbym sie dowiedziec ktore z tych komiksow uwazacie godnych uwagi a ktore nie. Jak narazie ja zaczytuje sie komiksami z serji DareDevil.

Offline

#2 2007-02-01 19:16:11

suzaku
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Komiksy

Kajko i Kokosz the best. smile
Te polskie realia.

Offline

#3 2007-02-01 19:16:49

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Komiksy

Kiedyś czytałem Kaczora Donalda. Ech, to były czasy...
A z takich poważniejszych: zacząłem czytać "XIII" (skany), ale nie przeczytałem do końca. To był bardzo ciekawy komiks, muszę go kiedyś doczytać.

EDIT: No tak, XIII jest chyba francuskim komiksem.

Ostatnio edytowany przez lb333 (2007-02-01 19:22:26)

Offline

#4 2007-02-01 19:21:37

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Komiksy

Gniewek26 napisał:

Zapewne wielu z was nie czyta tylko mangi ale rowniez komiksy amerykanskie typu Spiderman czy Batman. W tym temacie chcialbym sie dowiedziec ktore z tych komiksow uwazacie godnych uwagi a ktore nie. Jak narazie ja zaczytuje sie komiksami z serji DareDevil.

Niektórzy z nas czytują nawet komiksy europejskie. Z amerykańskich - polecam The Punisher: The End narysowany przez Richarda Corbena, ze scenariuszem Gartha Ennisa (notabene Brytyjczyka). Ennis, przy całym swoim nieprzeciętnym talencie ma ten feler, że często pracuje ze złymi rysownikami, ale Corben do złych nie należy. Jeśli kto ciekaw, jak skończył Frank Castle...

Offline

#5 2007-02-01 19:27:32

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Komiksy

Man Without Fear jest super smile Ja generalnie nie śledzę (teraz, kiedyś było inaczej) żadnej serii na bieżąco, ale poszczególne historie. Jak w każdej serii, tak i w tych komiksach na mnóstwo badziewia przypada kilka perełek smile Mnie osobiście bardzo podoba się Spawn we wszystkich odmianach (Dark Ages, Sam&Twitch, The Curse of no i oczywiście podstawka), wiele Batmanów to były prawdziwe arcydzieła (Arkham Asylum, Zabójczy Żart, zeszyty z serii Shadow of the Bat, Year One), wiele Spider Manów (zwłaszcza te rysowane przez McFarlane'a - historia "Zmysły" z udziałem Wolverine'a to szczytowe osiągnięcie tej serii imo, do tego Ostatnie Łowy Kravena, Torment, i wszystkie opowieści z Venomem - ale bez Carnage'a smile, poza tym obowiązkowo Wolverine (Weapon X uważam za arcydzieło gatunku). Świetne historie bywały w universum X Men (Xtinction Agenda, Days of Future Past, Phoenix Saga) i tak naprawdę w wielu, wielu innych, z których nawet 1/100 nie ujrzała światła dziennego w Polsce, ale za dużo by wymieniać. Green Lantern, Silver Surfer, JLA, Ultimates, Inhumans, Ghost Rider, Thor itd (mówiąc tylko o komiksach "superbohaterskich").

Offline

#6 2007-02-01 19:31:00

Aaron
Użytkownik
Dołączył: 2005-02-16

Odp: Komiksy

Ze skanlacji czytam Zabójcę, DMZ, Ninja Boy'a, Punisher'a, no i muszę zacząć czytać WILQ - Quithe mnie namówił oczkod A  w ogóle to moim ulubionym jest cykl o Hugo, tylko że mam 2 zeszyty, muszę poszukać reszty szpan

Ostatnio edytowany przez Aaron (2007-02-01 19:32:44)

Offline

#7 2007-02-01 19:41:59

budyn
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2004-10-24

Odp: Komiksy

Kaznodzieja i Sandman

Offline

#8 2007-02-01 19:42:54

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Komiksy

Warto wspomnieć, że Silver Surfera rysował między innymi Moebius, czyli nieźle zakwaszony pan (z mniej znanych jego dzieł Świat Edeny polecam, chociaż sam widziałem tylko wersję francuskojęzyczną i nie bardzo wiem, o co tam chodziło).

Offline

#9 2007-02-01 19:46:16

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Komiksy

Właśnie też głównie o "Parable" mi chodziło.

Offline

#10 2007-02-01 19:46:38

tomxxx
Zbanowany
Dołączył: 2005-05-15

Odp: Komiksy

Ja nie czytam i nigdy nie czytałem żadnych innych komisków niż manga.
A mangę tylko czytam ze względu na anime które mi się spodobało.Oczywiście tylko po polsku bo po licho mi czytać po angielsku itp.
To już nie jest ten klimat mimo że trochę znam angielski.

Offline

#11 2007-02-01 20:17:33

Gniewek26
Użytkownik
Skąd: Poznan
Dołączył: 2005-11-04

Odp: Komiksy

Osobiscie X-Men nielubie, Spawna czytalem duzo ale potem stwierdzilem ze czas na cos innego i przezucilem sie na SuperBoy oraz komiksy z jego udzialem w ktorych zostaje zalozona liga sprawiedliwych. I jeszcze Green Arrow.

Offline

#12 2007-02-01 20:37:27

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Komiksy

Jest tego ogrom, co mi się podoba. Zresztą od tego zaczynałem. Ach, te słodkie czasy TM-Semic xD
A z tytułów polecam min: Sandman, Hellboy, Transmetropolitan. Z polskich Produkty, Wilq, Osiedle Swoboda, Emila, Tank & Profesor, Ciachbajera. Jest tego więcej, ale nie chce mi się wymieniać.
Ogólnie kraj i pochodzenie twórców nie są dla mnie żadnym ograniczeniem. Tak jak w przypadku filmów i książek czytam zewsząd smile


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#13 2007-02-01 21:49:28

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Komiksy

Ja jeszcze niedawno czytałem masę amerykańskich komiksów (głównie Spider-man, X-Men i Spawn, ale inne też mam, np. niektóre numery Lobo i wydanie kolekcjonerskie Fathom), ale ostatnio coraz więcej czytam mang, a coraz mniej komiksów z USA. Ostatnio w wyprzedaży w Empiku znalazłem komiks Rising Stars w cenie 2 zł za zeszyt, i mi się bardzo spodobało.

Offline

#14 2007-02-01 21:58:55

fef212
Użytkownik
Skąd: Agropolis
Dołączył: 2005-03-03

Odp: Komiksy

Obiwanshinobi napisał:

Niektórzy z nas czytują nawet komiksy europejskie. Z amerykańskich - polecam The Punisher: The End narysowany przez Richarda Corbena, ze scenariuszem Gartha Ennisa (notabene Brytyjczyka). Ennis, przy całym swoim nieprzeciętnym talencie ma ten feler, że często pracuje ze złymi rysownikami, ale Corben do złych nie należy. Jeśli kto ciekaw, jak skończył Frank Castle...

Podpisuje sie pod tym rekami, nogami i czym tam jescze. W ogle "odmlodzony" Castle, bez Micro (nota bene ich spotkanie po latach jest hmm.. ciekawe) jest o wiele bardziej hartkorowy i interesujacy imo. Polecam takze  The Punisher: Born. To dla tych co chca wiedziec kiedy NAPRAWDE Frank stal sie Punisherem...

Spawna kiedys kupowalem namietnie, ale moje zbiory wsiakly u kolegi, z ktorym kontakt sie urwal z biegiem lat. Lubilem tez Alien vs Predator, ale od kiedy zaczeli z tego robic rozne potworki, crossovery itp, to juz stracilo caly sens i urok. Polecam takze Kaznodzieje, Transmetropolitan, Universe. Slyszalem ze seria "100 Naboi" tez bardzo daje rade, musze kiedys sobie to skolowac i zobaczyc. Z nie usowych rzeczy lubilem bardzo  serie "Burton i Cyb" oraz bardzo bardzo kiedys zafascynowala mnie seria o Yansie. Niestety juz nie pamietam pelnego tytulu.

Offline

#15 2007-02-01 22:01:02

MistrzSztuki
Zbanowany
Skąd: [cenzura]
Dołączył: 2006-05-03

Odp: Komiksy

Quithe napisał:

Jest tego ogrom, co mi się podoba. Zresztą od tego zaczynałem. Ach, te słodkie czasy TM-Semic xD...

To się pamięta smutny ech...
Ja miałem pełno Mega Marveli, które powymieniałem za stare Spider-Many.
Z Mega Marveli miałem: The Hulk, Ghost Rider, Fatastic Four(najfajniejszy) - cała zgraja superbohaterów w jednym komiksie, DareDevil - Franka Millera - CUDEŃKO!, Spider-Man -ten z Lizardem(ołówek: Mistrz Todd McFarlane), The Avengers, może jeszcze sobie coś przypomnę.

A z serii TM-Semic: X-men, Spider-man, The Punisher(zwykłe, War Zone i inne), Batman Knightfall, Batman Knightquest, Superman.

Co tam jeszcze miałem ogólnie: Ninja Boy(tylko 4 zeszyty wyszły smutny), Ultimate Spider-man(dwa zeszyty)
od Egmontu: Batman - Year One, Sin City(brakuje mi tylko tom drugi: Girlsy, Gorzała i Giwery) - te cały czas leżą na honorowej półce. W ogóle jestem fanem Franka Millera.
Może później napiszę, co mi zostało, ale w porównaniu z tym co miałem, to niewiele.

Ostatnio edytowany przez MistrzSztuki (2007-02-01 22:04:39)

Offline

#16 2007-02-01 22:03:09

Gniewek26
Użytkownik
Skąd: Poznan
Dołączył: 2005-11-04

Odp: Komiksy

Ostatnio wydawana serja Civil War jest genialna rozlam wsrod herosow to jest to!!!!

Offline

#17 2007-02-01 23:21:18

Atem
Użytkownik
Skąd: Bielsko-Biała
Dołączył: 2006-02-02

Odp: Komiksy

w sumie to "Kaczor Donald" jest najbardziej poprawny politycznie w dzisiejszych czasach ;P

Offline

#18 2007-02-02 00:17:50

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Komiksy

Tak, też żałuję, że FunMedia nie udało się dokończyć Ninja Boy'a. Podobało mi się to. Mistrzu, nie wymieniłeś Weapon X oczkod Ja sam zapomniałem wspomnieć o Lobo, toż to klasyka jatki. A pierwsze wydanie Ostatniego Czarnianina stało się autentycznym białym krukiem na naszym rynku smile Teraz chodzi po 40 zyla.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#19 2007-02-02 00:46:24

songoku
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2005-02-07

Odp: Komiksy

Wszystko co jest z Marvela (mam naprawde niezla kolekcje komiksow tego wydawnictwa ok. 50 DVD) oraz niektore pozycje DC (jakies fajne: miniserie, crossovery itd.), Lobo (wszystkie, ktore dotychczas sie ukazaly jezor). Oprocz tego Spawn i Sandman, Lady Death (oraz inne pozycje Chaos-Avatar - "Evil Ernie", "Purugatory", "Cremator" itd.)
Zaczynalem czytac od: "Szninkiel", "Yans", "Funky Koval", "Tytus...", "Kajko i Kokosz", "Kleks", pozniej praktycznie wszystkie pozycje TM-Semic, itp.

Cel: Zakupic wszystkie Essentiale Mandragory jezor

Ostatnio edytowany przez songoku (2007-02-02 00:50:12)

Offline

#20 2007-02-02 03:02:36

MistrzSztuki
Zbanowany
Skąd: [cenzura]
Dołączył: 2006-05-03

Odp: Komiksy

~Quithe - a ty zapomniałeś o Silver Surferze smile
AA! Jeszcze za szafą mam "Kapitana Amerykę", który mi wpadł tam kilka miesięcy temu LOL.

Mój cel to: zakup wszystkich DKR-ów i Ronina - oczywiście tylko z zagranicy:(, bo u nas "Powrót Mrocznego Rycerza" jest wyprzedany:( A gdzieś raz czytałem, że miał wyjść DKR pierwszy znowu, ale na stronie Egmontu jakoś teraz tego nie widzę :/
Ale nic... niech się cenzura ten Egmont. Coraz więcej ludzi kupuje z zagranicy, choć to nie tania zabawa. Dobrze, żem Fansuber, bo bez znajomości angielskiego nie mógłbym nawet planować takich zakupów.

Sin City tak w ogóle jest wydawany albo już go wydali w USA na nowo w twardych okładkach, co za tym idzie w Polsce też, dlatego miałem okazję uzupełnić kolekcję o brakujące tomy ( został mi tylko tom 2: Girlsy, Gorzała i Giwery). Jakoś przestałem zbierać komiksy przez ANIME jezor - jakiś zupełnie inny klimat. Ale dzięki temu tematowi odżyło we mnie jakoś to zamiłowanie do komiksów.
A kiedyś, jak byłem szkrabem, komiksy były dla mnie wszystkim[placze][respekt]
Jakoś zaniechałem zbierania komiksów od bardzo dawna. Ech... Dzięki za temacik. Oby więcej osób wypowiedziało się na temat ciekawych serii choćby tych, których jeszcze nie wymieniono, jak na przykład:
Kasta Metabaronów -( tak mnie ciągnie jakoś do tej serii smile_big) czy też Incal.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024